Назад до каталогу статей
Новини

ПРОЗОРО: ДАЙДЖЕСТ НОВИН ПУБЛІЧНИХ ЗАКУПІВЕЛЬ ТА ПРОДАЖІВ

15 Жовтня 2019

Огляд новин з 07-13 жовтня: ProZorro: 670 млн грн на «чорні» офшори, Капітальні видатки за бюджетні кошти: як можна розпорядитись попередньою оплатою, ТОП-10 найбільших дорожніх будівельників в Україні і т.ін.

Дотримання вартісних меж у закупівлях: випадки необхідності та рекомендації Мінекономіки

У статті аналізуємо лист Мінекономіки 3304-04/40135-06 від 01.10.2019. 

Капітальні видатки за бюджетні кошти: як можна розпорядитись попередньою оплатою

Із минулого року попередню оплату розпорядники (одержувачі) бюджетних коштів за капітальними видатками та державними контрактами здійснюють виконавцям робіт, надавачам товарів і послуг (крім нерезидентів) на небюджетні рахунки, відкриті на їх ім'я в органах Казначейства. В подальшому зазначені кошти виконавці робіт, надавачі товарів і послуг використовують виключно з таких рахунків на цілі, визначені договорами про закупівлю товарів, робіт і послуг.

Тобто клієнти можуть використовувати зазначені кошти з рахунків, відкритих в Казначействі, на цілі, передбачені умовами договору.

При цьому клієнт у реквізиті платіжного доручення "Призначення платежу" має вказати реквізити договору та інформацію про цілі, на які спрямовують кошти, отримані як попередня оплата.

У свою чергу, клієнт може перерахувати кошти, отримані як попередня оплата, з небюджетних рахунків на рахунки, відкриті в установі банку як прибуток, а також для відшкодування витрат, понесених при закупівлі товарів, робіт і послуг за власний рахунок, якщо такі витрати здійснюють з метою виконання вимог договору.

Лист ДКСУ від 25.06.2019 № 16-06-06/10978

ProZorro: 670 млн грн на «чорні» офшори

За підрахунками Dozorro, на торгах ProZorro 350 компаній з бенефіціарами, зареєстрованими в «офшорних» країнах, уклали договорів на 30 млрд грн. З них 670 млн грн потрапили до компаній з країн так званих “чорних" списків.

Історично склалось, що офшори здебільшого з'являються у маленьких країнах чи на островах — для таких країн це простий спосіб заробляти. На Британських Вірґінських островах, наприклад, зареєстровано понад 800 тисяч компаній, а проживає 25 тисяч людей. Але офшори є по всьому світу. Так, це можуть бути колишні або нинішні заморські території Британської імперії, як Кайманові острови, Британські Вірґінські острови, Бермуди. Але так само до “податкових гаваней” відносять і європейські країни, як Швейцарію, Люксембург, Кіпр та інші. Ще виділяють американські офшорні зони, серед яких є деякі штати США, Панама, Американські Вірґінські острови, Маршалові острови.

Компанії, зареєстровані в офшорних зонах, є законними. Однак увага до їх фінансових операцій є підвищеною. Офшори дозволяють компаніям заробляти більше, сплачуючи менше податків, чим активно користуються західні корпорації, компанії та багатії.

dozorro.org

ТОП-10 найбільших дорожніх будівельників в Україні

За даними CoST Ukraine, яка підготувала щорічний звіт про держзакупівлі дорожніх робіт, в 2018 році всього служби автомобільних доріг оголосили майже 2,59 тис. закупівельних процедур на суму понад 112 млрд грн.

З 2018 року в рамках децентралізації, дороги місцевого значення (117 тис. км) було передано в управління місцевим органам влади. Під управлінням «Укравтодору» залишилися дороги державного значення – близько 52 тис. км.

За даними CoST Ukraine, який підготував щорічний звіт про держзакупівлі дорожніх робіт в 2018 році, всього Служби автомобільних доріг України в минулому році оголосили майже 2,59 тис. закупівельних процедур на суму в 112,06 млрд грн.

Основний вид робіт, які проводили – поточний середній ремонт (42% від усіх закупівель). Найменш популярним було будівництво нових доріг – всього 1,3% від всіх тендерних закупівель.

У цьому рейтингу розглянуто компанії, які займалися дорожніми роботами тільки на дорогах державного значення (загальна протяжність близько 52 тис. км). У рейтингу вказані підрядники, які виконували такі види ремонтів: капітальний, поточний середній, реконструкція і будівництво нових доріг.

Для рейтингу взяті компанії, які отримали у 2018 році підряди на суму більш ніж 100 млн грн. Рейтинг складений за виручкою компаній за минулий рік. Деталі за посиланням.

схожi новини

Новини
За останній місяця цього року до використання нашої платформи долучилися нові приватні компанії, що вже успішно проводять свої закупівлі
Новини
Уряд затвердив Порядок проведення електронних аукціонів для продажу об’єктів великої приватизації в системі Прозорро.Продажі. У статті розповіли коротко про те, як буде проходити аукціон
Новини
Уряд вніс зміни до Постанови № 1178, яка затверджує Особливості здійснення публічних закупівель. Що це за зміни, прокоментували у статті