Назад до каталогу статей
Новини

ПРОЗОРО: ДАЙДЖЕСТ НОВИН ПУБЛІЧНИХ ЗАКУПІВЕЛЬ ТА ПРОДАЖІВ

16 Вересня 2019

Огляд новин з 09 – 15 вересня: Перший мільйон в Prozorro Market, Новий порядок встановлення «зеленого» тарифу, Бюджет на ремонт доріг будуть планувати на три роки, Підвищили граничні суми витрат на меблі і т. ін.

E-Tender – інструмент можливостей для відомих та великих брендів

АШАН – відомий світовий бренд є користувачем майданчика E-Tender. Вперше компанія стала учасником публічних закупівель у 2018 році. Спеціально для порталу «Новое время» представник АШАН – Юрій Кальмуцький, project manager B2B B2G компанії, поділився досвідом участі в публічних та комерційних торгах. Назвав переваги для участь такого великого бізнесу в проєкті Prozorro Market та свої кейси учасника тендерів. Статтю читайте тут.

Підвищили граничні суми витрат на меблі

Уряд змінив граничні суми витрат на закупівлі для держорганів, бюджетних установ та організацій. Вони зросли, зокрема, на придбання комплекту меблів для службового кабінету керівника:

 • ЦОВВ, голів облдержадміністрацій – з 15 000 грн до 25 000 грн;
 • інших держорганів, бюджетних установ і організацій – з 6 500 грн до 15 000 грн.

Джерело: постанова КМУ «Про внесення змін до граничних сум витрат на придбання легкових автомобілів, меблів, іншого обладнання та устаткування, комп'ютерів, придбання і утримання мобільних телефонів державними органами, а також установами та організаціями, які утримуються за рахунок державного бюджету» від 14.08.2019 № 717

Аналітичний веб-портал «Прозора інфраструктура» передають на баланс до Міністерства інфраструктури

Міністерству інфраструктури на баланс планують передати аналітичний веб-портал «Прозора інфраструктура». Це портал відкритих даних про інфраструктурні проєкти, які впроваджуються за державні кошти. Сьогодні на порталі є дані про ремонт та будівництво автомобільних доріг державного та місцевого значення. Він був створений за ініціативи CoST Ukraine. Аналітичний модуль дозволяє у кілька кліків моніторити проведені тендерні процедури у сфері будівництва, ремонту та реконструкції доріг загального користування.

Відтепер, окрім даних про тендери з ProZorro, веб-портал отримуватиме дані з Єдиного веб-порталу використання публічних коштів spending.gov.ua. Це дозволить моніторити реальні витрати за проєктами.

Державні адміністрації всіх областей Міністерства інфраструктури розкриватимуть інформацію на порталі. Наразі це роблять тільки 6 з-поміж 24.

Додається модуль, який дозволить будь-кому легко отримати інформацію щодо ремонту доріг державного та місцевого значення.

База даних порталу буде доповнена інформацією про будівництво та ремонт доріг від початку роботи Prozorro в Укравтодорі (від 2016 року), що дозволить мати ще більш повну картину щодо учасників ринку. 

Джерело: kmu.gov.ua 

Бюджет на ремонт доріг будуть планувати на три роки

Відповідний законопроєкт № 1041 вже прийнято в першому читанні за основу Парламентом 12 вересня.

Проєктом передбачено внести зміни до Закону «Про джерела фінансування дорожнього господарства України», якими скасовується погодження Комітетом ВР з питань бюджету переліків об'єктів будівництва, реконструкції та ремонту автомобільних доріг.

У законопроєкті встановлено, що, Державну цільову економічну програму розвитку автомобільних доріг загального користування державного значення з переліком автомобільних доріг, на яких заплановано роботи з нового будівництва, реконструкції, капітального ремонту, із зазначенням обсягів фінансування таких доріг у розрізі балансоутримувачів, затверджуватиме Уряд строком на три роки.

Законопроєктом заплановано також перехід від системи однорічного планування дорожніх робіт до забезпечення виконання середньо- та довгострокових зобов'язань за договорами на нове будівництво. 

Джерело: ligazakon.net

Перший мільйон в Prozorro Market

Саме на таку суму було проведено закупівель через електронні каталоги. Нагадаємо, що пілот працює з квітня цього року. За цей період у Prozorro Market було закуплено:

 • 09130000-9 Нафта і дистиляти – 82 927,50 грн
 • 30120000-6 Фотокопіювальне та поліграфічне обладнання – 42 907,01 грн
 • 30190000-7 Офісне устаткування та приладдя різне – 639 901,60 грн
 • 30210000-4 Машини для обробки даних (апаратна частина) – 151 916,00 грн
 • 30230000-0 Комп'ютерне обладнання – 86 832,00 грн

Загальна сума завершених процедур станом на 13.09.2019 -1 004 484,12 грн.

Так, кількість постачальників, які готові продавати папір для друку А4 клас С StoraEnso Zoom в Prozorro Market зросла до 7. Ціна на даний папір кожного дня падає, і наразі становить 77 грн за пачку. Як результат, є зниження вартості товару на 12,5% за короткий проміжок часу, завдяки конкуренції. У той час як ціна на ринку на папір А4 клас С StoraEnso Zoom – складає 96,90 грн, а найменша 86 грн.

Також звернемо увагу, функціонування електронного каталогу передбачає і нова редакція закону «Про публічні закупівлі», за яку вже в першому читанні проголосувала ВР України.

Держаудитслужба визначила, як проводитиме держфінаудит програм і місцевих бюджетів

Держаудитслужба розробила проєкт Стандарту (Методики) проведення Державною аудиторською службою України, її міжрегіональними територіальними органами державного фінансового аудиту виконання бюджетних програм, державних (регіональних) цільових програм та місцевих бюджетів. Він визначає, як аудитори:

 • плануватимуть і проводитимуть аудит;
 • збиратимуть відомості для аудита;
 • оформлюватимуть результати аудиту;
 • моніторитимуть виконання об'єктом контролю пропозицій і рекомендацій за результатами аудиту.

Також передбачені правила аудиту бюджетних і цільових програм, місцевих бюджетів. Наразі цей проєкт розглядає Державна регуляторна служба України.

Реквізити для сплати судового збору оновлять з 1 жовтня

З 1 жовтня вступають у дію (в перехідному режимі в строк до 31 жовтня) рахунки для зарахування податків, зборів та інших доходів до державного та місцевого бюджетів (у т. ч. судового збору) відповідно до стандартів IBAN.

З 1 листопада застосування IBAN стане обов'язковим для клієнтів усіх банків України під час здійснення переказів коштів як у національній, так і в іноземних валютах, у тому числі під час транскордонних переказів. Тобто всі перекази будуть здійснюватися лише з використанням IBAN.

Інформація щодо рахунків буде оновлюватися на сайтах та стендах у приміщеннях судів. До 31 жовтня  у реквізитах розрахункових документів можна зазначати як діючий номер рахунку та код банку, так і номер у стандарті IBAN. 

Джерело: ligazakon.net

Новий порядок встановлення «зеленого» тарифу

 НКРЕКП постановою від 30 серпня № 1817 затвердила новий Порядок встановлення, перегляду та припинення дії «зеленого» тарифу на електричну енергію для суб'єктів господарської діяльності, споживачів електричної енергії, у тому числі енергетичних кооперативів, та приватних домогосподарств, генеруючі установки яких виробляють електричну енергію з альтернативних джерел енергії.

Порядок поширюється на виробників, чиї об'єкти електроенергетики введені в експлуатацію до 1 січня 2020 року або після 1 січня, але не зобов'язані брати участь в аукціонах. Також документ поширюється на виробників, які уклали договори купівлі-продажу електричної енергії за «зеленим» тарифом до 31 грудня і ввели такі об'єкти в експлуатацію протягом двох років – для сонячних електростанцій та протягом трьох років – для інших видів альтернативних джерел енергії.

Документом встановлено формули, за якими визначається розмір «зеленого» тарифу, та змінено умови його встановлення та перегляду. Додатково суб'єкт господарювання має надати копію договору купівлі-продажу електроенергії за «зеленим» тарифом, укладеного відповідно до частини четвертої статті 71 Закону про ринок електричної енергії, якщо об'єкт електроенергетики введений в експлуатацію після 31 грудня 2019 року та виробляє електричну енергію з енергії:

- сонячного випромінювання встановленою потужністю, яка більше або дорівнює 1 МВт;

- вітру встановленою потужністю, яка більше або дорівнює 5 МВт, або складається з трьох та більше вітроустановок незалежно від встановленої потужності.

 У разі збільшення загальної встановленої потужності електрогенеруючого обладнання, якому встановлений або був встановлений тариф, суб'єкт господарювання зобов'язаний подати до НКРЕКП заяву щодо встановлення/перегляду тарифу протягом 10 робочих днів після дати реєстрації декларації про готовність об'єкта до експлуатації чи відповідного сертифіката ДАБІ. 

Джерело: ligazakon.net

схожi новини

Новини
За останній місяця цього року до використання нашої платформи долучилися нові приватні компанії, що вже успішно проводять свої закупівлі
Новини
Уряд затвердив Порядок проведення електронних аукціонів для продажу об’єктів великої приватизації в системі Прозорро.Продажі. У статті розповіли коротко про те, як буде проходити аукціон
Новини
Уряд вніс зміни до Постанови № 1178, яка затверджує Особливості здійснення публічних закупівель. Що це за зміни, прокоментували у статті