Назад до каталогу статей
Корисні статті

Що пояснює Мінекономіки про закупівлі за Особливостями

19 Грудня 2022

Мінекономіки роз’яснило про закупівлі за Особливостями у період дії воєнного стану та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування

Мінекономіки у своєму листі від 08.12.2022 №3323-04/78667-06 роз’яснило порядок закупівель за Особливостями здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затвердженими Постановою КМУ від 12.10.2022 №1178 (далі - Особливості).

  • Планування

Замовник до кінця поточного року планує свої закупівлі з огляду на попередні свої дії з урахуванням законодавства, чинного у відповідний період.

Відокремлені підрозділи замовника також можуть самостійно проводити закупівлю для задоволення власних потреб, якщо наявне рішення замовника — юридичної особи. У такому разі замовник визначає предмет закупівлі окремо для відокремленого підрозділу, а спосіб закупівлі обирають залежно від вартісних меж предмета закупівлі, визначеного для відокремленого підрозділу. Інформацію про потребу в закупівлі, яку має провести відокремлений підрозділ, вносити як до річного плану відокремленого підрозділу, так і до річного плану замовника. Майте на увазі, це не стосується внутрішніх підрозділів (відділи, управління, департаменти тощо) в структурі замовника, які не є при цьому відокремленими згідно із законодавством.

  • Договір

Пунктом 17 Особливостей визначено, що замовник укладає договір про закупівлю за результатами проведеної закупівлі згідно з пунктами 10 і 13 Особливостей відповідно до ЦКУ та ГКУ з урахуванням положень статті 41 Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII, окрім частин 3 – 5, сьомої та 8 його статті 41, та Особливостей.

Зважте, Законом та Особливостями строк дії договору не регулюється. Тож визначайте його самостійно, однак дотримуйтеся бюджетного та господарського законодавства.

  • Кваліфікаційні критерії

Наразі замовник має право самостійно визначати кваліфікаційні критерії у випадку придбання товарів, окрім передбачених у пункті 29 Особливостей. Постанова №1178 визначила особливий підхід до встановлення кваліфікаційних критеріїв до учасника та надала вам таке право.

  • Окремі винятки

У листі Мінекономіки звертає увагу на застосовування окремих винятків. Замовник може укласти прямий договір на підставі підпункту 6 пункту 13 Особливостей, якщо за Законом відмінив (двічі або один раз) відкриті торги через відсутність учасника(-ів) процедури, у тому числі за лотом. Але замовник не може укласти прямий договір, якщо не відбулася спрощена закупівля, яку він  застосував за Постановою №169.

Підстави, за наявності яких замовник укладає договір про закупівлю без застосування відкритих торгів та/або електронного каталогу, може підтвердити внутрішніми та зовнішніми документами. Наприклад, такими як наказ, розпорядження, доповідна/службова записка, протокол, лист військової адміністрації, військового командування або компетентних органів влади, установ, підприємств, організацій.

Рішення придбати товари, роботи та послуги за пунктом 13 Особливостей замовник ухвалює самостійно.

Також Мінекономіки звертає увагу, що для закупівель вартістю до 50 тисяч грн законодавство не вимагає оприлюднювати в електронній системі звіт про договір про закупівлю, укладений без її використання.

Якщо у вас залишилися запитання, телефонуйте за номером 0 800 30 77 55 (безкоштовно в межах України) або пишіть на e-mail support@e-tender.ua

Зацікавила інформація статті?
Отримати додаткове розʼяснення

схожi новини

Корисні статті
Закупівлі через Prozorro Market набирають популярності. Придбати товари першого вжитку оперативно у час війни стало можливим саме завдяки електронному каталогу. Ми провели аналіз попиту та пропозиції, а також аргументували таку динаміку та навели плюси такого способу закупівлі для замовника
Корисні статті
Запрошуємо учасників на вебінар. Отримайте поради щодо складання тендерної пропозиції за вимогами Постанови № 1178 та підтвердження відсутності підстав для відмови у тендері
Корисні статті
10 наголосів про зміни до Постанови №1178, які замовнику слід знати