Назад до каталогу статей
Новини

ПРОЗОРО: ДАЙДЖЕСТ НОВИН ПУБЛІЧНИХ ЗАКУПІВЕЛЬ ТА ПРОДАЖІВ

12 Серпня 2019

Огляд новин з 05–11 серпня: Запрацював онлайн-калькулятор вартості газу; Нові правила в реалізації продуктів харчування; Проведення ЕСКО закупівель і т. ін.

Почали діяти ДБН, які посилюють цивільний захист громадян у випадку надзвичайних ситуацій

З початку серпня вступили в дію нові державні будівельні норми щодо цивільного захисту громадян: В.1.2-4:2019 «Інженерно-технічні заходи цивільного захисту» та Зміни № 4 у ДБН В.2.2-5-97 «Будинки і споруди. Захисні споруди цивільного захисту». Це норми з грифом ДСК (для службового користування). Вони посилюють цивільний захист громадян та запроваджують сучасні рішення для підвищення безпеки людей.

Нові правила в реалізації продуктів харчування

6 серпня набрав чинності Закон України «Про інформацію для споживачів харчових продуктів». Він встановлює загальні принципи та вимоги щодо інформації про харчові продукти, зокрема стосовно їх маркування, терміну придатності, вимог зберігання тощо. Деталі у статті.

Запрацював онлайн-калькулятор вартості газу

Для замовників впроваджено онлайн-калькулятор вартості газу. Новий функціонал допоможе у протидії демпінгу та необгрунтованого завищення цін після тендеру.

Одна із найактуальніших проблем у сфері закупівель газу — це демпінг під час аукціону та подальше підвищення ціни на газ за допомогою додаткових угод.

Щоб допомогти закупівельникам та постачальникам зробити об'єктивне уточнення ціни, було створено спеціальний онлайн-калькулятор. Про закупівлю газу та деталі про користування калькулятором, тут.

Затвердили інструкції про порядок постачання печей твердопаливного типу

Мінекономрозвитку наказом від 24 квітня № 730 затвердило Інструкції про порядок і умови поставки, закладення, зберігання і відпуску печей твердопаливних типу «Буржуйка».

Інструкція є обов'язковою до виконання підприємствами, установами та організаціями, що входять до єдиної системи державного резерву, а також підприємствами, які здійснюють постачання матеріальних цінностей, згідно з договором про закупівлю за державні кошти.

Штрафи за виробництво, оптову та роздрібну торгівлю, а також зберігання пального без наявності ліцензії

До суб'єктів господарювання, які не отримали ліцензії на виробництво, оптову та роздрібну торгівлю пальним станом на 01.07.2019, застосовують фінансові санкції. Водночас, відповідальності не уникнути і в тому випадку, якщо суб'єкти господарювання до цієї дати надали документи для отримання відповідних ліцензій, однак з незалежних від них причин не отримали їх.

Згідно зі ст. 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального» до суб'єкта господарювання застосовують фінансові санкції у вигляді штрафів у разі:

  • виробництва пального без наявності ліцензії – 1 000 000 грн;
  • оптової торгівлі пальним або зберігання пального без наявності ліцензії - 500 000 грн;
  • роздрібної торгівлі пальним без наявності ліцензії - 250 000 грн.

Водночас у разі зберігання пального до 31 грудня без наявності відповідної ліцензії штраф до суб'єкта господарювання не застосовують.

Які дозволи слід отримати для «паливної» ліцензії, читайте тут. 

(https://buh.ligazakon.net)

Проведення ЕСКО закупівель

Міноборони дає старт енергосервісу для підвищення енергоефективності своїх об'єктів. Найближчим часом очікується оголошення ЕСКО-тендерів у системі Прозоро.

Так, до переліку об'єктів входять будівлі:

  • військового містечка №113 у Києві;
  • військового містечка № 6 у смт Городок на Житомирщині.

Впровадження ЕСКО-механізму дозволить за рахунок приватних інвестицій:

  • провести необхідні заходи з енергоефективності;
  • модернізувати обладнання;
  • зменшити споживання паливно-енергетичних ресурсів;
  • заощадити значні кошти бюджету, що витрачаються на комунальні послуги та енергоносії.

Закупівля комплексної системи автоматизації процесів: НСЗУ проведе зустріч з компаніями-постачальниками

Національна служба здоров'я України (далі — НСЗУ) повідом­ляє, що для забезпечення ефективного, безперервного та якісного виконання покладених на неї функцій заплановано здійснити закупівлю комплексної системи автоматизації процесів НСЗУ.

У зв’язку із цим НСЗУ запрошує компанії-постачальники взяти участь в обговоренні закупівлі та налагодити зворотній зв'язок з метою участі в тендері, який буде оголошено за результатами обговорення. Відповідне обговорення відбудеться 14 серпня.

Під час зустрічі компанії-постачальники зможуть отримати інформацію про очікування та вимоги НСЗУ до потенційних постачальників й отримають від НСЗУ відповіді на запитання щодо тендерної процедури та предмету закупівлі, а також зможуть озвучити свої пропозиції.

Закупівлю здійснюватиме БО «100 відсотків життя» у рамках проекту «Підтримка розвитку інфраструктури електронної системи охорони здоров'я в Україні» за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Детальнішу інформацію про технічну специфікацію систему автоматизації процесів НСЗУ, кваліфікаційні вимоги до учасника, мінімальні кваліфікаційні вимоги та інше можна дізнатися на офіційному сайті НСЗУ.

схожi новини

Новини
В електронному каталозі Прозорро Маркет для замовників з'явиться можливість завантажувати проєкти договорів та використовувати готові шаблони договорів
Новини
В системі Прозорро.Продажі та E-Tender оголошені перші аукціони з продажу непрацюючих кредитів державного банку АБ “Укргазбанк”. Це продаж прав вимог за кредитними договорами, що забезпечені заставою (іпотекою), а придбати їх можуть лише фінансові установи.
Новини
До уваги замовників! Внесли зміни до Порядку реєстрації та обліку бюджетних зобов’язань, затвердженого наказом Мінфіну № 309. Прокоментували, що саме замовнику врахувати