Назад до каталогу статей
Новини

ЩО ПЛАНУЄ ЗМІНИТИ ФДМУ У ЗАКОНАХ ПРО ОРЕНДУ ТА ПРИВАТИЗАЦІЮ ДЕРЖАВНОГО ТА КОМУНАЛЬНОГО МАЙНА?

07 Вересня 2020

Завершилось публічне обговорення законопроекту щодо змін до законів про оренду і приватизацію державного і комунального майна. Законопроєкт розроблений Фондом держмайна України. і передбачає низку новацій. У Фонді опрацювали пропозиції, які надійшли від бізнесу та органів влади. Опубліковано доопрацьовану редакцію законопроєкту.

На сайті Фонду держмайна опублікована нова редакція проєкту закону, що має на меті вдосконалити законодавство про оренду державного майна.

У червні 2020 року, розроблений ФДМУ законопроект,  був опублікований для громадського обговорення. За цей час отримані пропозиції до проєкту від бізнесу, органів влади та інших. Надійшли поправки від ДП «Прозорро.Продажі», Американської торгової палати, Європейської бізнес асоціації, Мінекономіки, Асоціація міст України тощо.

У новій редакції ініційовано низку важливих новацій у сфері оренди державного та комунального майна, в тому числі і щодо проведення аукціонів у системі Прозоро.Продажі. Зокрема ФДМУ пропонує:

  • скасувати необхідність встановлення ринкової вартості приміщень, які перебувають в оренді за договором, що підлягає продовженню на аукціоні;
  • розширення випадків передачі майна в Закон України “Про оренду державного та комунального майна” оренду без аукціонів, за рахунок ситуацій, в яких конкуренція видається шкідливою (наприклад, переможець аукціону на закупівлю послуги для державних потреб, якщо послуга може надаватися лише із використанням певного державного майна, має право отримати таке майно без ще одного аукціону; інші подібні випадки).

Законопроект передбачає багато інших змін. З повним переміком змін можна ознайомитись нижче.

 

Корисні статті:

Якщо виникають будь-які запитання щодо участі в аукціоні або роботи на майданчику, звертайтеся до нас і отримайте безкоштовну консультацію:

 (044) 390 52 46, (067) 223 11 93

support-auction@e-tender.ua

З повагою Е-Тендер!


Фонд держмайна, ФДМУ, оренда державного і комунального майна, приватизація державного майна, Прозорро.Продажі,  Прозоро.Продажі, Прозоро.Продажі, Е-Тендер

Зацікавила інформація статті?
Отримати додаткове розʼяснення

схожi новини

Новини
Розпочався прийом заявок на участь в аукціонах з продажу майна Корпорації «Оболонь». У Prozorro.Продажі оголошено 14 лотів, на яких можна купити б/у автомобілі та спеціальну техніку. Аукціони відбудуться 25 березня.
Новини
Опубліковано 11 нових лотів з продажу майна компаній «Сандора» та «Вімм-Білль-Данн». На аукціонах можна придбати спеціальну техніку: термобудки Mercedes-Benz, причепи, молоковози, а також легкові автомобілі, ціни на які суттєво знижено.
Новини
Оголошені перші аукціони з продажу спиртзаводів у 2021 році. На приватизацію виставлені Вишняківське та Дубов’язівське місця проведення діяльності ДП Укрспирт. Аукціони відбудуться 4-го та 11-го березня 2021 року. Взяти участь в аукціонах можна на майданчику E-Tender.