Назад до каталогу статей
Новини

ПРОДАЖ ТОВАРІВ НА МИТНИХ АУКЦІОНАХ У СИСТЕМІ ПРОЗОРРО.ПРОДАЖІ

19 Грудня 2019

Уряд затвердив порядок реалізації товарів на митних аукціонах через електронну систему Прозоро.Продажі

Уряд опублікував постанову, яка визначила порядок реалізації товарів на митних аукціонах, редукціонах через систему ProZorro.Продажі. 

Які саме товари будуть реалізовувати через Прозоро.Продажі?

Такі товари визначені у Митному кодексі. Так, зокрема це:

  • товари, транспортні засоби комерційного призначення, що зберігають на складах органів доходів і зборів, за якими власник або уповноважена ним особа не звернулися до закінчення встановленого строку зберігання;
  • товари, які були виявлені (знайдені) під час здійснення митного контролю в зонах митного контролю та/або у транспортних засобах, що перетинають митний кордон України, і власник яких невідомий, після закінчення строку зберігання;
  • товари, поміщені у режим відмови на користь держави, та товари, граничний строк перебування яких під митним контролем закінчився;
  • товари, які швидко псуються або мають обмежений строк зберігання, у тому числі товари – безпосередні предмети порушення митних правил, які були вилучені.

Так, вартість однієї облікової одиниці (або об’єднаних в один лот) яких перевищує 20 мінімальних розмірів заробітної плати, встановленої на 1 січня відповідного року. Та транспортні засоби, повітряні, морські та річкові судна незалежно від їх вартості.

Які способи продажу? 

Зауважимо, постановою передбачили два способи продажу через систему Прозорро.Продажі на електронному майданчику таких товарів, а саме у формі: 

  • митного аукціону 

та/або

  • редукціону.

Хто організатор аукціонів?

Замовником електронного аукціону буде митниця, на якій перебуває на обліку товар, що підлягає реалізації. Митниця має укласти з оператором електронного майданчика договір про проведення аукціону.

Що таке митний аукціон та редукціон?

Аукціон та редукціон є видами електронного аукціону. Перший характеризується повторювальним процесом підвищення ціни лота шляхом подання учасниками цінових пропозицій. Аукціон проводиться в інтерактивному режимі реального часу і має три раунди.

Редукціон полягає в покроковому зниженні ціни лота в процесі аукціону з можливістю додаткового подання цінових пропозицій після здійснення ставки учасником.

Хто може стати учасником таких аукціонів?

Учасниками електронного аукціону можуть бути як фізичні, так і юридичні особи, зокрема, й нерезиденти. Учасники аби взяти участь, будуть сплачувати реєстраційний та гарантійний внески й реєструватися для участі в аукціоні.

Хто стане переможцем?

Переможцем аукціону буде той учасник, який запропонував на момент завершення електронного аукціону найвищу цінову пропозицію, при тому, що зробив щонайменше один крок аукціону.

Власником аукціонного товару переможець стає не пізніше 10 к.д. з дати зарахування на рахунок замовника коштів, отриманих оператором від реалізації товарів на аукціоні.

Майданчик E-Tender є авторизованим електронним майданчиком системи Прозоро.Продажі.

На майданчику вже проводять аукціони з продажу  об’єктів малої приватизації – продажу майна державної та комунальної форм власності. А також продажу активів банків, що ліквідує Фонд гарантування вкладів фізичних осіб.

Також на майданчику Е-Тендер проводять продаж права оренди вагонів Укрзалізниці, права видобутку корисних копалин, оренди комерційної нерухомості, продажу активів державних, комунальних і комерційних організаторів.

 

Зацікавила інформація статті?
Отримати додаткове розʼяснення

схожi новини

Новини
За останній місяця цього року до використання нашої платформи долучилися нові приватні компанії, що вже успішно проводять свої закупівлі
Новини
Уряд затвердив Порядок проведення електронних аукціонів для продажу об’єктів великої приватизації в системі Прозорро.Продажі. У статті розповіли коротко про те, як буде проходити аукціон
Новини
Уряд вніс зміни до Постанови № 1178, яка затверджує Особливості здійснення публічних закупівель. Що це за зміни, прокоментували у статті