Назад до каталогу статей
Корисні статті

РАМКОВА УГОДА ДЛЯ КОМЕРЦІЙНИХ ЗАМОВНИКІВ

08 Лютого 2021

Рамкова угода може спростити життя приватним компаніям, які проводять циклічні закупівлі. Ви отримаєте товар за вигідними цінами від надійного постачальника, витративши менше часу на організацію та проведення закупівлі.

Що таке рамкова угода

Рамкова угода - це метод проведення закупівлі у два етапи:

1) кваліфікація учасників;

2) ітераційні торги.

Перший етап - кваліфікація - потрібен замовнику для того, щоб сформувати пул з перевірених постачальників. Замовник оприлюднює вимоги щодо технічних та якісних характеристик предмета закупівлі. Постачальники мають підтвердити, що їх товари відповідають цим вимогам - надати замовнику діючі ліцензії, сертифікати відповідності та інше. Можуть встановлюватись вимоги і до компаній: підтвердження досвіду роботи постачальника на ринку, досвіду виконання аналогічних договорів тощо.

З учасниками, які пройшли кваліфікацію, укладається довгострокова рамкова угода. Учасник проходить кваліфікацію один раз і має право брати участь в усіх оголошених редукціонах у відповідній “рамці”.

Відзначимо, що торги відбуваються лише по товарних позиціях, які були визначені на першому етапі процедури. Додавати нові товари до вже укладеної рамкової угоди, не можна. 

Другий етап - ітераційні торги - це серія редукціонів, у яких беруть участь лише кваліфіковані в цій “рамці” учасники. Торги проводяться з певною періодичністю - інтервали між закупівлями встановлює замовник, в залежності від своїх потреб. Редукціони можуть відбуватись раз на місяць, на тиждень або інше.

"Рамкова угода" для державних замовників у системі Прозорро працює на акредитованному майданчику Е-Тендер вже протягом 2 років. Свого часу ми реалізували цей функціонал у відповідності до законодавства про публічні закупівлі. Тепер процедуру "рамкова угода" може використовувати і бізнес. Для комерційних підприємств інструмент є більш гнучким. 

Комерційний замовник може змінювати об'єм (кількість) товару у кожній наступній закупівлі по відповідній “рамці”. Наприклад, підприємство регулярно закуповує пальне. Попереднього місяця потрібно було придбати 100 тонн продукту. У поточному місяці потреба зменшилась до 50 тонн і замовник оголошує торги саме на такий об'єм.

Рамкова угода може укладатись на тривалий термін (у системі немає обмежень щодо крайнього строку). Замовник може здійснювати ітераційні закупівлі у попередньо відібраних постачальників протягом кількох років.

Доступні два формати рамкової угоди: публічний (оголошення, інформація про хід торгів та результати є повністю відкритими) і закритий (інформація про закупівлю доступна лише обмеженому колу учасників). Замовник може обрати зручний для себе формат.
Сфери застосування рамкової угоди

Процедура якнайкраще підходить для організації регулярних закупівель товарів, ціни на які суттєво коливаються на ринку: електроенергії, природного газу, пального. Наприклад, саме у такий спосіб організовані закупівлі природного газу для підприємств ДК Укроборонпром.

Через "рамку" можна придбати й інші товари: канцелярське приладдя, запасні частини для техніки тощо. Аграрії через рамкові угоди можуть вигідно закуповувати мінеральні добрива та засоби захисту рослин.

Реєструйтесь на майданчику Е-Тендер, випробовуйте наш інструмент і переконайтесь, що він принесе реальну користь вашому бізнесу.

Якщо виникають запитання, звертайтесь до наших менеджерів:

т.: 044 223 68 92, М: 067 550 53 84 

e-mail: Commerce@e-tender.ua

Зацікавила інформація статті?
Отримати додаткове розʼяснення

схожi новини

Корисні статті
У держави можна придбати різне майно. У переліку і Skoda Octavia за 9 тис гривень, і єдиний майновий комплекс за 14 млн, проте у центрі столиці. Покупцем чи інвестором може стати кожний, вважають у регіональному відділенні Фонду держмайна по місту Києву. Дізнайтесь про найцікавіші лоти, що виставлять на аукціони Prozorro.Продажі у 2021 році
Корисні статті
Підприємці можуть орендувати державну чи комунальну нерухомість на прозорих аукціонах. Команда E-Tender підготувала відео-інструкцію, яка допоможе вам у пошуку потрібного приміщення. Ви також дізнаєтесь, як подати свою пропозицію на аукціон у Prozorro.Продажі та укласти угоду з орендодавцем.
Корисні статті
Розміщення товару на “полиці” Прозорро Маркет. Як це зробити на майданчику Е-Тендер