Назад до каталогу статей
Дайджест

Що таке Енергосервіс в ProZorro?

29 Січня 2018

Та як правильно проводити процедуру Енергосервісу в електронній системі закупівель.


Концепція енергоефективності

Раціональне використання енергоресурсів — необхідність сучасної держави, підприємства та громадян. Невідновлювані ресурси вичерпуються та дорожчають, ядерна енергетика несе в собі загрози, а механізми використання відновлюваної енергії ще на досить низькому рівні, щоб забезпечувати потреби України в повному об’ємі. 

У свою чергу державні установи та підприємства не готові до сучасних викликів та потребують модернізації систем постачання, приладів енергозаощадження тощо. Саме з метою оновлення та подальшого збереження енергоресурсів реалізовується проект Енергосервісу для державних та комунальних установ та підприємств.

Визначення за темою 

Енергосервіс — закупівля у розстрочку товарів, робіт чи послуг, які допомагають Замовнику раціонально використовувати енергетичні ресурси та тим самим скоротити комунальні виплати.

ЕСКО-контракт — енергосервісний контракт, що складається з умов виконання сторонами угоди про надання послуг чи робіт енергозаощадження та іншими стандартними для угод пунктами.

Енергосервісна компанія — учасник тендеру в процедурі закупівлі Енергосервісу є виконавцем та фінансовим інвестором енергоефективності одночасно.

Замовник — державна установа, комунальне підприємство, що має запит на енергоефективні товари, послуги чи роботи.

Предмет закупівлі пов’язаний з цілим рядом підходів, що дозволяють зробити приміщення чи будівлю більш енергоефективним.

Це можуть бути як незначні зміни — закупівля економічних лампочок, що дозволяють споживати менше електроенергії, а освітлювати в звичному об’ємі. Або наприклад, більш значні зміни — заміна електропроводки, встановлення лічильників або впровадження цілого проекту з комплексом послуг енергозаощадження.

Умовно, предмети закупівлі Енергосервісу діляться на такі, що:

 • заощаджують воду, електроенергію, тепло і газ;

 • зменшують втрати тепла шляхом утеплення.


Як це працює? Процедура Енергосервісу в ProZorro

Державна установа потребує ремонту та збереження коштів. Наприклад, планує утеплити фасад будівлі, але достатньо коштів не має — так утворюється запит на послуги Енергосервісної компанії.

 1. Далі установа оголошує процедуру відкритих торгів Енергосервісу в ProZorro та стає Замовником з боку системи.

 2. В зазначений строк на оголошення відгукуються Постачальники, що залишають пропозиції на участь у торгах та стають Учасниками з боку системи. 

 3. Автоматично відбувається прекваліфікація Учасників — відкривається частина документації, що дає змогу перевірити відповідність вимогам та критеріям до Учасника та до майбутнього проекту.

 4. Аукціон пропозицій кваліфікованих Учасників на пониження ставок.

 5. Визначення переможця аукціону з найнижчою ціною. Укладання договору між переможцем — Енергосервісною компанією та Замовником.

 6.  Енергосервісна компанія — інвестує та виконує проект утеплення фасаду будівлі. Отримує гарантовану регулярну компенсацію від економії енергоресурсів Замовника, а також за схемою оплати, передбаченою ЕСКО-контрактом. 


Переваги для Замовника

 • Економія коштів на комунальних виплатах.

 • Швидко знайти постачальника на необхідні товари чи виконавця на послуги, роботи.

 • Вклад у модернізацію будівлі чи підприємства.

 • Покращення умов праці у робітників установи.

 • Використання сучасного енергоефективного обладнання. 


Переваги для Постачальника

 • Інвестиції з державною гарантією.

 • Масштабування бізнесу внаслідок збільшення кількості клієнтів та кількості реалізованих проектів.

 • Довгострокове планування бізнес-процесів шляхом тривалої співпраці з державним Замовником.

 • Доступ до бази надійних клієнтів ProZorro.

 • Підвищення довіри клієнтів до компанії, що надає послуги державі.


Ознайомитись більш детально з інструкцією

ВІДКРИТІ ТОРГИ ДЛЯ ЗАКУПІВЛІ ЕНЕРГОСЕРВІСУ

Або за телефоном відділу підтримки

0 800 30 77 55
схожi новини

Дайджест
Огляд новин з 27 липня – 02 серпня. ЗАПРАЦЮВАВ НАШ ТЕЛЕГРАМ-КАНАЛ E-TENDER NEWS. Президент підписав закон про підтримку альтернативної енергетики. В системі Prozorro запрацював факторинг. Prozorro запрошує на онлайн-конференцію "Ефективні закупівлі". Тарас Шимко: "Український бізнес має великий потенціал в європейських тендерах". На Prozorro.Продажі продаватимуть недобудований готель в Славутичі. До кінця 2020 року приватизують 80 спиртзаводів. Спільний вебінар E-Tender та Prozorro.Продажі щодо оренди державного та комуналього майна
Дайджест
Огляд новин з 20 – 26 липня. Вперше розглянуто спір про аномально низьку ціну у Prozorro. Прийнято закон про зниження "зеленого" тарифу. Prozorro Market - це просто! Вебінар: Нові підходи до оренди держмайна. 30 липня 2020! Відкрито реєстр активів неплатоспроможних банків. Приватизація “Укрспирту” може розпочатися наприкінці літа. В Мінекономіки створять комісію, яка розглядатиме скарги щодо аукціонів з оренди держмайна.
Дайджест
Огляд новин з 13 – 19 липня. Технічне оновлення на майданчику E-Tендер: п’ять нових функцій. Прийнято Закон "Про оборонні закупівлі". Діє новий порядок розміщення інформації у системі публічних закупівель. Консультанти E-Tender успішно пройшли тестування від Prozorro. Відповіді щодо процедури закупівель медичних товарів у Prozorro Market. Готель Dnipro на Prozorro Продажі “пішов” за 1,1 млрд грн. Уряд повністю або частково звільнив орендарів держмайна від орендної плати. Держава планує передати в оренду 2,5 млн м2 нерухомості через електронні аукціони. Чому голландські аукціони спрацьовують у Прозорро.Продажі.