Назад до каталогу статей
Новини

Що змінилося в реєстрації договорів про закупівлю в органах казначейства

23 Січня 2023

До уваги замовників! Внесли зміни до Порядку реєстрації та обліку бюджетних зобов’язань, затвердженого наказом Мінфіну № 309. Прокоментували, що саме замовнику врахувати

19.01.2023 року набрав чинності наказ Мінфіну №439 від 16.12.2022 року, який вніс зміни до Порядку реєстрації та обліку бюджетних зобов’язань розпорядників бюджетних коштів та одержувачів бюджетних коштів в органах Державної казначейської служби України, затвердженого наказом від 02.03.2012 № 309 (долі – Порядок). Зокрема, наказ доповнив його п. 2.2 щодо процедури реєстрації та обліку бюджетних зобов’язань за договорами, укладеними без застосування процедур закупівель / спрощених закупівель / електронних каталогів.

Зміни внесені для того, щоб узгодити положення Порядку реєстрації та обліку бюджетних зобов’язань із законодавством в частині Особливостей здійснення публічних закупівель.

Як передбачає Наказ № 309 розпорядники та одержувачі бюджетних коштів, подають до органів Казначейства для реєстрації бюджетні зобов’язання відповідно до вимог Порядку. Такі замовники мають своєчасно реєструвати бюджетні зобов’язання за договорами про закупівлю із дотриманням бюджетного законодавства, інакше допустять порушення.

Нагадуємо, пунктом 4.2 Порядку №309 визначено, що за порушення бюджетного законодавства в частині порядку реєстрації та обліку бюджетних зобов’язань або несвоєчасну реєстрацію бюджетних зобов’язань до розпорядників бюджетних коштів застосовують заходи впливу відповідно до БКУ. Недотримання порядку реєстрації та обліку бюджетних зобов’язань є порушенням бюджетного законодавства. І до учасників бюджетного процесу можуть застосовуватися заходи впливу у вигляді попередження про неналежне виконання бюджетного законодавства з вимогою щодо усунення порушення бюджетного законодавства (ст.ст. 116 та 117 БКУ).

Що ж тепер врахувати замовникам 

Наказом № 439 визначив термін реєстрації зобов’язань за договорами про закупівлю - 7 робочих днів. Але цей строк рахується залежно від того, як саме замовник уклав договір про закупівлю, – із застосуванням процедури закупівлі чи без неї. А також залежно від того, чи взяв на облік орган Казначейства кошторис видатків або ж план використання бюджетних коштів, чи ні.

Зміни передбачили реєстрацію замовником договорів про закупівлю, укладені без застосування відкритих торгів та / або електронного каталогу для закупівлі товару згідно з вимогами Особливостей №1178, протягом 7 робочих днів після взяття на облік в органах Казначейства кошторису (плану використання бюджетних коштів).

Таким чином, якщо на початку нового бюджетного року замовник вже уклав договір про закупівлю, але кошторису ще не має, йому слід дочекатися взяття на облік кошторису, після чого подавати на реєстрацію бюджетні зобов’язання за цим договором.

Процитуємо зміни у Наказі №309:

  • Абзац 2 пункту 2.2 глави 2: 

«За умови взяття бюджетного зобов’язання, за яким застосовується процедура закупівлі / спрощена закупівля товарів, робіт і послуг, розпорядник бюджетних коштів подає до органу Казначейства Реєстр відповідно до абзацу першого цього пункту протягом 7 робочих днів з дати оприлюднення звіту про результати проведення закупівлі з використанням електронної системи закупівель у разі наявності в обліку органу Казначейства кошторису (плану використання бюджетних коштів) або протягом 7 робочих днів з дати взяття на облік органом Казначейства кошторису (плану використання бюджетних коштів)».

Тут виключили слова: «звіту про результати проведення процедури закупівлі».

  • Пункт 2.2 глави 2 доповнено новим абз 3:

«За умови взяття бюджетного зобов’язання, за яким здійснюється закупівля товарів, робіт і послу з урахуванням особливостей, визначених законодавством, без застосування процедур закупівель / спрощених закупівель / електронних каталогів для закупівлі товарів розпорядник бюджетних коштів подає до органу Казначейства Реєстр відповідно до абзацу першого цього пункту протягом 7 робочих днів з дати взяття бюджетного зобов’язання або протягом 7 робочих днів з дати взяття на облік органом Казначейства кошторису (плану використання бюджетних коштів)».

Якщо у вас залишилися запитання, телефонуйте за номером 0 800 30 77 55 (безкоштовно в межах України) або пишіть на e-mail support@e-tender.uaЗацікавила інформація статті?
Отримати додаткове розʼяснення

схожi новини

Новини
В електронному каталозі Прозорро Маркет для замовників з'явиться можливість завантажувати проєкти договорів та використовувати готові шаблони договорів
Новини
В системі Прозорро.Продажі та E-Tender оголошені перші аукціони з продажу непрацюючих кредитів державного банку АБ “Укргазбанк”. Це продаж прав вимог за кредитними договорами, що забезпечені заставою (іпотекою), а придбати їх можуть лише фінансові установи.
Новини
Вітаємо нових замовників, що долучились до платформи Е-Тендер наприкінці 2022 року: UPG, Аквамарин, Фармацевтична компанія «Конекс», ПРАТ “Торговий дім Салют”, Представництво «Проджект Хоуп – Зе Піпл-Ту-Піпл Хелс Фаундейшн ІНК.» в Україні