Назад до каталогу статей
Корисні статті

Prozorro Market робочий інструмент для бізнесу у воєнний час

08 Серпня 2022

В кінці червня 2022 року Урядом встановлено особливий порядок проведення закупівель у період воєнного стану (ПКМУ №169 від 28 лютого 2022 року - далі Постанова). У Постанові пріоритетне значення приділяється Prozorro Market.

Тепер більшість замовників зобов’язуються використовувати Prozorro Market та/або спрощені закупівлі на суми від 50 тис. гривень і без обмежень по сумі очікуваної вартості для закупівлі потреб, що виникли внаслідок дії воєнного часу.


Історія. Коротко

Електронний каталог Прозорро Маркет - це вітрина державного онлайн магазину, де постачальники розміщують інформацію про свої товари та послуги.

Ідея державного каталогу виникла як спосіб замінити частину складних процедурних закупівель на більш простий та швидший інструмент. Згодом такий інструмент отримав нормативне закріплення та став невід'ємною частиною прозорро для закупівель на суми до 200 тисяч гривень*.

В е-каталозі постачальник може пройти безкоштовну кваліфікацію в напрямку товарів широкого вжитку та товарів медичного призначення.

* на час воєнного періоду межі очікуваної вартості змінено, про це йдеться далі у статті

Як працює Prozorro MarketПереваги PROZORRO.MARKET для постачальників

Отже, для бізнесу, який раніше не продавав через Прозорро Маркет, відкривається новий канал збуту. А для досвідчених постачальників - це очікуване повернення до звичного інструменту, однак з новими фінансовими перспективами в умовах воєнного часу.


Prozorro Market у воєнний час. Особливості для даного періоду: 

  • Prozorro Market став обов’язковим інструментом для потреб в закупівлях, що виникли внаслідок воєнного стану;
  • На суми від 50 тис. гривень через пряму закупівлю з каталогу, а якщо сума дорівнює або більше 200 тис. гривень із використанням запиту цінових пропозицій;
  • Без верхньої межі очікуваної вартості закупівлі (можна закуповувати і на мільйон і на понад десять мільйонів гривень).

Оскільки тепер немає обмежень по бюджету, встановлені граничні межі комісії для постачальника:

  • 3 % суми договору про закупівлю, якщо вартість закупівлі не більш як 50 тис. гривень;
  • 2 % суми договору про закупівлю, але не більш як 3 400 гривень, якщо вартість закупівлі не більш як 200 тис. гривень;
  • 1 % суми договору про закупівлю, але не більш як 3 400 гривень, якщо вартість закупівлі більш як 200 тис. гривень.


Найпопулярніші категорії у воєнний час

Якщо вас зацікавили можливості Prozorro Market, ми додатково підготували корисні матеріали та інструкції:

Ви також можете звернутися до наших консультантів за додактовими роз'ясненнями за номером 0 800 30 77 55 (безкоштовно в межах України) або на пошту support@e-tender.ua

Не зволікайте та користуйтеся новими можливостями для вашого бізнесу!

Зацікавила інформація статті?
Отримати додаткове розʼяснення

схожi новини

Корисні статті
Закупівлі через Prozorro Market набирають популярності. Придбати товари першого вжитку оперативно у час війни стало можливим саме завдяки електронному каталогу. Ми провели аналіз попиту та пропозиції, а також аргументували таку динаміку та навели плюси такого способу закупівлі для замовника
Корисні статті
Запрошуємо учасників на вебінар. Отримайте поради щодо складання тендерної пропозиції за вимогами Постанови № 1178 та підтвердження відсутності підстав для відмови у тендері
Корисні статті
10 наголосів про зміни до Постанови №1178, які замовнику слід знати