РЕЄСТР ОСІБ, ЯКІ ВЧИНИЛИ КОРУПЦІЙНІ ПОРУШЕННЯ:
НОВЕ, ЩО ТРЕБА ВРАХУВАТИ
У державних тендерах замовник не вимагає в учасників документального підтвердження інформації, що є у відкритих єдиних державних реєстрах, доступ до яких є вільним. Перевірку такої інформації сьогодні замовник робить сам. У статті розкажемо про однин із таких – реєстр осіб, які вчинили корупційні правопорушення
Наразі діють три відкриті реєстри, з яких замовник може отримати необхідне підтвердження про учасників.
Так, ними, є:
Єдиний реєстр підприємств, щодо яких порушено провадження у справі про банкрутство
Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань
Єдиний державний реєстр осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення (ЄДР).
Про останній і поговоримо далі.
Рекомендуємо на цю тему також статтю «Відкриті реєстри: перевірка учасників держтендера» https://e-tender.ua/news/vidkriti-reyestri-perevirka-uchasnikiv-derzhtendera-226
До недавна ЄДР вело МЮУ та адміністрував його ДП «ДІС». Проте від 4 лютого формує і веде його вже Національне агентство з питань запобігання корупції (НА). Головні питання щодо цього викладені у рішенні цього органу № 166 від 09.02.2018. Тобто, сьогодні держателем та адміністратором ЄДР є саме НА.
Також важливим є те, що саме з вказаної дати, паперову копію розпорядчого документа про накладення дисциплінарного стягнення та його електронну копію, засвідчену в установленому порядку, а також інформаційну картка, направляють до НА.
Що ж стосується юридичних осіб, то підставою для внесення відомостей до ЄДР є судове рішення, яке набрало сили.
Адреса реєстру corruptinfo.nazk.gov.ua
Яка інформація є в реєстрі?
До ЄДР вносять інформацію про фізичних осіб, які були притягнені до відповідальності:
кримінальної
адміністративної
дисциплінарної
цивільно-правової.
Юридичних осіб, які вчинили корупційні правопорушення і до них застосували заходи кримінально-правового характеру.
Інформація з цього ЄДР є важливою, оскільки сприяє дотриманню вимог Закону «Про публічні закупівлі», а саме – пунктів 2,3 частини 1 статті 17.
Замовник відхиляє тендерну пропозицію учасника, коли його службову особу, який є його представником або фізичну особу, яка є учасником, притягували до відповідальності і про це є відомості в ЄДР.
Повторимося, що відомості про те чи притягували вказаних осіб до відповідальності, замовник має встановити сам на основі інформації з відкритих реєстрів. Вимагати підтвердження цього від учасників тендера сьогодні, замовник не може.
Як отримати інформацію з реєстру?
На сьогодні з ЄДР відомості можна отримати у вигляді:
витягу
інформаційної довідки.
У вказаному реєстрі є інформація про, зокрема, прізвище та ім’я особи, її місце роботи, посада, а також склад корупційного або пов’язаного з ним правопорушення, спосіб вчинення проступку – щодо фізичної особи. Найменування, код ЄДРПОУ, склад правопорушення, вид застосованих заходів кримінально-правового характеру – щодо юридичних осіб.
Зауважимо, такий реєстр є безкоштовним та доступний цілодобово.
Якщо довідка необхідна учасникам публічних закупівель, її можна отримати безоплатно через спеціальну функцію на порталі.
Довідку формує реєстр на підставі даних, які є в ЕЦП юрособи через пошук за її найменуванням, кодом, а фізосоіб – за ІПН.
Мінекономрозвитку оприлюднено лист «Щодо інформації про функціонування Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення» № 3304-04/6186-06 від 12.02.2019.
З листом можете ознайомитися на офіційному сайті міністерства у розділі «Головна» - «Публічні закупівлі» - «Консультації з питань закупівель» - «Узагальнені відповіді».