Назад до каталогу статей
Корисні статті

Прозорро Маркет допомагає замовникам купувати швидко під час війни

25 Січня 2023

Закупівлі через Prozorro Market набирають популярності. Придбати товари першого вжитку оперативно у час війни стало можливим саме завдяки електронному каталогу. Ми провели аналіз попиту та пропозиції, а також аргументували таку динаміку та навели плюси такого способу закупівлі для замовника

Щоб замовники могли закуповувати швидше у час війни, Уряд ухвалив Постанову №1178, яка затвердила Особливості здійснення публічних закупівель. Особливості передбачили два види закупівель через систему ProZorro – відкриті торги з особливостями та електроні каталоги. Таким чином з 19 жовтня минулого року замовники отримали можливість ще більше використовувати електронні каталоги Прозорро Маркет.

Як замовникам купувати в Prozorro Market 

Закупівлю товарів в електронному каталозі можна проводити шляхом запиту ціни пропозицій або ж закупити напряму. Як показує статистика, проведення закупівель через запит цін пропозицій та проведення прямих закупівель, за період з 19 жовтня 2022 року по 19 січня 2023 року було досить активним – їх організували понад 3 тисяч замовників.

1

1

Мал.1

ТОП закупівель харчування в Прозорро Маркет

Саме зараз замовники активно проводять закупівлі через електронний каталог продуктів харчування. Так, з початку 2023 року найпоширенішими товарами у категорії продуктів харчування на закупівлю через Прозоро Маркет стали:

Мал.2

Безумовно відкриті торги з Особливостями були та залишаються найбільш застосованою процедурою для закупівлі за державні кошти. Але, закупівлю через електронний каталог можна вважати свого роду альтернативним способом конкурентної закупівлі товарів. У війну, як ніколи, електронний каталог набирає популярності серед замовників. І ось чому.

Переваги Prozorro Market

Перевага №1. Швидка закупівля товарів першої необхідності 

Від початку набрання чинності Постановою №1178 електронним каталогом скористалися понад 3 тисячі замовників. Замовники закуповують товари першої необхідності завдяки Прозорро Маркет. Так ТОП 5 товарів станом на 20 січня 2023 року:  

  1. Нафтопродукти 
  2. Продукти харчування 
  3. Офісна та комп’ютерна техніка
  4. Медичне обладнання
  5. Сільськогосподарська, фермерська продукція, продукція рибальства

    

Мал.3

Перевага №2. Вища конкуренція у порівнянні з відкритими торгами з особливостями  

Станом від початку набрання чинності Постановою №1178 до 20 січня 2023 року, у Прозорро Маркет було подано 3,74 тисячі пропозицій від учасників в той час, як на відкриті торги з особливостями всього подано було 1,62 тисяч пропозицій. Як бачимо, конкуренція в Прозоро Маркет вдвічі вище, ніж на відкритих торгах. А чим вище конкуренція, тим ймовірніше, що замовник отримає більшу економію державних коштів.   

Перевага №3. Коротші строки проведення 

На закупівлю шляхом укладання прямого договору через Прозоро Маркет замовник витратить три календарних дні, для того щоб закупити товар. Для закупівлі через запит цін пропозицій  замовники зазвичай витрачають від 4 календарних дні. В умовах війни такі строки проведення закупівлі є надважливими.

    

Перевага №4. Не потребує тендерної документації та подання пропозицій 

Закупівля через електронний каталог не потребує підготовки замовником тендерної документації та подання постачальниками тендерної пропозиції. У закупівлі через запит цін пропозицій, замовник самостійно встановлює умови щодо постачання і через систему Прозорро подає запит ціни пропозицій, заповнюючи тільки електронні форми з окремими полями. Замовнику не потрібно перевіряти кваліфікацію постачальника та його відповідність, це за нього проводять адміністратори каталогів: ДУ «Професійні закупівлі» та ДП «Медичні закупівлі України»Звісно, це є однією із тих ключових причин, через що більшість замовників звертаються до закупівлі товарів через електронний каталог. 

Надаємо приклад вдалої закупівлі риби


Ознайомтеся із пропозиціями постачальників цього продукту


Для того, щоб почати закупівлю в електронному каталозі, замовнику потрібно зареєструватися на майданчику Е-Тендер. Якщо виникають запитання, наша команда E-Tender допоможе вам та підтримає у проведенні першої закупівлі. Долучайтеся до закупівель через систему Прозорро, дотримуючись принципів відкритості та економії  державних коштів.  

Залишилися запитання? Телефонуйте за номером 0 800 30 77 55 (безкоштовно в межах України) або пишіть на e-mail support@e-tender.ua 

Разом до Перемоги!

Зацікавила інформація статті?
Отримати додаткове розʼяснення

схожi новини

Корисні статті
Як учасникам Прозорро подати тендерну пропозицію на тендер, який обсяг інформації та вимоги до оформлення у воєнний час. Які права учасника у відкритих торгів з особливостями та що врахувати при подачі документів пропозиції
Корисні статті
До вашої уваги - інтерв'ю з Наталею Шимко, заступницею директора ДП “Прозорро”. Закупівельнику про закупівлі в електронному каталозі, законність такого способу, отримання потрібного товару та інші важливі нюанси закупівлі - послухаєте в нашій розмові, яку провела Іванна Занюк, директорка із розвитку публічних закупівель на Е-Тендер.
Корисні статті
Надаємо відповіді на найпоширеніші запитання від замовників про закупівлі у воєнний час. Відповідаємо як застосовувати положення Особливостей про здійснення публічних закупівель на Е-Тендер