Назад до каталогу статей
Дайджест

ПРОЗОРРО.ПРОДАЖІ та заставне майно банків: усі за і проти

10 Квітня 2019

Більше по реалізацію заставного майна ліквідованих банків Фондом гарантування вкладів фізичних осіб.


ПРОЗОРО.ПРОДАЖІ ТА ЗАСТАВНЕ МАЙНО БАНКІВ: УСІ ЗА І ПРОТИ


Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (Фонд) продовжує реалізувати заставне майно ліквідованих банків. Але прийти і ось так просто купити його сьогодні вже не вийде. Бо його реалізація проходить через електронний аукціон, який є одним із напрямів роботи системи Прозоро.Продажі, а відтак і електронного майданчика Е-Тендер.


Розпочав Фонд таку процедуру реалізації у 2016-му через електронну систему Prozorro.Продажі. І сьогодні у системі фізичні та юридичні особи можуть купити:

  • рухоме майно

  • нерухомість (будівлі, квартири, споруди, будинки, офіси, склади та інше)

  • право вимоги за кредитними договорами.


Зауважимо, велика частина лотів Фонду - не просто об’єкти рухомого і нерухомого майна збанкрутілих банків, а й – право вимоги за проблемними кредитами, забезпечення яких – майно. 

Так, скажімо, ви знайшли лот на авто, яке вам сподобалося та яке продають як заставу за кредитом. Але у такому разі ви купуєте не так саме авто, як право вимоги за кредитним договором. Тому після виграшу за аукціоном, оформлення такого майна буде дещо іншим, аніж проста його купівля-продажа. Але слід врахувати, що і вартість авто «мрії», також буде інша – нижча за ринкову. 

Що, як висновок, хоч процедура купівлі права вимоги – не з найлегших, та здебільшого майно і ціна, яку за нього пропонують, варті того, щоб стати учасником електронного аукціону. Оскільки вартість заставного майна, будь-то, авто, житлова, комерційна нерухомість, офісна техніка, чи щось інше – нижча за ціну ринкову. 


Доступ до усіх аукціонів Фонду можете отримати на майданчику Е-Тендер у розділі «Прозорро.Продажі» . На майданчику Е-Тендер можете і придбати майно, що було у власності банку, який ліквідували. У ліквідаційну масу входить, як вже зазначили, рухоме і нерухоме майно. А також заставне та активи і майно боржників.  

Все це майно банку Фонд має виставити на продаж через електронні торги системи Прозоро.Продажі. 


Якщо ви бажаєте придбати таке майно, вам слід пройти реєстрацію на майданчику. Обрати той аукціон, лот якого вам цікавий і подати через свій особистий кабінет пропозицію на нього. Але перед продажом лота, учасники мають внести гарантійні внески. Їх повертають учасникам аукціону у разі програшу та тоді, коли аукціон не відбувся. 

Первісну вартість лота, ви зможете побачити в оголошенні про продаж.

Важливо розуміти, що виграє той, хто пропонує найвищу ціну. Система сама автоматично обирає пропозицію такого учасника торгів. 

І якщо ж ви дали найвищу ціну, то після його завершення та публікації переможця, з банком-банкротом укладаєте договір на купівлю майна.


Також, якщо у вас є запитання щодо процедурної складової аукціону, майданчик завжди може проконсультувати та надати відповіді на усі ваші запитання.


Зацікавила інформація статті?
Отримати додаткове розʼяснення

схожi новини

Дайджест
З початком воєнного стану законодавець обмежив проведення земельних торгів щодо передачі в оренду земель с/г призначення. Але 19 жовтня 2022 року ці зміни були скасовані та земельні ділянки всіх категорій відтепер передаються в оренду через електронні аукціони в Прозорро.Продажі та E-Tender.
Дайджест
На електронному майданчику E-Tender важливе технічне доопрацювання щодо публікації звітів без використання ЕСЗ
Дайджест
Команда E-Tender продовжує здійснювати доопрацювання електронної системи закупівель для компаній приватного сектора. Пропонуємо вам ознайомитися із добіркою останніх оновлень.