Назад до каталогу статей
Дайджест

Продовження дії договору про закупівлю. Умови.

12 Грудня 2018

Продовження дії договору: межі, які дозволяє Закон, укладення додаткових угод, обов'язкова публікація змін, як у випадку з закупівлею електроенергії.


РЯТУЮЧІ 20%: КОЛИ ТАК, А КОЛИ – НІ


Законом України «Про публічні закупівлі», а саме його пунктом 5 статті 36, передбачена можливість продовжити дію договору про закупівлю на наступний рік, в обсязі, що не перевищує 20 %. Така можливість у певних випадках для замовника  є рятівником. Та є деякі нюанси, які слід врахувати при застосуванні цих 20%. Які саме, читайте нижче.


Межі, які дозволяє Закон

Як говорить і дозволяє нам Закон - дію договору про закупівлю замовник може продовжити на строк, достатній для проведення процедури закупівлі на початку наступного року, в обсязі, що не перевищує 20 % суми, визначеної в договорі, укладеному в попередньому році, якщо видатки на цю мету затверджено в установленому порядку

Тобто, замовник має право продовжити дію договору про закупівлю на наступний рік в обсязі, що не перевищує 20% від суми такого договору. Але, замовникам слід мати на увазі, що продовжити дію договору можна тоді, коли його строк ще не закінчився. Така вимога закріплена у ч.1 статті 631 Цивільного кодексу України.


Укладення додаткових угод – скільки?

У разі продовження дії договору із застосуванням 20%, замовнику рекомендуємо укладати дві додаткові угоди. 

  • Перша – про продовження строку дії. Як правило вона датується останнім робочим днем року.

  • Друга - після затвердження кошторисних призначень, встановлюючи суму пролонгованого договору. Другу угоду укладають, як правило, на початку наступного року (2019), лише після затвердження кошторису. І в цій угоді обов’язково передбачають обсяг та суму, що не перевищують 20 %, визначених у договорі, укладеному в попередньому році.


Як визначити вартість додаткової угоди про продовження на 20%

Вираховують 20% від остаточної (кінцевої) вартості укладеного договору про закупівлю. Зауважимо, у разі, якщо були внесені зміни до договору, їх враховувати слід також.  


Обов’язкова публікація про внесення відповідних змін до договору

У випадку пролангації дії договору замовнику слід обов’язково оприлюднити повідомлення про внесення змін до договору протягом 3 днів з моменту їх внесення. Оскільки строк дії договору є його істотною умовою. А тому, продовження дії договору про закупівлю передбачає зміну його істотних умов, як це визначено у частині 4 статті 36 Закону.


Як у випадку із продовженням договору на закупівлю електроенергії?

Так, відповідно до Закону України «Про ринок електричної енергії» суб’єкти господарювання, які на сьогодні одночасно провадять діяльність з передачі електричної енергії та її постачання за регульованим тарифом, мають до кінця 2018 забезпечити юридичне відокремлення діяльності оператора системи розподілу від інших видів діяльності обленерго. Це значить, що їх ліцензії на право провадження господарської діяльності з передачі електричної енергії підлягають анулюванню. Сьогодні НКРЕКП продовжує видавати ліцензії на право провадження такої діяльності. Але, діяти вони почнуть тільки з 01.01.2019. 

Тож, замовник не може  на сьогодні продовжити дію договорів на наступний рік із суб’єктами господарювання, які наразі не мають відповідних ліцензій, а отже і не мають права проваджувати господарську діяльність. 


Певні рекомендації щодо продовження дії договору, викладені у роз'ясненні Міністерства економічного розвитку і торгівлі України "Щодо введення в дію договору про закупівлю в обсязі, що не перевищує 20% суми, визначеної в договорі саме з учасником, пропозиція якого була акцептована за результатами процедури закупівлі, щодо застосування статті 631 Цивільного кодексу України" від 03.07.2015 р. № 3302-05/21568-07.

схожi новини

Дайджест
Огляд новин з 07 по 13 вересня 2020. На майданчику E-Tender удосконалено процедуру завантаження документів до пропозиції. Відслідковувати тендери ДП «Медичні закупівлі України» у Prozorro стало простіше. Рекомендації Мінекономіки щодо планування закупівель державними замовниками у Prozorro. Роз`яснення Мінекономіки: визначення предмета закупівлі при публікації оголошення у Прозорро. Команда E-Tender першою опублікувала аукціони в оновленій процедурі продажу необробленої деревини. 45 одиниць спецтехніки виставлені на аукціони у Прозорро.Продажі. Ще 36 бурштинових ділянок виставлять на аукціони у Prozorro.Продажі. Оренда державного та комунального майна у Прозорро.Продажі: які нормативні документи чинні. Що планує змінити ФДМУ у законах про оренду та приватизацію державного та комунального майна
Дайджест
Огляд новин з 31 серпня - 06 вересня 2020. Ольга Терещенко: Закупівельник - не «снабженєц». Інструмент, який буде корисний учасникам публічних закупівель у Prozorro. Секрети перемог на Prozorro від Ашан Рітейл Україна. У Фонді держмайна розповіли про успіхи малої приватизації. В Clarity Project зібрано всю інформацію про аукціони з продажу майна у Prozorro.Продажі. Prozorro.Продажі - вигідно купити або орендувати державне майно . Арештоване майно відтепер будуть реалізовувати через Prozorro.Продажі. Перші аукціони у Prozorro.продажі з приватизації спиртзаводів проведуть у середині вересня. Продаж необробленої деревини має відбуватись на аукціонах у Prozorro.Продажі.
Дайджест
У Київській школі економіки удосконалили аналітичний онлайн-сервіс, який допомагає швидко визначити CPV-код та спланувати закупівлю