Назад до каталогу статей
Новини

ПРОЗОРО: ДАЙДЖЕСТ НОВИН ПУБЛІЧНИХ ЗАКУПІВЕЛЬ ТА ПРОДАЖІВ

09 Вересня 2019

Огляд новин з 02 – 08 вересня: Перекваліфікація учасника; Майно компаній-банкрутів продаватимуть через ProZorro.Продажі і т. ін.

Перекваліфікація учасника: що змінилося у системі

З 5 вересня на етапі прекваліфікації замовник не зможе завантажувати документи при винесенні рішення щодо кожного із учасників. Зміни у системі пов'язані із забезпеченням рівності прав на оскарження кожного учасника тендера. У статті розказали та показали як це працює по-новому на майданчику Е-Теnder.ua.

PROZORRO: нові рішення, які покращують закупівлі

Спеціально для порталу Укрінформ Віталій Діхтяр, директор електронного майданчика Е-Теnder.ua розповів про Prozorro Market та функцію «Зв'язок плану з тендером».  Чому варто працювати в електронних каталогах, яку перевагу та вигоду отримують сторони, та що чекає ProZorro у ближчий час, читайте за посиланням.

Державні органи мають перейти повністю на електронний документообіг

Четвертого вересня Уряд схвалив рішення про остаточний перехід на електронний обмін документами. Зміни мають запрацювати уже з 1 жовтня, до того моменту державні органи повинні провести відповідні організаційні налаштування у системі обміну документами. Так, передбачають, що обмін документами відбуватиметься повністю в електронній формі. Це скоротить час на доставку і обробку кореспонденції, яка буде приходити через цифрові сервіси, а не доставлятися кур'єрами. Це перший крок до повноцінної цифровізації всього документообігу, вважають в Уряді.

Нові уповноважені АМКУ

Президент призначив нових уповноважених Антимонопольного комітету України.

Ними стали:

  • Піщанська Ольга – перший заступник Голови АМКУ,
  • Копайгора Ірина.

Внесли зміни до Типових вимог до узгоджених дій суб'єктів господарювання

АМКУ розпорядженням № 9-рп від 13.06.2019 вніс зміни до Типових вимог до узгоджених дій суб'єктів господарювання для загального звільнення від попереднього одержання дозволу органів АМКУ на узгоджені дії.

Змінами передбачені дії, на які не потрібно дозволу органів АМКУ, зокрема, встановлено також такі умови щодо цього:

  • жоден із суб'єктів господарювання, до складу яких входять учасники узгоджених дій, не займає монопольного становища на будь-якому задіяному ринку товару і не має виключних або переважних прав чи повноважень від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, органів адміністративно-господарського управління та контролю, суб'єктів природної монополії чи інших монопольних утворень.
  • сукупна частка на ринку всіх суб'єктів господарювання, до складу яких входять учасники горизонтальних, змішаних узгоджених дій, на будь-якому задіяному ринку товару не досягає 15 %, або
  • сукупна частка на ринку всіх суб'єктів господарювання, до складу яких входять учасники конгломератних узгоджених дій, на будь-якому задіяному ринку товару не досягає 20 %.

Майно компаній-банкрутів продаватимуть через ProZorro.Продажі

Президент під час зустрічі з представниками Уряду та Парламенту доручив провести продаж майна боржників у системі ProZorro.Продажі. І це має відбутися до 2020 року.

Нагадаємо, що у жовтні починає діяти Кодекс про банкрутство, який запроваджує й регулює продаж майна боржників виключно на аукціоні в електронній системі.
Також зауважимо, що завдяки ProZorro.Продажі держава поповнила бюджет мільярдами гривень, а саму систему відзначили одним із найуспішніших антикорупційних стартапів світу. На думку TI Україна, саме система ProZorro.Продажі найкраще відповідає прозорості, загальнодоступності, недискримінації, гарантування доступу до інформації всім охочим.

схожi новини

Новини
Команда E-Tender продовжує допомагати благодійним та громадським організаціям проводити ефективні та прозорі закупівлі необхідних товарів під час війни
Новини
З квітня 2022 року на період воєнного стану земельні торги з оренди с/г земель були скасовані. Але не очікуючи завершення війни, Верховна рада ухвалила повернути електронні земельні торги в Прозорро.Продажі та E-Tender, закон вже підписано та опубліковано.
Новини
E-Tender офіційно акредитований щодо проведення аукціонів з продажу майна банків, які ліквідуються та перебувають в управлінні ФГВФО. Відтепер в меню майданчика ще більше комерційної нерухомості, авто, квартир та іншого майна.