Назад до каталогу статей
Новини

ПРОЗОРРО: ПІДСУМКИ 2019 ТА ПЛАНИ 2020

20 Грудня 2019

Мінекономіки, команда ДП «Прозорро» та представники електронних майданчиків провели зустріч й обговорили про нинішні досягнення та майбутні виклики у закупівлях

Традиційно, наприкінці року, плани та досягнення системи Прозоро об’єднують усіх причетних до її технічного та законодавчого розвитку. Так, 19 грудня відбулася зустріч представників Мінекономіки, ДП «Прозорро», CEO електронних майданчиків.

Лілія Лахтіонова, директор Департаменту регулювання публічних закупівель Мінекономіки. Однією із важливих подій року, що минає, стало прийняття нового закону. Оскільки над його редакцією працював Департамент, Лілія розповіла про ключові зміни, які чекають у новому році та очікування від них. Так, зокрема:

  • в оскарженні;
  • появи нової процедури – торги з обмеженою участю;
  • узаконення допорогових закупівель, які будуть мати назву – прощена закупівля.

А також у 2020-му учасники отримають ще додаткові 24 години на виправлення невідповідностей в документах, поданих на тендер.

Нова редакція увібрала в себе усі напрацювання, законодавчі та технічні удосконалення системи Прозоро.

Андрій Кузьменко, заступник директора ДП «Прозорро». Ще одним із досягнень року став запуск проєкту Прозоро.Маркет. Це електронний каталог, аналог онлайн-магазину, який дає можливість замовнику швидко придбати товар, а постачальнику – легко з одноразовою кваліфікацією подати свою продукцію в систему. На сьогодні в Прозорро.Маркеті є товари 21 категорії. В 2020-му асортимент е-каталогу планують поповнювати новими товарами. Андрій відзначив, що проєкт динамічно розвивається і кількість його користувачів збільшується. Зауважимо, у новій редакції закону Прозоро.Маркет вже узаконений.  

Крістіна Гуцалова, Project manager ДП «Прозорро». В команді Крістіна відповідає за аналіз щодо проведення ДАСУ моніторингу та контролю за закупівлями. На зустрічі розповіла про недосконалість сьогоднішньої системи моніторингу – перевірку незначної кількості тендерів і проблем невиконання замовником рішень АМКУ. Зазначила, що нова редакція закону «Про публічні закупівлі» передбачила більше реальних повноважень, для аудиторів, для проведення ефективнішого моніторингу. Одна із головних задач – відновлення справедливості у закупівлях для бізнесу. Коли, за невиконання рішень АМКУ, керівник замовника понесе відповідальність. Як передбачають, такий підхід має кардинально змінити ставлення бізнесу до державних тендерів та системи Прозоро, в цілому.

Також зазначимо, що в команді ДП «Прозорро» у цьому році були кадрові зміни, зокрема, до команди приєдналась Олена Шкарпова, директор з маркетингу. Олена на зустрічі повідомила про свої новітні погляди та плани щодо стратегії маркетингу та розвитку бренду Прозоро.

Під час підсумків, обговорили й важливе питання щодо інформаційної безпеки системи Прозорро. 

Роман Пазич, керівник напряму інформаційної безпеки ДП «Прозорро» розповів, що у планах на 2020 - впровадження новітніх технологій безпеки в системі Прозоро згідно з міжнародними стандартами ISO.
У зустрічі від майданчика Е-Тендер взяли участь: СЕО E-Tender Віталій Діхтяр та СЕО групи компаній E-Tech - Іванна Мельник.

 

Команда Е-Тендер щиро дякує колегам та партнерам за плідну та продуктивну співпрацю.

За спільні амбіційні плани розвитку функціональності системи та нові проєкти 2020-го!

Зацікавила інформація статті?
Отримати додаткове розʼяснення

схожi новини

Новини
Уряд затвердив Порядок проведення електронних аукціонів для продажу об’єктів великої приватизації в системі Прозорро.Продажі. У статті розповіли коротко про те, як буде проходити аукціон
Новини
Уряд вніс зміни до Постанови № 1178, яка затверджує Особливості здійснення публічних закупівель. Що це за зміни, прокоментували у статті
Новини
Уряд ухвалив порядок продажу конфіскованих російських активів та майна у системі Прозоро.Продажі. Буде відкритий та абсолютно прозорий продаж такого майна