Назад до каталогу статей
Новини

ПРОДАЖА МАЙНА БАНКРУТІВ НА МАЙДАНЧИКУ Е-ТЕNDER: про головне для арбітражних керуючих

01 Листопада 2019

21 жовтня запрацював Кодекс з процедур банкрутства, який започаткував, зокрема, інститут банкрутства фізичної особи та продаж майна банкрутів через електронні аукціони. Реалізація якого відбувається на офіційно акредитованих майданчиках. Саме таким є майданчик Е-Теnder. А ще – з моменту дії Кодексу в системі є вже оголошений перший лот. Більше деталей – у статті.

І так, аби процес продажу майна банкрутів через електронну систему розпочався, довго чекати не довелося. Перший аукціон з продажу активу відбудеться 20 листопада. З описом першого лоту, оголошено на майданчику Е-Теnder, ознайомитеся тут.

Усі аукціони щодо продажу активів боржників мають проводити на офіційно акредитованих майданчиках - так визначив Кодекс. Окрім, такі майданчики мають пройти відповідну атестацію. Тільки після цього, вони мають право брати участь в реалізації процедури банкрутства.

Електронний майданчик E-Tender є офіційним електронним торговельним майданчиком, акредитований в системі Prozorro.Продажі та таким, що пройшов атестацію.

Усі деталі роботи на майданчику дізнаєтеся тут.

За новими правилами продажу майна бражників, організаторами аукціонів виступають арбітражні керуючі, яких призначають відповідні господарські суди.

Тож, аби прояснити законодавчі та процедурні моменти організації таких аукціонів, 26 жовтня було проведено Четвертий з’їзд Всеукраїнської Асоціації Арбітражних Керуючих. Метою якого стало обговорення основних етапів роботи на майданчику та процедури за нинішнім законодавством. Сторонами заходу були представники – майданчика Е-Теnder, ГО «Всеукраїнська асоціація Арбітражних Керуючих» та ДП «Прозорро.Продажі».

Наш керівник проєкту «Електронні аукціони» Тарас Яременко, на заході розповів про роль майданчика, його функції та перші дії, які необхідні виконати арбітражним керуючим.

Для початку роботи у системі арбітражному керуючому слід зареєструватися на майданчику й отримати доступ до свого кабінету. Реєстрація на майданчику Е-Теnder – швидка, після якої арбітражний керуючий отримує персонального менеджера для роботи у системі.

 

Основні етапи роботи з майданчиком

Також майданчик дає широкі можливості індивідуального налаштування власного кабінету. Зрозумілу процедуру створення аукціону шляхом заданих параметрів та стандартну процедуру реєстрація для учасників.

Ключові нормативні документи процедури продажу 

  • Кодекс з процедур банкрутства
  • Постанова КМУ № 865 від 02.10.2019
  • Регламент продажу майна в процедурі банкрутства в електронній системі Прозорро.Продажі.

Стартова ціна та гарантійний внесок 

Арбітражний керуючий визначає стартову ціну, погоджуючи її комітетом кредиторів та забезпеченим кредитором. Розмір гарантійного внеску – 10% від стартової ціни аукціону.

Порядок проведення аукціону

Усі документи щодо аукціону є публічними. Замовник аукціону має право провести після першого аукціону 1-й та 2-й повторні. Переможцем в аукціоні може бути тільки один учасник. За результатами аукціону з ним підписують протокол торгів, учасник сплачує за лот і вже після з ним укладають акт, який завантажують у системі. Оплату за лот

Учасник проводить протягом 10 р.д. з дня формування арбітражним керуючим протоколу торгів.


Майданчик Е-Теnder для успішного проведення процедури банкрутства надає повний комплекс послуг «підключ». При цьому у користувача зникає необхідність розбиратися в усіх процедурних, законодавчих та технічних питаннях.  

 

Об’єкти процедури та тарифи знаходяться за посиланням. 

схожi новини

Новини
В електронному каталозі Прозорро Маркет для замовників з'явиться можливість завантажувати проєкти договорів та використовувати готові шаблони договорів
Новини
В системі Прозорро.Продажі та E-Tender оголошені перші аукціони з продажу непрацюючих кредитів державного банку АБ “Укргазбанк”. Це продаж прав вимог за кредитними договорами, що забезпечені заставою (іпотекою), а придбати їх можуть лише фінансові установи.
Новини
До уваги замовників! Внесли зміни до Порядку реєстрації та обліку бюджетних зобов’язань, затвердженого наказом Мінфіну № 309. Прокоментували, що саме замовнику врахувати