Назад до каталогу статей
Корисні статті

Спрощені процедури та відкриті торги: схожі тільки на перший погляд

01 Вересня 2022

В статті розглянемо порівняльну характеристику спрощених та відкритих процедур

Спрощена процедура закупівель з’явилася пізніше відкритих торгів, і спочатку, її часто порівнювали з відкритою. Адже, вона складається із схожих до відкритої етапів і також має аукціон. Однак, в самій назві очевидна відмінність, така закупівля набагато простіша за правилами і умовами проведення.

Сьогодні, коли Урядом (Постанова КМУ №169 від 28.02.2022 р. - далі Постанова) дозволено проводити закупівлі без обмежень по сумі очікуваної вартості для потреб, що об'єктивно пов'язані із наслідками війни, спрощена закупівля набула пріоритетного значення. Адже, для таких закупівель можна не проводити відкриті торги, а робити покупки через спрощену процедуру та/або Prozorro Market, навіть на десятки мільйонів гривень. Однак, не забуваємо, що замовник має також дотримуватись положень Закону України “Про публічні закупівлі” (далі - Закон) для закупівель згідно річної потреби, тобто не пов'язаними із воєнними обставинами. Про те як визначити, коли замовникам керуватися нормами Постанови, а коли ЗУ “Про публічні закупівлі” детально описано тут.

Серед замовників і учасників є значний відсоток тих, хто має невеликий досвід роботи із спрощеними процедурами. Особливо серед учасників, які не цікавилися такими закупівлями через їх невеликі сумі. Наразі, спрощена процедура нарощує сили і має всі шанси потіснити першість відкритих торгів не тільки по кількості успішних закупівель, а і по сумі укладених договорів.

Відкриті торги липень-серпень, 2022

Спрощені процедури, липень-серпень, 2022

Перед тим, як перейти до порівняльної характеристики процедур, хочемо ще окремо наголосити на тому, що спрощені закупівлі за Постановою відрізняються від спрощених по Закону, просимо замовників це врахувати в своїй роботі.

Отже, давайте поговоримо про їх відмінності.

Як бачимо, відмінностей багато і вони суттєві. Замовникам і учасникам важливо в них орієнтуватись для проведення вдалих закупівель. Але це не все, потрібно також розуміти особливості кожного з етапів процедури, їх строки та що кожен із користувачів може робити із закупівлею в конкретний етап.

Детально про це прочитайте в наших наступних матеріалах:

Якщо у вас залишилися запитання, телефонуйте за номером 0 800 30 77 55 (безкоштовно в межах України) або пишіть на e-mail support@e-tender.ua

Зацікавила інформація статті?
Отримати додаткове розʼяснення

схожi новини

Корисні статті
Закупівлі через Prozorro Market набирають популярності. Придбати товари першого вжитку оперативно у час війни стало можливим саме завдяки електронному каталогу. Ми провели аналіз попиту та пропозиції, а також аргументували таку динаміку та навели плюси такого способу закупівлі для замовника
Корисні статті
Запрошуємо учасників на вебінар. Отримайте поради щодо складання тендерної пропозиції за вимогами Постанови № 1178 та підтвердження відсутності підстав для відмови у тендері
Корисні статті
10 наголосів про зміни до Постанови №1178, які замовнику слід знати