Назад до каталогу статей
Новини

ПРОЗОРО: ДАЙДЖЕСТ НОВИН ПУБЛІЧНИХ ЗАКУПІВЕЛЬ ТА ПРОДАЖІВ

21 Жовтня 2019

Огляд новин з 14-20 жовтня: Уряд розпочав оптимізацію державного майна; Мінекоенерго зробило ще один крок до запровадження «зелених» аукціонів; Модельний статут, спрощена система та реєстрація платником ПДВ – в одній заяві; Які штрафи за порушення правил закупівель очікують замовників та їх керівників.

Які штрафи за порушення правил закупівель очікують замовників та їх керівників

З 2020-го замовників очікує не лише збільшення розмірів штрафу до максимуму 170 тис грн., а й розширення кількості випадків, коли керівників, службових осіб замовників чи уповноважених, можуть притягнути до відповідальності. Олег Кушнір, головний редактор журналу «Консалт Інфо» систематизував норми нової редакції закону «Про публічні закупівлі» щодо цього у статті. 

Модельний статут, спрощена система та реєстрація платником ПДВ – в одній заяві

Модельний статут ТОВ та ТДВ буде багатоваріантним та передбачатиме можливість обрати різні його редакції, у т. ч. редакції «за замовчуванням», яка сформована з положень, рекомендованих урядом. Проте найменування товариства, що діє на підставі модельного статуту, склад засновників (учасників), розмір статутного капіталу, розмір часток у статутному капіталі кожного з учасників, спосіб внесення ними вкладів (у грошовій та/або негрошовій формі) визначатиме відповідне рішення засновників (учасників) товариства. Відповідні норми передбачили у ст. 11 Закону України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю» від 06.02.2018 № 2275-VIII.

Водночас товариство матиме право у будь-який час змінити редакцію модельного статуту, на підставі якого воно діє, обравши інше альтернативне положення з числа тих, що передбачені урядом.

Для держреєстрації переходу юрособи приватного права на діяльність на підставі модельного статуту подаватимуть такі документи:

1) заяву про держреєстрацію переходу з власного установчого документа на діяльність на підставі модельного статуту. Якщо модельний статут є багатоваріантним, у заяві зазначатимуть редакцію модельного статуту, на підставі якого вона діє;

2) примірник оригіналу (нотаріально засвідчену копію) рішення уповноваженого органу управління юрособи приватного права про перехід на діяльність на підставі модельного статуту.

Також прописали зміни, які полегшують реєстрацію бізнесу в якості платників ПДВ та спрощенців.

Відтак, в заяві про держреєстрацію створення юрособи приватного права можна зазначати також прохання заявника про реєстрацію:

- платником ПДВ;

- та/або обрання спрощеної системи оподаткування;

- та/або включення до Реєстру неприбуткових установ та організацій.

Тож окремої для цього заяви подавати уже не потрібно.

Це ж стосується фізосіб-підприємців. В заяві про держреєстрацію вони зазначатимуть прохання про реєстрацію такої особи платником ПДВ та/або обрання спрощеної системи оподаткування.

Норми запрацюють з дня, наступного за днем опублікування Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо стимулювання інвестиційної діяльності в Україні» від 20.09.2019 № 132-IX (станом на 15 жовтня Закон не опубліковано).

Джерело: buh.ligazakon.net

Мінекоенерго зробило ще один крок до запровадження «зелених» аукціонів

Міністерство енергетики та захисту довкілля оприлюднило для громадського обговорення розроблений проект постанови Кабінету Міністрів України «Про запровадження конкурентних умов стимулювання виробництва електричної енергії з альтернативних джерел енергії».

Проектом постанови передбачається прийняття основного вторинного законодавства, що визначає правові умови організації та проведення аукціонів з розподілу квоти підтримки. А саме:

- затвердження Порядку проведення аукціонів з розподілу квоти підтримки;

- затвердження Порядку відбору операторів електронних майданчиків для проведення аукціонів з розподілу квоти підтримки;

- визначення державного підприємства «Прозорро.Продажі» адміністратором електронної торгової системи.

Під час розроблення постанови Міністерство виходило з необхідності забезпечити прозорість майбутньої конкурсної процедури, зручність для потенційних інвесторів, конкуренцію під час розподілу квоти підтримки, а також – врахувати технічні спроможності енергосистеми України до інтеграції таких об’єктів електроенергетики.

Запровадження «зелених» аукціонів дозволить:

- знизити ціну на «чисту» електричну енергію, вироблену з альтернативних джерел, в порівнянні з системою підтримки за фіксованим «зеленим» тарифом за рахунок конкуренції під час розподілу квот підтримки;

- узгодити обсяги та технології нових генеруючих потужностей відновлюваної енергетики з потребою електроенергетичного комплексу, що сприятиме забезпеченню балансової надійності ОЕС України, операційної безпеки та економічності її режимів;

- залучити додаткові інвестиції в розвиток інфраструктури територій та збільшити доходи місцевих бюджетів;

- створити сприятливі умов для сталого розвитку відновлюваної енергетики, оскільки інвестори отримають інформацію про квоти та графік проведення аукціонів на середньострокову перспективу, а переможці аукціонів – довготривалу гарантовану підтримку терміном на 20 років, що дозволить залучати дешеві кредитні ресурси, розвивати виробництво високотехнологічного обладнання на території України;

- виконати національні плани, стратегії та міжнародні зобов’язання України в частині розвитку ВДЕ та зниження обсягу викидів парникових газів.

Проект постанови, а також контактна інформація для надсилання пропозицій розміщені тут. 

Уряд розпочав оптимізацію державного майна

12 жовтня Уряд ухвалив протокольне рішення щодо оптимізації майна, яке перебуває на балансі держави. Пропонують проаналізувати виявити таке майно, що неефективно використовується або ж є надлишковим, а після цього ухвалювати рішення щодо його відчуження і продажу. Першочергово це стосуватиметься збиткових і непрофільних підприємств та майна. Вони не мають лишатись надалі баластом для держави, в них з’явиться новий ефективний власник через електронні аукціони Прозорро.Продажі. Також, відповідно до урядового рішення щодо оптимізації майна АТ «НАК «Нафтогаз України», АТ «Українська залізниця», ПАТ «Укрпошта» мають проаналізувати надлишкові та непрофільні активи, які знаходяться на їхніх балансах та їхніх дочірніх підприємств (або заснованих ними суб’єктів господарювання), та визначитись щодо доцільності утримання надлишкового майна з урахуванням стратегічних планів розвитку.

Зазначається, що продаж та передача в оренду майна здійснюватиметься на конкурентних засадах, за ринковою вартістю із застосуванням електронної системи Прозорро.Продажі.

схожi новини

Новини
Уряд затвердив Порядок проведення електронних аукціонів для продажу об’єктів великої приватизації в системі Прозорро.Продажі. У статті розповіли коротко про те, як буде проходити аукціон
Новини
Уряд вніс зміни до Постанови № 1178, яка затверджує Особливості здійснення публічних закупівель. Що це за зміни, прокоментували у статті
Новини
Уряд ухвалив порядок продажу конфіскованих російських активів та майна у системі Прозоро.Продажі. Буде відкритий та абсолютно прозорий продаж такого майна