Назад до каталогу статей
Дайджест

ПРОЗОРРО.ПРОДАЖІ та заставне майно банків: усі за і проти

10 Квітня 2019

Більше по реалізацію заставного майна ліквідованих банків Фондом гарантування вкладів фізичних осіб.


ПРОЗОРО.ПРОДАЖІ ТА ЗАСТАВНЕ МАЙНО БАНКІВ: УСІ ЗА І ПРОТИ


Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (Фонд) продовжує реалізувати заставне майно ліквідованих банків. Але прийти і ось так просто купити його сьогодні вже не вийде. Бо його реалізація проходить через електронний аукціон, який є одним із напрямів роботи системи Прозоро.Продажі, а відтак і електронного майданчика Е-Тендер.


Розпочав Фонд таку процедуру реалізації у 2016-му через електронну систему Prozorro.Продажі. І сьогодні у системі фізичні та юридичні особи можуть купити:

  • рухоме майно

  • нерухомість (будівлі, квартири, споруди, будинки, офіси, склади та інше)

  • право вимоги за кредитними договорами.


Зауважимо, велика частина лотів Фонду - не просто об’єкти рухомого і нерухомого майна збанкрутілих банків, а й – право вимоги за проблемними кредитами, забезпечення яких – майно. 

Так, скажімо, ви знайшли лот на авто, яке вам сподобалося та яке продають як заставу за кредитом. Але у такому разі ви купуєте не так саме авто, як право вимоги за кредитним договором. Тому після виграшу за аукціоном, оформлення такого майна буде дещо іншим, аніж проста його купівля-продажа. Але слід врахувати, що і вартість авто «мрії», також буде інша – нижча за ринкову. 

Що, як висновок, хоч процедура купівлі права вимоги – не з найлегших, та здебільшого майно і ціна, яку за нього пропонують, варті того, щоб стати учасником електронного аукціону. Оскільки вартість заставного майна, будь-то, авто, житлова, комерційна нерухомість, офісна техніка, чи щось інше – нижча за ціну ринкову. 


Доступ до усіх аукціонів Фонду можете отримати на майданчику Е-Тендер у розділі «Прозорро.Продажі» . На майданчику Е-Тендер можете і придбати майно, що було у власності банку, який ліквідували. У ліквідаційну масу входить, як вже зазначили, рухоме і нерухоме майно. А також заставне та активи і майно боржників.  

Все це майно банку Фонд має виставити на продаж через електронні торги системи Прозоро.Продажі. 


Якщо ви бажаєте придбати таке майно, вам слід пройти реєстрацію на майданчику. Обрати той аукціон, лот якого вам цікавий і подати через свій особистий кабінет пропозицію на нього. Але перед продажом лота, учасники мають внести гарантійні внески. Їх повертають учасникам аукціону у разі програшу та тоді, коли аукціон не відбувся. 

Первісну вартість лота, ви зможете побачити в оголошенні про продаж.

Важливо розуміти, що виграє той, хто пропонує найвищу ціну. Система сама автоматично обирає пропозицію такого учасника торгів. 

І якщо ж ви дали найвищу ціну, то після його завершення та публікації переможця, з банком-банкротом укладаєте договір на купівлю майна.


Також, якщо у вас є запитання щодо процедурної складової аукціону, майданчик завжди може проконсультувати та надати відповіді на усі ваші запитання.


Зацікавила інформація статті?
Отримати додаткове розʼяснення

схожi новини

Дайджест
Огляд новин з 22 – 30 червня. Участь української компанії в публічному тендері країни угоди GPA. Кейс № 1. Як купити у Prozorro Market: крокова допомога замовнику. Аномально низька ціна: що це та як вираховують на майданчику Е-Тендер? В Україні створено Реєстр роздрібних цін та дашборд. До приватизації готують близько 300 малих і середніх підприємств. Старт «зелених аукціонів» - у наступному році. Про продаж геонадр через систему Прозорро.Продажі з перших уст.
Дайджест
Огляд новин з 15 – 21 червня. Закупівля продуктів харчування: від чого застерігає та що рекомендує АМКУ. Новий порядок визначення предмета закупівлі. Закупівлі Covid-19: відміна норм щодо дії 3 місяців та про 100% оплати. 5 порад для участі в публічних закупівлях від Е-Тендер. Водяні знаки при завантаженні документів у систему. Мінфін забезпечує прозорість та ефективність використання коштів Фонду для боротьби з COVID-19. Укрзалізниця має намір у липні виставити на продаж 20 тис. тонн брухту. Готель «Дніпро» вже виставлений на аукціон у системі Прозорро.Продажі. Уряд затвердив порядок передачі в оренду державного та комунального майна. Про оцінку при оренді державного та комунального майна
Дайджест
Огляд новин з 09 – 14 червня. Нові функціональні можливості на майданчику Е-Тендер. Які є причини для розірвання договорів у Prozorro? Дії замовників щодо зниження ризиків їхнього розірвання. Закупівлі газу, електричної енергії, нафтопродуктів, продуктів харчування, послуг їдалень та кейтерингу: позиція АМКУ та Мінекономіки. Закупівлі замовників, які здійснюють діяльність в окремих сферах господарювання. Меморандум про порозуміння з інвесторами і виробниками «зеленої» електроенергії. Позиція про «публічну закупівлю нотаріальних послуг». Відновлення платоспроможності фізичної особи: відповідаємо на головні запитання. Запрошуємо на вебінар «Оренда державного та комунального майна через «Prozorro.Продажі».