Назад до каталогу статей
Дайджест

ПРОЗОРРО.ПРОДАЖІ та заставне майно банків: усі за і проти

10 Квітня 2019

Більше по реалізацію заставного майна ліквідованих банків Фондом гарантування вкладів фізичних осіб.


ПРОЗОРО.ПРОДАЖІ ТА ЗАСТАВНЕ МАЙНО БАНКІВ: УСІ ЗА І ПРОТИ


Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (Фонд) продовжує реалізувати заставне майно ліквідованих банків. Але прийти і ось так просто купити його сьогодні вже не вийде. Бо його реалізація проходить через електронний аукціон, який є одним із напрямів роботи системи Прозоро.Продажі, а відтак і електронного майданчика Е-Тендер.


Розпочав Фонд таку процедуру реалізації у 2016-му через електронну систему Prozorro.Продажі. І сьогодні у системі фізичні та юридичні особи можуть купити:

  • рухоме майно

  • нерухомість (будівлі, квартири, споруди, будинки, офіси, склади та інше)

  • право вимоги за кредитними договорами.


Зауважимо, велика частина лотів Фонду - не просто об’єкти рухомого і нерухомого майна збанкрутілих банків, а й – право вимоги за проблемними кредитами, забезпечення яких – майно. 

Так, скажімо, ви знайшли лот на авто, яке вам сподобалося та яке продають як заставу за кредитом. Але у такому разі ви купуєте не так саме авто, як право вимоги за кредитним договором. Тому після виграшу за аукціоном, оформлення такого майна буде дещо іншим, аніж проста його купівля-продажа. Але слід врахувати, що і вартість авто «мрії», також буде інша – нижча за ринкову. 

Що, як висновок, хоч процедура купівлі права вимоги – не з найлегших, та здебільшого майно і ціна, яку за нього пропонують, варті того, щоб стати учасником електронного аукціону. Оскільки вартість заставного майна, будь-то, авто, житлова, комерційна нерухомість, офісна техніка, чи щось інше – нижча за ціну ринкову. 


Доступ до усіх аукціонів Фонду можете отримати на майданчику Е-Тендер у розділі «Прозорро.Продажі» . На майданчику Е-Тендер можете і придбати майно, що було у власності банку, який ліквідували. У ліквідаційну масу входить, як вже зазначили, рухоме і нерухоме майно. А також заставне та активи і майно боржників.  

Все це майно банку Фонд має виставити на продаж через електронні торги системи Прозоро.Продажі. 


Якщо ви бажаєте придбати таке майно, вам слід пройти реєстрацію на майданчику. Обрати той аукціон, лот якого вам цікавий і подати через свій особистий кабінет пропозицію на нього. Але перед продажом лота, учасники мають внести гарантійні внески. Їх повертають учасникам аукціону у разі програшу та тоді, коли аукціон не відбувся. 

Первісну вартість лота, ви зможете побачити в оголошенні про продаж.

Важливо розуміти, що виграє той, хто пропонує найвищу ціну. Система сама автоматично обирає пропозицію такого учасника торгів. 

І якщо ж ви дали найвищу ціну, то після його завершення та публікації переможця, з банком-банкротом укладаєте договір на купівлю майна.


Також, якщо у вас є запитання щодо процедурної складової аукціону, майданчик завжди може проконсультувати та надати відповіді на усі ваші запитання.


похожие новости

Дайджест
Огляд новин з 13 – 19 січня 2020. Мінекономіки рекомендує Prozorro Market. Укрзалізниця у січні реалізує через Прозорро.Продажі 30 тис. вагонів. З 15 січня послуга в Prozorro Market стала платна. Відкриті державні реєстри для замовників: новий лист Мініекономіки. Учасники-користувачі майданчика Е-Тендер принесли значне поповнення до столичного бюджету. Розрахунок ціни на нафтопродукти та пальне: поради та роз’яснення Мінекономіки. Віртуальна кімната даних щодо об’єктів приватизації від Фонду Держмайна. МОЗ продовжує збирати заявки на закупівлю ліків за кошти державного бюджету 2020. Нова редакція Реєстру граничних оптово-відпускних цін на лікарські засоби за програмою «Доступні ліки». Комерційні закупівлі: рольова модель управління кабінетом закупівельника на майданчику Е-Тендер
Дайджест
Фонд держмайна запускає віртуальну кімнату даних щодо об’єктів приватизації. Про це детально далі
Дайджест
Огляд новин з 25 грудня 2019 – 12 січня 2020. Проєкт внесення змін до Закон «Про публічні закупівлі». Перелік актуальних рахунків за подання скарги щодо процедур закупівлі. Нова форма платіжного доручення і номер рахунку за стандартом IBAN. Старт монетизації послуг в Prozorro Market для постачальниківЛист Мінекономіки «Щодо набрання чинності та введення в дію нової редакції Закону». Звітування бюджетних установ та підприємств. Електронні аукціони з продажу деревини стартують у 2020. Оренда державного та комунального майна по-новому в системі Прозорро. Нові рахунки для зарахування надходжень до державного бюджету. Планування та розрахунки потреби в лікарських засобах: методрекмендації від МОЗ. Уряд затвердив платформу «Є-контракт». Prozorro заощадила українським платникам податків 100 млрд гривень