Назад до каталогу статей
Новини

Рекомендації щодо проведення аукціонів за форс-мажорних обставин

01 Березня 2022

ДП «Прозорро.Продажі» публікує рекомендації для учасників та організаторів онлайн-аукціонів щодо роботи під час воєнного стану.

Торгово-промислова палата України листом  (вих.2024/02.0-7.1) від 28.02.2022 року визнала факт військової агресії Росії проти України обставинами, які є надзвичайними, невідворотними та об’єктивними для суб’єктів господарської діяльності, і за яких неможливе виконання у встановлений термін законодавчих чи інших нормативних актів  у період з 24 лютого 2022 року до їх офіційного закінчення.

 Починаючи з 24 лютого 2022 зазначені обставини підтверджують таке:

  • можливість невиконання зазначених в нормативно-правових актах зобов’язань щодо умов та/або строків підписання та укладання протоколів  та договорів за результатами проведення електронних аукціонів в ЕТС Прозорро.Продажі.

  • для аукціонів, у яких порушено строки підписання чи завантаження документів, не будуть автоматично змінюватись статуси торгів в ЕТС Прозорро.Продажі. 

Виключенням є:

  • аукціони з малої приватизації за умови, якщо на них прийшов лише 1 (один) учасник аукціону. Для таких аукціонів замість протоколу потрібно завантажити Лист Торгово-промислової палати в поле підписано протоколу.
  • аукціони з продажу активів банків банкрутів ФГВФО. Для таких аукціонів передбачена можливість продовження термінів підписання договору у Єдиному кабінеті. Для таких аукціонів необхідно буде отримати погодження ФГВФО на продовження терміну та застосувати механізм продовження у особистому кабінеті банка-організатора.

Водночас за наявності ресурсів та можливостей  ДП “Прозорро.Продажі” рекомендує для підписання протоколів та/або укладання договорів за підсумками проведених аукціонів використовувати системи кваліфікованого електронного підпису (КЕП), які підвищують рівень безпеки, спрощують та прискорюють процедури укладання угод.

Зацікавила інформація статті?
Отримати додаткове розʼяснення

схожi новини

Новини
В електронному каталозі Прозорро Маркет для замовників з'явиться можливість завантажувати проєкти договорів та використовувати готові шаблони договорів
Новини
В системі Прозорро.Продажі та E-Tender оголошені перші аукціони з продажу непрацюючих кредитів державного банку АБ “Укргазбанк”. Це продаж прав вимог за кредитними договорами, що забезпечені заставою (іпотекою), а придбати їх можуть лише фінансові установи.
Новини
До уваги замовників! Внесли зміни до Порядку реєстрації та обліку бюджетних зобов’язань, затвердженого наказом Мінфіну № 309. Прокоментували, що саме замовнику врахувати