Назад до каталогу статей
Дайджест

Продовження дії договору про закупівлю. Умови.

12 Грудня 2018

Продовження дії договору: межі, які дозволяє Закон, укладення додаткових угод, обов'язкова публікація змін, як у випадку з закупівлею електроенергії.


РЯТУЮЧІ 20%: КОЛИ ТАК, А КОЛИ – НІ


Законом України «Про публічні закупівлі», а саме його пунктом 5 статті 36, передбачена можливість продовжити дію договору про закупівлю на наступний рік, в обсязі, що не перевищує 20 %. Така можливість у певних випадках для замовника  є рятівником. Та є деякі нюанси, які слід врахувати при застосуванні цих 20%. Які саме, читайте нижче.


Межі, які дозволяє Закон

Як говорить і дозволяє нам Закон - дію договору про закупівлю замовник може продовжити на строк, достатній для проведення процедури закупівлі на початку наступного року, в обсязі, що не перевищує 20 % суми, визначеної в договорі, укладеному в попередньому році, якщо видатки на цю мету затверджено в установленому порядку

Тобто, замовник має право продовжити дію договору про закупівлю на наступний рік в обсязі, що не перевищує 20% від суми такого договору. Але, замовникам слід мати на увазі, що продовжити дію договору можна тоді, коли його строк ще не закінчився. Така вимога закріплена у ч.1 статті 631 Цивільного кодексу України.


Укладення додаткових угод – скільки?

У разі продовження дії договору із застосуванням 20%, замовнику рекомендуємо укладати дві додаткові угоди. 

  • Перша – про продовження строку дії. Як правило вона датується останнім робочим днем року.

  • Друга - після затвердження кошторисних призначень, встановлюючи суму пролонгованого договору. Другу угоду укладають, як правило, на початку наступного року (2019), лише після затвердження кошторису. І в цій угоді обов’язково передбачають обсяг та суму, що не перевищують 20 %, визначених у договорі, укладеному в попередньому році.


Як визначити вартість додаткової угоди про продовження на 20%

Вираховують 20% від остаточної (кінцевої) вартості укладеного договору про закупівлю. Зауважимо, у разі, якщо були внесені зміни до договору, їх враховувати слід також.  


Обов’язкова публікація про внесення відповідних змін до договору

У випадку пролангації дії договору замовнику слід обов’язково оприлюднити повідомлення про внесення змін до договору протягом 3 днів з моменту їх внесення. Оскільки строк дії договору є його істотною умовою. А тому, продовження дії договору про закупівлю передбачає зміну його істотних умов, як це визначено у частині 4 статті 36 Закону.


Як у випадку із продовженням договору на закупівлю електроенергії?

Так, відповідно до Закону України «Про ринок електричної енергії» суб’єкти господарювання, які на сьогодні одночасно провадять діяльність з передачі електричної енергії та її постачання за регульованим тарифом, мають до кінця 2018 забезпечити юридичне відокремлення діяльності оператора системи розподілу від інших видів діяльності обленерго. Це значить, що їх ліцензії на право провадження господарської діяльності з передачі електричної енергії підлягають анулюванню. Сьогодні НКРЕКП продовжує видавати ліцензії на право провадження такої діяльності. Але, діяти вони почнуть тільки з 01.01.2019. 

Тож, замовник не може  на сьогодні продовжити дію договорів на наступний рік із суб’єктами господарювання, які наразі не мають відповідних ліцензій, а отже і не мають права проваджувати господарську діяльність. 


Певні рекомендації щодо продовження дії договору, викладені у роз'ясненні Міністерства економічного розвитку і торгівлі України "Щодо введення в дію договору про закупівлю в обсязі, що не перевищує 20% суми, визначеної в договорі саме з учасником, пропозиція якого була акцептована за результатами процедури закупівлі, щодо застосування статті 631 Цивільного кодексу України" від 03.07.2015 р. № 3302-05/21568-07.

схожi новини

Дайджест
Огляд новин з 18 – 24 травня. Новий лист Мінекономіки «Щодо визначення замовників». Хто вони – замовники за новою редакцією закону про закупівлі? Проєкт постанови щодо Prozorro Market. Що із державними закупівлями на карантині? Уряд доповнив перелік першочергових платежів, які здійснює Казначейство. Уряд затвердив план заходів щодо створення та запровадження Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва. Продовжено та розширено список санкцій. Держрегулювання цін на деякі товари та товари протиепідемічного призначення. Етапи введення в дію закону про оренду державного та комунального майна. Готуємо вас до оренди державного та комунального майна: експертна допомога від Е-Тендер. Як бізнес продає свої активи в Прозорро.Продажі. Правила успішного тендера в комерційній системі закупівель.
Дайджест
Огляд новин з 12 – 17 травня. Важливі оновлення на майданчику E-Tender. Тендерний комітет чи уповноважена особа? Організація роботи замовника за чинним законом. Щодо ситуацій із останніми оновленнями у PROZORRO. Реєстрація на Prozorro. Користувачу про його перші кроки. 15 стипендій для підвищення кваліфікації у публічних закупівлях на сертифікаційній програмі «Менеджер із закупівель» від Центру вдосконалення закупівель КШЕ. Презентація від Прозорро про спрощені закупівлі від 50 тис. грн. Міжнародна діяльність у сфері публічних закупівель. Укрпошта виставила в Prozorro.Продажі перші 30 об’єктів з переліку непрофільних активів, вартістю 82,6 млн грн. Аукціони на карантині: як пандемія вплинула на доходи в Прозорро.Продажі. Співпраця ФГВФО та «ПРОЗОРРО.ПРОДАЖІ» у цифрах: 18 млрд грн від продажу активів банків-банкрутів. Англійський інтерфейс для іноземних постачальників на E-Tender для комерційних закупівель
Дайджест
Огляд новин з 04 – 11 травня. Спрощені закупівлі: етапи застосування, обов’язковість та винятки. Спрощені закупівлі: схема етапів проведення. Закупівлі, що не перевищують 50 тис. грн та актуальні відповіді про звіт. Тестування уповноваженої особи замовника: коли обов’язкове. Автоматичне формування звіту про результати проведення спрощеної закупівлі. Лист Мінекономіки про проведення спрощених закупівель. Київтранспарксервіс продає 17-ть паркувальних майданчиків у Києві. ТОП 10 головних змін в оренді державного та комунального майна. Чи можна вже проводити аукціони з оренди комунального майна? 60 тонн брухту чорного металу укрзалізниця пропонує в прозорро.продажі