Назад до каталогу статей
Новини

ПРОЗОРО: ДАЙДЖЕСТ НОВИН ПУБЛІЧНИХ ЗАКУПІВЕЛЬ ТА ПРОДАЖІВ

15 Жовтня 2019

Огляд новин з 07-13 жовтня: ProZorro: 670 млн грн на «чорні» офшори, Капітальні видатки за бюджетні кошти: як можна розпорядитись попередньою оплатою, ТОП-10 найбільших дорожніх будівельників в Україні і т.ін.

Дотримання вартісних меж у закупівлях: випадки необхідності та рекомендації Мінекономіки

У статті аналізуємо лист Мінекономіки 3304-04/40135-06 від 01.10.2019. 

Капітальні видатки за бюджетні кошти: як можна розпорядитись попередньою оплатою

Із минулого року попередню оплату розпорядники (одержувачі) бюджетних коштів за капітальними видатками та державними контрактами здійснюють виконавцям робіт, надавачам товарів і послуг (крім нерезидентів) на небюджетні рахунки, відкриті на їх ім'я в органах Казначейства. В подальшому зазначені кошти виконавці робіт, надавачі товарів і послуг використовують виключно з таких рахунків на цілі, визначені договорами про закупівлю товарів, робіт і послуг.

Тобто клієнти можуть використовувати зазначені кошти з рахунків, відкритих в Казначействі, на цілі, передбачені умовами договору.

При цьому клієнт у реквізиті платіжного доручення "Призначення платежу" має вказати реквізити договору та інформацію про цілі, на які спрямовують кошти, отримані як попередня оплата.

У свою чергу, клієнт може перерахувати кошти, отримані як попередня оплата, з небюджетних рахунків на рахунки, відкриті в установі банку як прибуток, а також для відшкодування витрат, понесених при закупівлі товарів, робіт і послуг за власний рахунок, якщо такі витрати здійснюють з метою виконання вимог договору.

Лист ДКСУ від 25.06.2019 № 16-06-06/10978

ProZorro: 670 млн грн на «чорні» офшори

За підрахунками Dozorro, на торгах ProZorro 350 компаній з бенефіціарами, зареєстрованими в «офшорних» країнах, уклали договорів на 30 млрд грн. З них 670 млн грн потрапили до компаній з країн так званих “чорних" списків.

Історично склалось, що офшори здебільшого з'являються у маленьких країнах чи на островах — для таких країн це простий спосіб заробляти. На Британських Вірґінських островах, наприклад, зареєстровано понад 800 тисяч компаній, а проживає 25 тисяч людей. Але офшори є по всьому світу. Так, це можуть бути колишні або нинішні заморські території Британської імперії, як Кайманові острови, Британські Вірґінські острови, Бермуди. Але так само до “податкових гаваней” відносять і європейські країни, як Швейцарію, Люксембург, Кіпр та інші. Ще виділяють американські офшорні зони, серед яких є деякі штати США, Панама, Американські Вірґінські острови, Маршалові острови.

Компанії, зареєстровані в офшорних зонах, є законними. Однак увага до їх фінансових операцій є підвищеною. Офшори дозволяють компаніям заробляти більше, сплачуючи менше податків, чим активно користуються західні корпорації, компанії та багатії.

dozorro.org

ТОП-10 найбільших дорожніх будівельників в Україні

За даними CoST Ukraine, яка підготувала щорічний звіт про держзакупівлі дорожніх робіт, в 2018 році всього служби автомобільних доріг оголосили майже 2,59 тис. закупівельних процедур на суму понад 112 млрд грн.

З 2018 року в рамках децентралізації, дороги місцевого значення (117 тис. км) було передано в управління місцевим органам влади. Під управлінням «Укравтодору» залишилися дороги державного значення – близько 52 тис. км.

За даними CoST Ukraine, який підготував щорічний звіт про держзакупівлі дорожніх робіт в 2018 році, всього Служби автомобільних доріг України в минулому році оголосили майже 2,59 тис. закупівельних процедур на суму в 112,06 млрд грн.

Основний вид робіт, які проводили – поточний середній ремонт (42% від усіх закупівель). Найменш популярним було будівництво нових доріг – всього 1,3% від всіх тендерних закупівель.

У цьому рейтингу розглянуто компанії, які займалися дорожніми роботами тільки на дорогах державного значення (загальна протяжність близько 52 тис. км). У рейтингу вказані підрядники, які виконували такі види ремонтів: капітальний, поточний середній, реконструкція і будівництво нових доріг.

Для рейтингу взяті компанії, які отримали у 2018 році підряди на суму більш ніж 100 млн грн. Рейтинг складений за виручкою компаній за минулий рік. Деталі за посиланням.

схожi новини

Новини
З квітня 2022 року на період воєнного стану земельні торги з оренди с/г земель були скасовані. Але не очікуючи завершення війни, Верховна рада ухвалила повернути електронні земельні торги в Прозорро.Продажі та E-Tender, закон вже підписано та опубліковано.
Новини
E-Tender офіційно акредитований щодо проведення аукціонів з продажу майна банків, які ліквідуються та перебувають в управлінні ФГВФО. Відтепер в меню майданчика ще більше комерційної нерухомості, авто, квартир та іншого майна.
Новини
В статті розглядаємо особливості здійснення оборонних закупівель на період дії правового режиму воєнного стану.