Назад до каталогу статей
Новини

PROZORRO БЕЗ АУКЦІОНУ. ЩО ЦЕ ОЗНАЧАЄ?

03 Січня 2023

Тендера на Рrozorro проходитимуть без аукціонів. Таке рішення прийняв Уряд. Відтак, з 3 січня 2023 року відкриті торги з особливостями у системі Прозорро тимчасово будуть проводити без аукціону. В статті пояснили, що врахувати замовникам та постачальникам

До Постанови від 12.10.2022 № 1178, КМУ вніс зміни. Вони передбачають, що відкриті торги з особливостями у системі ProZorro проходитимуть без аукціонів.

Про зміни Наталя Шимко, в.о. генерального директора ДП «Прозорро»:

«Змінами до постанови КМУ №1178, які були прийняті 30 грудня 2022 року, передбачено проведення відкритих торгів з особливостями без аукціонів. Таке рішення направлене на забезпечення рівних можливостей учасників торгів, які останнім часом через проблеми з електроенергією та зв’язком, мали проблеми з участю в аукціонах. Складалась ситуація, що одні учасники могли взяти участь в аукціоні, а інші – ні. На виконання рішення, прийнятого Урядом, в електронній системі закупівель Прозорро тимчасово відключено аукціони. Як тільки ситуація в країні з електропостачанням стабілізується, ми впевнені, що аукціони повернуться в систему. Ми вважаємо аукціони важливим елементом забезпечення добросовісної конкуренції закупівель. Сподіваємось, що їх відсутність в системі буде недовгою

Хоч аукціони у системі Прозоро і не будуть тимчасово працювати, надалі система автоматично визначатиме найбільш економічну вигідну пропозицію на основі цін, які надали постачальники при подачі своєї тендерної пропозиції.

Також врахуйте, що дата аукціону у системі Прозоро у процедурі «Відкриті з особливостями», які створені після 03.01.2023 року, буде відображатися, але проведення аукціону, не буде.

Що радимо замовникам

  1. Внесіть зміни до своєї тендерної документації, якщо вона містить інформацію про етап проведення аукціону при проведенні закупівлі.
  2. Врахуйте під час планування нові строки проведення закупівлі, які скоротяться у зв’язку із відміною аукціону.
  3. Ставте строк подання пропозицій такий, щоб учасники встигали готувати свої пропозиції.

Наприклад, при проведенні закупівлі простих товарів, послуг можна ставити мінімальні строки подання пропозицій.

При закупівлі складних робіт чи послуг варто збільшити строк подання пропозицій, щоб учасники встигали підготувати свої пропозиції та за потреби отримати необхідні довідки тощо.

Що радимо постачальникам

  1. Врахуйте, що у вас не буде можливості знизитися в аукціоні.
  2. Подавайте пропозицію з такою ціною, яка на вашу думку дасть вам можливість виграти.
  3. Намагайтесь подавати пропозиції завчасно та не відкладайте подання пропозиції на останній момент.
  4. Завантажуйте всі необхідні документи, що вимагаються тендерною документацією на етапі подання пропозиції, а не розраховуйте на 24 години на виправлення помилок, адже на подання пропозиції у вас є мінімум 7 днів, а виправляти помилки можна всього протягом 24 годин, протягом яких можуть також бути проблеми зі світлом/зв’язком.

Зацікавила інформація статті?
Отримати додаткове розʼяснення

схожi новини

Новини
В електронному каталозі Прозорро Маркет для замовників з'явиться можливість завантажувати проєкти договорів та використовувати готові шаблони договорів
Новини
В системі Прозорро.Продажі та E-Tender оголошені перші аукціони з продажу непрацюючих кредитів державного банку АБ “Укргазбанк”. Це продаж прав вимог за кредитними договорами, що забезпечені заставою (іпотекою), а придбати їх можуть лише фінансові установи.
Новини
До уваги замовників! Внесли зміни до Порядку реєстрації та обліку бюджетних зобов’язань, затвердженого наказом Мінфіну № 309. Прокоментували, що саме замовнику врахувати