Назад до каталогу статей
Новини

Семінар “Публічні закупівлі: як успішно провести та не мати проблем з контролюючими органами”

03 Листопада 2017

Запрошуємо на навчання - інтенсивний семінар з публічних закупівель 22 та 23 листопада, готель “Raziotel"

Ми розуміємо постійну метушню навколо перевірки своїх дій згідно діючого законодавства. Щоб знати що до чого, треба по-перше, порівняти закони закупівлі з господарським і кримінальним кодексами. По-друге, знайти і вивчити підзаконні акти. І тим не менше, якщо ви не юрист у сфері закупівлі, розібратися і бути впевненим у своїх діях нелегко.

Добре, що є експерти, які готові ділитися знаннями! Пропонуємо виділити два дня, так би мовити на "перепрошивку" своєї експертності та забути всі сумніви у роботі з закупівлями! Професіональна атмосфера, повне занурення в деталі законодавства. Талановиті, а головне досвідченні у сфері закупівель спікери не дадуть відволіктися або засумувати. Готуйте питання, бронюйте місця.

СПІКЕРИ

Ярослава ДУБРОВА консультант з публічних закупівель, юрист

Яна СТЕПАНОВА менеджер по роботі з клієнтами електронного торгового майданчика E-Tender.UA

КОЛИ: 22-23 листопада 2017

ДЕ: готель «Raziotel», Київ

 

ПРОГРАМА СЕМІНАРУ

Сучасний стан нормативно-правової бази здійснення публічних закупівель.

 • Закон України «Про публічні закупівлі»: - термінологія; - сфера застосування; -оприлюднення інформації про закупівлю: строки, порядок; - тендерний комітет; -процедури закупівель: відкриті торги, конкурентний діалог, переговорна процедура закупівлі; - кваліфікація учасника; - порядок проведення електронних закупівель; - допорогові закупівлі, особливості нормативного регулювання. Новий проект Закону про внесення змін до Закону про публічні закупівлі.
 • Допорогові закупівлі. Що вибрати: звіти про укладені договори чи електронні торги. Порядок проведення електронних торгів. Доцільність розроблення/затвердження порядку допорогових закупівель замовником. Правильність оприлюднення звіту про укладені договори, дотримання принципів публічних закупівель при до порогових торгах: ризики адміністративної відповідальності.
 • Організація діяльності тендерного комітету. Кого доцільно призначити. Особливості голосування та складання протоколів. Уповноважена особа. Чи можна укладати з Уповноваженою особою цивільно-правовий договір. Дисциплінарна, адміністративна та кримінальна відповідальність членів тендерного комітету та Уповноваженої особи.
 • Порядок та основні умови планування закупівель, правильне визначення предмета закупівлі. Особливості формування річного плану закупівель та додатку до річного плану: порядок та строки оприлюднення. Особливості визначення предметів закупівель лікарських засобів, послуг зпоточного ремонту, робіт з капітального ремонту. Екпертиза та технагляду будівництві: послуги чи роботи. Проектування: послуги чи роботи. Відшкодування, законні варіанти уникнення проведення відповідних процедур закупівель. Вибір процедури закупівлі. Можливості ділення та об’єднання предмету закупівлі: порушення або правомірне рішення. Закон України «Про відкритість використання публічних коштів»: обов’язки для замовника.
 • Загальні умови здійснення закупівель. Порядок та перелік інформації про закупівлю для оприлюднення. Розміщення інформації англійською мовою. Особливості оприлюднення при переговорній процедурі закупівлі. Як правильно розрахувати строки для оприлюднення.
 • Тендерна документація - особливості складання, внесення змін, надання роз’яснень, уникнення ризиків оскаржень

- кваліфікаційні критерії відбору учасників: особливості документального підтвердження наявності працівників та обладнання, виконання аналогічних договорів – правомірна вимога чи дискримінація;

- технічна специфікація: особливості складання, особливості формування;

- забезпечення тендерної пропозиції, забезпечення виконання договору прозакупівлю: правильно вимагаємо, щоб потім отримати, – судова практика;

- критерії оцінки тендерних пропозицій: ціна чи приведена ціна, ризикизастосування інших критеріїв, крім ціни, - судова практика;

- реалізація положень статті 17 Закону України «Про публічнізакупівлі». Єдиний державний реєстр осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення, антикорупційна програма учасника, уповноважена особа з антикорупційної програми. Порядок дій замовників щодо виконання вимог Закону України «Про запобігання корупції». Позиція Уповноваженого органу щодо виконання вимог Закону України «Про запобігання корупції». Встановлення, виконання та перевірка окремих вимог тендерної документації: Виписка/Витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців в електронному вигляді; інформація з ЄДРПОУ; інформація про платника податків; можливість отримання інформації про відсутність банкрутства юридичної особи та фізичної особи-підприємця через Інтернет. Використання даних відкритих баз та реєстрів при проведенні процедур закупівель. Судова практика по ст. 17 Закону України «Про публічні закупівлі»;

- внесення змін до тендерної документації, порядок надання роз’яснень до умов тендерної документації.

 • Окремі етапи організації та проведення процедури відкритих торгів: -відкриті торги до 133 тис.євро (5150 тис.євро – роботи); - особливості проведення відкритих торгів вартістю більше 133 тис.євро (5150 тис.євро –роботи). Особливості закупівель у нерезидентів: ризики для замовників. Нюанси участі нерезидентів у публічних закупівлях.
 • Здійснення закупівель за рамковими угодами. Порядок визначення генеральних замовників та їх взаємодія з замовниками за рамковими угодами. Особливості виконання рамкових угод. Новий наказ Мінекономрозвитку щодо закупівель за рамковими угодами.
 • Порядок підготовки тендерної пропозиції для участі в електронних торгах. Отримання роз’яснень положень тендерної документації. Вимоги про усунення порушень. Порядок та механізм подання тендерних пропозицій.
 • Розгляд поданих тендерних пропозицій. Особливості розгляду тендерних пропозицій в «українських» і в «європейських» торгах. Порядок відхилення тендерних пропозицій, як не помилитися при відхиленні пропозиції переможця.
 • Відміна замовником торгів чи визнання їх такими, що не відбулися. Особливості відміни в «українських» і в «європейських» торгах. Повідомлення про намір укласти договір про закупівлю. Необхідність інформування учасників про результати проведення процедури закупівлі.
 • Конкурентний діалог. Особливості проведення, реалізація в 2017 році.
 • Окремі аспекти переговорної процедури закупівлі. Підстави для застосування, порядок проведення. Обґрунтування підстави для застосування процедури закупівлі. Закупівля енергоносіїв, водо-, теплопостачання, водовідведення тощо. У яких випадках можна проводити переговорну процедуру при закупівлі природного газу. Особливості застосування переговорної процедури після двох відмін відкритих торгів. Ризик нікчемності договору за результатами переговорної процедури.
 • Особливості закупівель робіт. Правильно визначаємо предмет закупівлі робіт, кваліфікаційні вимогидо учасників у тендерній документації, уникаємо дискримінації.Судова практика щодо зазначення в ТД при закупівлі робіт: «або еквівалент». Істотні умови договору підряду в будівництві: постанова КМУ 668,новий ДСТУ.Ризики при внесенні змін до істотних умов договору підряду. Особливості застосування переговорної процедури закупівлі у разі виникнення необхідності в закупівлі додаткових робіт. Практика контролюючих та правоохоронних органів, судова практикапо закупівлях робіт.
 • Договір про закупівлю. Дотримання строків укладання: ризик нікчемності договору. Погодження істотних умов. Можливість застосування попередньої оплати. Відповідальність сторін у договорі. У яких випадках договір може бути визнано неукладеним: судова практика. Протокол розбіжностей до договору: чи може бути в публічних закупівлях.Особливості внесення змін та коригування істотних умов договору, обґрунтування та документальне підтвердження. Оприлюднення у Prozorro повідомлення про внесення змін до договору, звіту про виконання договору: особливості, судова практика. У яких випадках договір може бути визнано недійсним (нікчемним):судова практика. Визнання недійсними додаткових угод до договору: судовапрактика. Право одностороннього розірвання договору. Хто має право зобов’язати замовника розірвати договір. За яких умов порушення при торгах призведуть довизнання недійсним договору. Які наслідки для замовника та учасника у зв’язку з розірванням/визнаннямнедійсним (нікчемним) договору. Зовнішньоекономічні контракти: особливості укладання та виконання. Фінансові та юридичні ризики при укладанні та виконанні договорів. Претензійно-позовна робота. Особливості нарахування та стягнення штрафних санкцій задоговорами: судова практика.
 • Державне регулювання та контроль. Що перевіряє Держказначейство: повноваження, права та обов’язки. Оскарження закупівель в АМКУ: що найчастішеоскаржують, практика АМКУ по окремих питаннях оскаржень, – попереджаєморизики оскаржень. Чи є відповідальність за невиконання рішення АМКУ за скаргою. Правильно розраховуємо строки для укладання договору з урахуваннямпризупинення торгів при оскарженні. Держфінконтроль публічних закупівель (атакож державних закупівель) Держаудитслужбою України: види контролю, повноваження, права та обов’язки, зустрічні звірки по ланцюгу виконання договору.
 • Що чекає замовників та учасників після внесення змін до законодавства Законопроектом № 4738-д щодо моніторингу закупівель Держаудитслужбою України, її територіальними органами: хто, кого, за що й коли? Проведення зустрічних звірок розрахунків, виконання договору тощо контролюючими органами в учасників при перевірці замовників: хто має право, як себе вести, які документи надавати. Чого чекати за не допуск та перешкоджання контролерам. Захист при перевірках контролерами замовникiв, ризики для учасників.
 • Відповідальність за порушення законодавства про закупівлі: дисциплінарна, адміністративна, кримінальна. Особливості складання адмінпротоколу за ст.164-14 КУпАП. Оновлена ст. 164-14 КУпАП: чи за всіма закупівельними порушеннями можуть скласти адмінпротокол за ст. 164-14 КУпАП. Оновлений Порядок адмінпровадження Держаудитслужбою. Судова практика за ст.164-14 КУпАП: закриття справи у зв’язку з пропуском строків притягнення довідповідальності, у зв’язку з відсутністю складу правопорушення, апеляційне оскарження. Особливості захисту в суді.
 • Матеріальна шкода (збитки) у сфері публічних закупівель: особливості виявлення, нарахування, стягнення, - судова практика. Ризики для замовників таучасників.
 • Громадський контроль публічних закупівель: моніторинг закупівель громадськими організаціями, коли ненадання документів громадським активістам може дійти до Уповноваженого з прав людини.
 • Перевірки публічних закупівель правоохоронними органами: повноваження, взаємодія правоохоронців з Держаудитслужбою, вилученняоригіналів документів та їх перевірки

схожi новини

Новини
Команда E-Tender продовжує допомагати благодійним та громадським організаціям проводити ефективні та прозорі закупівлі необхідних товарів під час війни
Новини
З квітня 2022 року на період воєнного стану земельні торги з оренди с/г земель були скасовані. Але не очікуючи завершення війни, Верховна рада ухвалила повернути електронні земельні торги в Прозорро.Продажі та E-Tender, закон вже підписано та опубліковано.
Новини
E-Tender офіційно акредитований щодо проведення аукціонів з продажу майна банків, які ліквідуються та перебувають в управлінні ФГВФО. Відтепер в меню майданчика ще більше комерційної нерухомості, авто, квартир та іншого майна.