Назад до каталогу статей
Дайджест

ПРОЗОРО: ДАЙДЖЕСТ НОВИН ПУБЛІЧНИХ ЗАКУПІВЕЛЬ ТА ПРОДАЖІВ

04 Листопада 2019

Огляд новин з 28 жовтня – 02 листопада: Майно державних підприємств продаватимуть через електронні аукціони; Лист Мінекономіки щодо контролю у сфері публічних закупівель; Як врахувати матеріали замовника в інвесторській документації; Prozorro інтегрували з реєстром Державної податкової служби і т. ін.

Статуси плану, перенесення тендерів та інформація про джерело фінансування: 
про що замовнику обов'язково знати

На майданчику E-Tender маємо дещо оновлені функції щодо заповнення інформації про «джерело фінансування», появи додаткових 4 статусів у річному плані та можливості перенесення закупівель на інший майданчик. Про усе детальніше читайте тут.

Система комерційних тендерів Е-Tender стає все більш затребувана

Нашими користувачами та першопрохідцями системи електронних торгів для комерційного бізнесу стають все дедалі більше лідери українського ринку. До лав випробувачів системи, яка запрацювала з липня цього року, приєдналася компанія АЗС ОККО. Саме про її унікальний досвід, особливості роботи системи розповіли у статті.

Продажа майна банкрутів на майданчику Е-Теnder: про головне для арбітражних керуючих

21 жовтня запрацював Кодекс з процедур банкрутства, який започаткував, зокрема, інститут банкрутства фізичної особи та продаж майна банкрутів через електронні аукціони. Реалізація якого відбувається на офіційно акредитованих майданчиках. Саме таким є майданчик Е-Теnder. А ще – з моменту дії Кодексу в системі є вже оголошений перший лот. Читайте про це тут.

Prozorro інтегрували з реєстром Державної податкової служби

29 жовтня в систему Prozorro інтегрували реєстр Державної податкової служби. Тепер дані щодо відсутності/наявності податкової заборгованості переможця тендеру, які потраплятимуть в систему за автоматичним запитом, завдяки інтеграції з реєстрацією ДПС. Це безперечно полегшить роботу в системі, як замовникам, так і постачальникам.

Порядок взаємодії системи закупівель та реєстру ДФС з метою перевірки податкової заборгованості учасників закупівель регулює наказ Мінеконорозвитку та Мінфіну № 37/11.

Інформація з prozorro.gov.ua.

Як врахувати матеріали замовника в інвесторській документації

Мінрегіонбуд роз'яснив порядок обчислення вартості будівельних матеріалів, які захочуть придбати замовник та підрядна організація, у разі складання інвесторської кошторисної документації.

Для визначення прямих витрат при складанні інвесторської кошторисної документації поточні ціни на матеріальні ресурси приймають за даними замовника. Це прямо передбачено п. 5.5 ДСТУ-Н Б Д. 1.1-2:2013, яким встановлено основні правила з визначення вартості будівництва.

Кошторисну вартість будівельних матеріалів у прямих витратах визначають на підставі нормативної потреби в них, розрахованої виходячи з обсягів робіт, передбачених проектною документацією, та відповідних поточних цін (п. 4.4.1 ДСТУ-Н Б Д. 1.1-2:2013).

Отже, порядок обчислення вартості будівельних матеріалів при складанні інвесторської кошторисної документації не залежить від того, хто їх придбає (замовник, підрядна організація).

Рішення щодо придбання будівельних матеріалів приймає замовник залежно від плану фінансування об'єкта будівництва, обсягів та порядку його фінансування, технології та організації виконання будівельних робіт на об'єкті будівництва тощо.

Джерело: лист Мінрегіонбуду від 16.07.2019 р. № 1/15.2/6480-19

Лист Мінекономіки щодо контролю у сфері публічних закупівель

Мінекономіки надало роз’яснення (лист № 3304-04/43942-05 від 24.10.2019) щодо контролю у сфері публічних закупівель.

Зміст листа:

  1. Лист Мінекономрозвитку від 02.08.2016 № 3302-06/24156-06 Щодо оскарження, здійснення контролю та моніторингу закупівель
  2. Лист Мінекономрозвитку від 16.04.2019 № 3304-04/16225-06 Щодо оскарження, здійснення контролю та моніторингу закупівель.

Текст листа знайдете на сайті міністерства: me.gov.ua.

Майно державних підприємств продаватимуть через електронні аукціони

Кабмін оновив Порядок відчуження об'єктів державної власності. Відповідну постанову № 884 було прийнято на урядовому засіданні 23 жовтня. Вона набрала чинності 26 жовтня.

Відповідальним за забезпечення функціонування електронної торгової системи Уряд визначив ДП «ПРОЗОРРО.ПРОДАЖІ».

Затверджений Порядок визначає механізм та способи відчуження об'єктів державної власності. Він поширюється на відчуження майна, що передано казенним підприємствам, державним комерційним підприємствам (їх об'єднанням), установам та організаціям (у тому числі у процедурі ліквідації за рішенням суб'єкта управління); майна, переданого Національній та національним галузевим академіям наук у безстрокове безоплатне користування.

Майно відчужуватиметься шляхом продажу на електронному аукціоні. Організатор якого самостійно та безоплатно через авторизовані електронні майданчики оприлюднить в електронній торговій системі оголошення про проведення аукціону. Електронні аукціони з продажу майна проводяться не раніше ніж через 20 днів, але не пізніше ніж через 35 днів після опублікування оголошення про проведення аукціону.

Після оприлюднення оголошення про проведення аукціону потенційні покупці, які мають намір взяти участь в електронному аукціоні, сплачують реєстраційний та гарантійний внески на рахунок оператора електронного майданчика та подають заяву про участь в електронному аукціоні через електронну торгову систему.

До участі в електронному аукціоні допускаються учасники, які подали через електронний майданчик заяву про участь в електронному аукціоні, сплатили реєстраційний та гарантійний внески у визначених розмірах.

Усі користувачі будуть мати можливість спостерігати за ходом електронного аукціону в режимі реального часу. У прийнятому Порядку детально прописано порядок проведення аукціону та розрахунків за придбане майно.

похожие новости

Дайджест
Огляд новин з 23-29 березня. Про E-TENDER на карантині. Чи визнає ТПП карантин – форс-мажором? Відповіді на найпоширеніші запитання для бізнесу. Придбайте водно-спортивну базу «ЛОКОМОТИВ» в центрі м. Дніпро. Митний аукціон в Прозорро.Продажі: газотурбінний двигун Д049 в Дніпропетровській області. Класичний та голландський аукціони у системі Прозорро.Продажі на майданчику Е-ТЕНДАР: відео огляд та поради учасникам. Як обрати електронний майданчик для роботи у системі Прозорро.Продажі? Лист роз’яснення щодо проведення закупівель у зв’язку із COVID-19. Проєкт порядку визначення предмета закупівлі. Три нові державні органи виконавчої влади на заміну ДАБІ
Дайджест
Огляд новин з 16-22 березня. Закликаємо бізнес додавати в Prozorro Market товари для боротьби із COVID-19. Новини від Прозорро.Продажі під час карантину. Реалізація необробленої деревини на Прозорро.Продажі принесла українським лісокористувачам 35,9 млн грн. Експрес-тести на коронавірус вже у PROZORRO MARKET. Додаткове поле у системі Прозорро для звіту за закупівлями COVID-19. Prozorro Market у цифрах: чого купують більше, що представляють найчастіше, яка вартість договорів. Закупівлі без Prozorro: що визначає новий закон. Прийнято закони, які спрощують процедури закупівель товарів для боротьби із коронавірусом. АМКУ змінює порядок участі сторін у засіданні Колегії. Мінекономіки розробляє методологію закупівель у сфері дорожнього господарства. Уряд затвердив порядок та перелік товарів для проведення закупівель для запобігання пандемій коронавірусної хвороби COVID-19 .
Дайджест
Огляд новин з 10-15 березня. Закупівля електроенергії: рекомендації АМКУ щодо визначення вимог замовниками. Оскаржувати закупівлі з квітня будуть по-новому: постачальникам на замітку. Проєкт Закону про внесення змін до закону «Про публічні закупівлі» щодо закупівлі природного газу. Законопроєкт про оборонні закупівлі. Держархбудінспекцію ліквідують. Міська рада ІваноФранківська доповнила своє положення про допорогові закупівлі. Проведені впродовж лютого на Херсонщині земельні торги залучили до місцевих бюджетів 199 тис. грн.