Назад до каталогу статей
Корисні статті

Продаж необробленої деревини - бої за правила

12 Листопада 2020

В рамках пілотного проекту, що стартував у 2020 році, лісгоспи зобов'язали продавати на аукціонах Prozorrо.Продажі не менше 25% запланованих обсягів заготівлі необробленої деревини. Проте, переважна більшість таких аукціонів не відбулися, тому що на них не зареєструвалося жодного учасника. Замовники, здебільшого, купували деревину за прямими угодами та спеціальними тендерами, а прозорі аукціони проігнорували. Чому так важливо, щоб на ринку діяли єдині правила продажу необробленої деревини, дізнайтесь у колонці Аліни Каневської, яка опублікована на Економічній Правді

АЛІНА КАНЕВСЬКА, керівниця напряму електронних аукціонів на майданчику E-Tender

За результатами пілотного проекту у Прозорро.Продажі, 91% оголошених аукціонів з продажу необробленої деревини не відбулися. Зацікавлені гравці ринку знайшли можливості  придбати необхідну їм деревину за неконкурентними процедурами: прямими договорами та спеціальними тендерами - пише керівниця напряму електронних аукціонів на майданчику E-Tender Аліна Каневська у своїй колонці на Економічній Правді. Аукціони у Прозоро.Продажі були проігноровані. Переважна частина ринку з продажу лісу залишається в тіні. Щоб це виправити, потрібно провести низку системних та процедурних змін.   

Однією з ключових системних змін має стати законодавча вимога щодо реалізації всіх 100% обсягів необробленої деревини на відкритих аукціонах Prozorrо.Продажі.  Уряд вже готує відповідні зміни. Постанову КМУ очікують на початку наступного року. Крім того, планується значно спростити умови участі в аукціонах з продажу необробленої деревини. Зокрема: 

  • зменшити комісійну винагороду з переможця аукціону з 1,5% до 0,5%; 

  • виключити реєстраційний внесок за участь, якій наразі становить від 340 до 1700 грн. за кожний аукціон; 

  • деревина буде реалізовуватись, в тому числі, на голландському аукціоні (на пониження ціни) тощо. 

Водночас, Аліна Каневська відзначає, що вже зроблені певні кроки, які дозволяють знизити операційні витрати учасників електронних аукціонів з продажу необробленої деревини. Зокрема у Прозоро.Продажі оголошуються лоти з продажу необробленої деревини лісгоспів Закарпатської області, які  продаються на підставі окремого Регламенту. Це лоти стартова ціна яких менша ніж 200 000 грн. та/або об’єм лоту становить менше 150 куб.м. Відповідно до Регламенту, учасники аукціону не сплачують реєстраційні внески, а переможець аукціону сплачує комісійну винагороду майданчику 0,5%, що втричі менше ніж розмір винагороди, яка визначена Постановою КМУ №1178

Читайте також:

Якщо ви цікавитесь невеликими лотами в Закарпатській області, рекомендуємо долучитись до аукціонів з продажу необробленої деревини на Прозорро.Продажі через E-Tender. Тут ви можете на досить вигідних умовах придбати лісоматеріали. 

Звертайтесь до менеджерів Е-Тендер, допоможемо знайти необхідний для вас лот та розповімо як взяти участь в аукціоні:

Тел.: 0 800 300 705, support-auction@e-tender.ua 

З повагою Е-Тендер!

Зацікавила інформація статті?
Отримати додаткове розʼяснення

схожi новини

Корисні статті
В умовах повномасштабного вторгнення та знищення енергетичної інфраструктури країни замовники вимушені купувати джерела альтернативного живлення (генератори) для забезпечення стабільної роботи. Саме тому ми вирішили нагадати Вам про поняття ступеню локалізації виробництва та потребу його застосування.
Корисні статті
Цікавлять нові замовлення від держзамовників, але не хочеться займатися підготовкою тендерних документів? Тоді беріть участь у «Запиті ціни пропозицій»
Корисні статті
Скористайтеся перевагами запиту ціни пропозицій уже зараз