Назад до каталогу статей
Новини

ПРОЄКТ ПОСТАНОВИ ЩОДО PROZORRO MARKET

21 Травня 2020

Спрощені закупівлі, система Прозоро, майданчик Е-Тендер, електронний каталог, Прозоро. Маркет, публічні закупівлі, державні тендера

Prozorro Market - популярна альтернатива закупити товари широкого вжитку – для замовника та додатковий інструмент для бізнесу представити свою продукції державі.

Працює вже майже рік і за цей час його асортимент збільшився та розширився, що говорить про більшу можливість різностороннього бізнесу продавати товари у ньому.

Електронний каталог Прозоро.Маркет адмініструють дві державних компанії:

  • ДУ «Професійні закупівлі». Про те, як стати учасником категорій товарів в електронному каталозі товарів широко вжитку та які документи слід подати, прочитаєте тут.
  • ДП «Медичні закупівлі». Детальніше про кваліфікацію в електронному каталозі через ДП «Медичні закупівлі України»: договір про взаємодію, перелік категорій товарів.

З 19 квітня запрацювала нова редакція закону «Про публічні закупівлі», в якій, зокрема, закріплено про проведення закупівель, вартість яких не перевищує 200 тис. грн через електронний каталог Prozorro.Market. А ось структуру, порядок формування та використання його має визначити Уряд. Сьогодні на сайті Мінекономіки розміщено проєкт постанови «Про затвердження Порядку формування та використання електронного каталогу»

Що передбачає проєкт постанови про Прозорро.Маркет:

  • Запропоновано затвердити Порядок формування та використання електронного каталогу (далі – проєкт Порядку), яким встановлюють правила формування та використання електронного каталогу ЦЗО, вимоги щодо проведення відбору постачальників, тощо.
  • Визначено вимоги до ведення адміністратором переліку кваліфікованих постачальників, які мають право розміщувати свої пропозиції в електронному каталозі та підстави їх виключення з нього. Так, ЦЗО оголошує відбір до електронного каталогу, під час якого постачальники подають свої заявки та проходять процедуру кваліфікації, визначену проектом Порядку, яка є безоплатною.
  • Регламентує, що користування електронним каталогом для замовників є безоплатним. З постачальника, який був визначений переможцем та з яким замовник уклав договір про закупівлю, стягується плата за користування каталогом у розмірі, визначеному проєктом Порядку. Так, розмір плати пропонують:

- 3 % суми договору про закупівлю, якщо вартість закупівлі – не більше як 50 тис грн;

- 2 % суми договору про закупівлю, якщо вартість закупівлі – не більш як 200 тис. грн;

- 1 % суми договору про закупівлю, якщо вартість закупівлі – більш як 200 тис. грн.

Цю плату з постачальника-переможця стягує оператором авторизованого електронного майданчика, а потім її частину сплачують ДП «ПРОЗОРРО» на забезпечення функціонування системи. В рамках отриманої плати ДП «ПРОЗОРРО» виплачується винагорода адміністратору та оператору авторизованого електронного майданчика, на якому замовник здійснив закупівлю через електронний каталог, у розмірах визначених проектом Порядку.

Майданчик E-Tender надає послуги щодо участі в Прозоро.Маркет та консультує щодо розміщення товарів у каталогах.

Звертайтеся до наших менеджерів.

З повагою команда E-Tender!

Зацікавила інформація статті?
Отримати додаткове розʼяснення

схожi новини

Новини
За останній місяця цього року до використання нашої платформи долучилися нові приватні компанії, що вже успішно проводять свої закупівлі
Новини
Уряд затвердив Порядок проведення електронних аукціонів для продажу об’єктів великої приватизації в системі Прозорро.Продажі. У статті розповіли коротко про те, як буде проходити аукціон
Новини
Уряд вніс зміни до Постанови № 1178, яка затверджує Особливості здійснення публічних закупівель. Що це за зміни, прокоментували у статті