Назад до каталогу статей
Корисні статті

РЕЄСТРАЦІЯ ЗОБОВ'ЯЗАНЬ В КАЗНАЧЕЙСТВІ: ДОКУМЕНТИ, ЯКІ ПОДАЄ ЗАМОВНИК

20 Вересня 2019

Розглянули, які документи слід подавати замовнику до органів казначейства, аби зареєструвати зобов'язання за договором, його додатковими угодами та авансом

Замовники-бюджетники мають реєструвати свої зобов'язання в органах казначейства. Саме після реєстрації такі замовники можуть виконати зобов'язання зо договором – провести оплату. Це стосується як договору про закупівлю, так і додаткових його угод.

Документи, які подає замовник до органів казначейства

  • реєстр бюджетних фінансових зобов'язань розпорядників (одержувачів) бюджетних коштів, який є додатком 2 до Порядку № 3091, два примірники в паперовому вигляді та на електронному носії;
  • оригінали документів або засвідчені їх копії, що підтверджують факт узяття бюджетного зобов'язання та фінансового зобов'язання.

Останніми можуть бути акти виконаних робіт, накладні, договір, розрахунково-платіжні відомості і т.п. Перелік підтвердних документів для реєстрації бюджетних зобов'язань, бюджетних фінансових зобов'язань та проведення платежів наведено у додатку до Методичних рекомендацій2.

Оновлений перелік документів

Зауважимо, у липні цього року Держказначейство оновило Методичні рекомендації, в яких є перелік підтвердних документів для реєстрації бюджетних зобов'язань та проведення платежів.

Так, розпорядники та одержувачі бюджетних коштів під час реєстрації бюджетних зобов'язань, бюджетних фінансових зобов'язань та проведення платежів подають підтвердні документи із переліку цього документа.

Якщо платежі проводять з небюджетних рахунків, то підприємства, установи, організації та ФОП подають до органів казначейства підтвердні документи у випадках, передбачених законодавчими та іншими нормативно-правовими актами.

Документи подають на паперових та електронних носіях. Договори, які подають разом із реєстром бюджетних зобов'язань, мають містити істотні умови.

Майте на увазі, казначейство звіряє суми у наданих підтвердних документах на відповідність сумам, зазначеним у реєстрах бюджетних зобов'язань та платіжних дорученнях.

Зважте, що затверджений перелік підтвердних документів орієнтовний і може змінюватися залежно від змін у законодавстві.

Реєстрація додаткових угод й авансів

Якщо замовник реєструє попередню оплату (аванс) за договором, подає:

  • реєстр бюджетних фінансових зобов'язань розпорядників бюджетних коштів

та

  • оригінали документів або засвідчені їх копії, що підтверджують факт узяття бюджетного зобов'язання.

У разі передоплати за договором замовник реєструє окремі бюджетні фінансові зобов'язання - за передоплатою і за договором.

Строки реєстрації зобов'язання

Отримані реєстри та підтвердні до документи, казначейства опрацьовує до:

  • 1 оп. дн. – за захищеними видатками, які не потребують проведення процедур закупівель;
  • 3 оп. дн. – за захищеними поточними видатками, які потребують проведення процедур закупівель, та за іншими поточними видатками;
  • 5 оп. дн.3 –  за капітальними видатками.

Відлік строку – з дати, яку зазначає казначейство у реквізиті «Дата прийняття» реєстру.

Після того як орган казначейства опрацював отримані від замовника документи, він їх повертає. Проконтролюйте, аби на кожному підтвердному була відмітка «зареєстровано та взято на облік».

Бо після того, як казначейство зареєструє і візьме на облік бюджетне фінансове зобов'язання, замовник зможе готувати платіжні доручення для оплати своїх договірних зобов'язань.

 


1Порядок реєстрації та обліку бюджетних зобов'язань розпорядників бюджетних коштів та одержувачів бюджетних коштів в органах Державної казначейської служби України, затверджений наказом МФ України від 02.03.2012 № 309

2Наказ ДКСУ «Про внесення змін до Методичних рекомендацій щодо переліку підтвердних документів для реєстрації бюджетних зобов'язань та проведення платежів» від 19.07.2019 № 213

3операційні дні. 

Зацікавила інформація статті?
Отримати додаткове розʼяснення

схожi новини

Корисні статті
Офіційні коментарі Департаменту сфери публічних закупівель Мінекономрозвитку щодо можливих змін істотних умов у договорах між замовниками та постачальниками, за статтею 41 Закону “Про публічні закупівлі”.
Корисні статті
Невідповідність критеріям доброчесності - одна з підстав для відмови в участі у публічній закупівлі. Раніше виникали суперечливі ситуації, тому що процедура подачі документів, які підтверджують відповідність критеріям доброчесності, не була достатньо формалізованою. Тепер все буде відбуватися в електронних полях. Замовники не забуватимуть вказати ту чи іншу вимогу. Також знизиться ймовірність помилки постачальника при наданні підтверджуючих документів. Як результат - менше відхилених пропозицій. Вже з 3 грудня новий функціонал працюватиме на майданчику E-Tender. Функціонал діятиме для всіх процедур у системі Прозорро, окрім спрощених та допорогових закупівель.
Корисні статті
Команда Prozorro Market підготувала відповіді на поширені запитання щодо того, як придбати товар у першому державному онлайн-магазині. У відповідях розкрито багато важливих нюансів. Наприклад, медичні закупівлі до 50 тис грн, які проводяться в рамках заходів по запобіганню коронавірусної хвороби, можна здійснювати через Prozorro Market, але робити примітку COVID-19 для таких закупівель не обов’язково.