Назад до каталогу статей
Дайджест

ПРОЗОРО: ДАЙДЖЕСТ НОВИН ПУБЛІЧНИХ ЗАКУПІВЕЛЬ ТА ПРОДАЖІВ

04 Листопада 2019

Огляд новин з 28 жовтня – 02 листопада: Майно державних підприємств продаватимуть через електронні аукціони; Лист Мінекономіки щодо контролю у сфері публічних закупівель; Як врахувати матеріали замовника в інвесторській документації; Prozorro інтегрували з реєстром Державної податкової служби і т. ін.

Статуси плану, перенесення тендерів та інформація про джерело фінансування: 
про що замовнику обов'язково знати

На майданчику E-Tender маємо дещо оновлені функції щодо заповнення інформації про «джерело фінансування», появи додаткових 4 статусів у річному плані та можливості перенесення закупівель на інший майданчик. Про усе детальніше читайте тут.

Система комерційних тендерів Е-Tender стає все більш затребувана

Нашими користувачами та першопрохідцями системи електронних торгів для комерційного бізнесу стають все дедалі більше лідери українського ринку. До лав випробувачів системи, яка запрацювала з липня цього року, приєдналася компанія АЗС ОККО. Саме про її унікальний досвід, особливості роботи системи розповіли у статті.

Продажа майна банкрутів на майданчику Е-Теnder: про головне для арбітражних керуючих

21 жовтня запрацював Кодекс з процедур банкрутства, який започаткував, зокрема, інститут банкрутства фізичної особи та продаж майна банкрутів через електронні аукціони. Реалізація якого відбувається на офіційно акредитованих майданчиках. Саме таким є майданчик Е-Теnder. А ще – з моменту дії Кодексу в системі є вже оголошений перший лот. Читайте про це тут.

Prozorro інтегрували з реєстром Державної податкової служби

29 жовтня в систему Prozorro інтегрували реєстр Державної податкової служби. Тепер дані щодо відсутності/наявності податкової заборгованості переможця тендеру, які потраплятимуть в систему за автоматичним запитом, завдяки інтеграції з реєстрацією ДПС. Це безперечно полегшить роботу в системі, як замовникам, так і постачальникам.

Порядок взаємодії системи закупівель та реєстру ДФС з метою перевірки податкової заборгованості учасників закупівель регулює наказ Мінеконорозвитку та Мінфіну № 37/11.

Інформація з prozorro.gov.ua.

Як врахувати матеріали замовника в інвесторській документації

Мінрегіонбуд роз'яснив порядок обчислення вартості будівельних матеріалів, які захочуть придбати замовник та підрядна організація, у разі складання інвесторської кошторисної документації.

Для визначення прямих витрат при складанні інвесторської кошторисної документації поточні ціни на матеріальні ресурси приймають за даними замовника. Це прямо передбачено п. 5.5 ДСТУ-Н Б Д. 1.1-2:2013, яким встановлено основні правила з визначення вартості будівництва.

Кошторисну вартість будівельних матеріалів у прямих витратах визначають на підставі нормативної потреби в них, розрахованої виходячи з обсягів робіт, передбачених проектною документацією, та відповідних поточних цін (п. 4.4.1 ДСТУ-Н Б Д. 1.1-2:2013).

Отже, порядок обчислення вартості будівельних матеріалів при складанні інвесторської кошторисної документації не залежить від того, хто їх придбає (замовник, підрядна організація).

Рішення щодо придбання будівельних матеріалів приймає замовник залежно від плану фінансування об'єкта будівництва, обсягів та порядку його фінансування, технології та організації виконання будівельних робіт на об'єкті будівництва тощо.

Джерело: лист Мінрегіонбуду від 16.07.2019 р. № 1/15.2/6480-19

Лист Мінекономіки щодо контролю у сфері публічних закупівель

Мінекономіки надало роз’яснення (лист № 3304-04/43942-05 від 24.10.2019) щодо контролю у сфері публічних закупівель.

Зміст листа:

  1. Лист Мінекономрозвитку від 02.08.2016 № 3302-06/24156-06 Щодо оскарження, здійснення контролю та моніторингу закупівель
  2. Лист Мінекономрозвитку від 16.04.2019 № 3304-04/16225-06 Щодо оскарження, здійснення контролю та моніторингу закупівель.

Текст листа знайдете на сайті міністерства: me.gov.ua.

Майно державних підприємств продаватимуть через електронні аукціони

Кабмін оновив Порядок відчуження об'єктів державної власності. Відповідну постанову № 884 було прийнято на урядовому засіданні 23 жовтня. Вона набрала чинності 26 жовтня.

Відповідальним за забезпечення функціонування електронної торгової системи Уряд визначив ДП «ПРОЗОРРО.ПРОДАЖІ».

Затверджений Порядок визначає механізм та способи відчуження об'єктів державної власності. Він поширюється на відчуження майна, що передано казенним підприємствам, державним комерційним підприємствам (їх об'єднанням), установам та організаціям (у тому числі у процедурі ліквідації за рішенням суб'єкта управління); майна, переданого Національній та національним галузевим академіям наук у безстрокове безоплатне користування.

Майно відчужуватиметься шляхом продажу на електронному аукціоні. Організатор якого самостійно та безоплатно через авторизовані електронні майданчики оприлюднить в електронній торговій системі оголошення про проведення аукціону. Електронні аукціони з продажу майна проводяться не раніше ніж через 20 днів, але не пізніше ніж через 35 днів після опублікування оголошення про проведення аукціону.

Після оприлюднення оголошення про проведення аукціону потенційні покупці, які мають намір взяти участь в електронному аукціоні, сплачують реєстраційний та гарантійний внески на рахунок оператора електронного майданчика та подають заяву про участь в електронному аукціоні через електронну торгову систему.

До участі в електронному аукціоні допускаються учасники, які подали через електронний майданчик заяву про участь в електронному аукціоні, сплатили реєстраційний та гарантійний внески у визначених розмірах.

Усі користувачі будуть мати можливість спостерігати за ходом електронного аукціону в режимі реального часу. У прийнятому Порядку детально прописано порядок проведення аукціону та розрахунків за придбане майно.

схожi новини

Дайджест
Огляд новин з 22 – 30 червня. Участь української компанії в публічному тендері країни угоди GPA. Кейс № 1. Як купити у Prozorro Market: крокова допомога замовнику. Аномально низька ціна: що це та як вираховують на майданчику Е-Тендер? В Україні створено Реєстр роздрібних цін та дашборд. До приватизації готують близько 300 малих і середніх підприємств. Старт «зелених аукціонів» - у наступному році. Про продаж геонадр через систему Прозорро.Продажі з перших уст.
Дайджест
Огляд новин з 15 – 21 червня. Закупівля продуктів харчування: від чого застерігає та що рекомендує АМКУ. Новий порядок визначення предмета закупівлі. Закупівлі Covid-19: відміна норм щодо дії 3 місяців та про 100% оплати. 5 порад для участі в публічних закупівлях від Е-Тендер. Водяні знаки при завантаженні документів у систему. Мінфін забезпечує прозорість та ефективність використання коштів Фонду для боротьби з COVID-19. Укрзалізниця має намір у липні виставити на продаж 20 тис. тонн брухту. Готель «Дніпро» вже виставлений на аукціон у системі Прозорро.Продажі. Уряд затвердив порядок передачі в оренду державного та комунального майна. Про оцінку при оренді державного та комунального майна
Дайджест
Огляд новин з 09 – 14 червня. Нові функціональні можливості на майданчику Е-Тендер. Які є причини для розірвання договорів у Prozorro? Дії замовників щодо зниження ризиків їхнього розірвання. Закупівлі газу, електричної енергії, нафтопродуктів, продуктів харчування, послуг їдалень та кейтерингу: позиція АМКУ та Мінекономіки. Закупівлі замовників, які здійснюють діяльність в окремих сферах господарювання. Меморандум про порозуміння з інвесторами і виробниками «зеленої» електроенергії. Позиція про «публічну закупівлю нотаріальних послуг». Відновлення платоспроможності фізичної особи: відповідаємо на головні запитання. Запрошуємо на вебінар «Оренда державного та комунального майна через «Prozorro.Продажі».