Назад до каталогу статей
Стаття від експерта

СПРОЩЕНІ ЗАКУПІВЛІ: ЩО ЦЕ, ХТО ПРОВОДИТИМЕ ТА ЯКІ ЇЇ ОСНОВНІ КРОКИ

29 Січня 2020

Вже з квітня замовники зможуть проводити спрощені закупівлі через систему Прозорро. Що це за процедура, які її головні етапи, хто буде за неї відповідальний, про все це розповіли у статті. Також у статті ви знайдете зразки протоколів рішень уповноваженої особи щодо проведення такого типу процедури – підготовлені нашими партнерами – журналом «Консалт Інфо»

Для роботи на майданчику E-Tender слід пройти реєстрацію.

Якщо виникають запитання, телефонуйте до нас:

тел.: 0800 30 77 55 (безкоштовно в межах України)

044 392 36 82 / 223 68 92

або пишіть

e-mail: support@e-tender.ua.

З 19 квітня буде введено новий закон «Про публічні закупівлі»*. Цей закон передбачає поступовий перехід до впровадження замовниками уповноважених осіб. УО будуть відповідальними за організацію та проведення процедур закупівлі, зокрема, й спрощених. Так, як у прикінцевих та перехідних положеннях закону визначено, що до 1 січня 2022-го замовник може утворювати тендерний комітет для організації та проведення процедур закупівель. До статті 13, яка визначила типи процедур закупівель, спрощена, не увійшла. Вона описана у статті 14-й цього закону. Тому за організацію та проведення спрощених закупівель згідно з нею відповідатимуть УО.


Також слід зазначити, що новий закон не містить обмежень щодо визначення одних і тих самих працівників замовника як членами тендерного комітету, так і УО для цілей здійснення спрощених закупівель або інших процедур закупівель, за які не є відповідальним тендерний комітет.

Що таке спрощена закупівля?

Під час проведення cпрощеної закупівлі, замовник придбаває товари, роботи та послуги, якщо їх вартість дорівнює або перевищує 50 т. грн, але є меншою за ту, що встановлена у п.п. 1 і 2 ч. 1 ст. 3.

Які кроки проведення спрощеної закупівлі?

Згідно із новим законом, практикою проведення закупівель, взагалі, виділимо такі кроки у проведенні закупівлі:

 • Розроблення вимог до предмета закупівлі та проєкту договору (із зазначенням коду за Єдиним закупівельним словником. Вимоги до предмета закупівлі, замовник може зазначати, завантажуючи у систему Прозорро окремі файли до оголошення про проведення, або в електронній формі з окремими полями) 
 • Оприлюднення оголошення про проведення закупівлі
 • Уточнення інформації в оголошенні (не менше 3 р.д.)
 • Подання учасниками пропозицій (строк для подання пропозицій не може бути менше ніж 5 р.д. з дня оприлюднення оголошення про проведення закупівлі у системі Прозоро. Для проведення спрощеної закупівлі має бути подано не менше двох пропозицій. Якщо на тендер подався тільки один учасник, після закінчення строку подання пропозицій система Прозорро автоматично переходить до етапу розгляду пропозиції на відповідність умовам та вимогам до предмета закупівлі)
 • Проведення електронного аукціону (ст. 30 закону)
 • Розкриття пропозицій
 • Розгляд на відповідність умовам
 • Визначення переможця (повідомлення про намір укласти договір про закупівлю замовник оприлюднює в електронній системі закупівель)

або 

 • Відхилення пропозиції учасника (замовник оприлюднює інформацію про відхилення пропозиції протягом 1 д. з дня прийняття рішення.)


 • Укладення договору про закупівлю
 • Розміщення звіту про результати (ст.19 Закону)
 • Внесення змін до договору про закупівлю
 • Звіт про виконання договору про закупівлю

Підстави для відхилення пропозиції учасника спрощеної закупівлі

Пропозицію учасника спрощеної закупівлі замовник відхиляє, якщо:

 • вона не відповідає умовам в оголошенні та вимогам до предмета закупівлі;
 • учасник не надав її забезпечення, якщо це вимагав замовник;
 • учасник, якого визначили переможцем, відмовився від укладення договору;
 • учасник протягом 1 року до дати оприлюднення оголошення про проведення спрощеної закупівлі відмовився від підписання договору (зокрема, через неукладення договору з боку учасника) більше двох разів із замовником, який проводить таку закупівлю.

Далі наводимо зразок одного із протоколів рішення УО щодо прийняття рішення про проведення спрощеної закупівлі, яке підготували наші колеги-партнери ТОВ «Агентство консалт».

ПРОТОКОЛ

ЩОДО ПРИЙНЯТТЯ РІШЕННЯ УПОВНОВАЖЕНОЮ ОСОБОЮ

 

«(вкажіть дату)» 2020 р.

№ ___

«(вкажіть населений пункт

 

Враховуючи статті 4 та 11 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі - Закону), Положення про уповноважену особу, що затверджене рішенням (вкажіть назву замовника) від _____ №______, з метою організації закупівлі за предметом код, національного класифікатора України ДК 021:2015 «Єдиний закупівельний словник» – вкажіть код ДК 021:2015 (вкажіть назву предмету закупівлі), враховуючи  очікувану вартість предмета закупівлі та керуючись ч. 2 ст. 4 Закону.

 ВИРІШИВ (ВИРІШИЛА):

1. Закупівлю за предметом код національного класифікатора України ДК 021:2015 «Єдиний закупівельний словник» – вкажіть код ДК 021:2015 (вкажіть назву предмету закупівлі) здійснити шляхом проведення спрощеної  закупівлі у відповідності з вимогами Закону.

2. Забезпечити проведення спрощеної  закупівлі  в межах законодавства.

3. Подати на оприлюднення через авторизований електронний майданчик оголошення про проведення спрощеної закупівлі на веб-порталі Уповноваженого органу у порядку, передбаченому у ст. 10 Закону.

4. Затвердити вимоги до предмету закупівлі та проєкт договору  (додається).

5. Подати на оприлюднення через авторизований електронний майданчик  проєкт договору та вимоги до предмету закупівлі шляхом завантаження окремих файлів до оголошення про проведення спрощеної закупівлі на веб-порталі Уповноваженого органу в порядку, передбаченому у ст. 10 Закону.

Підпис:                                                         Уповноважена особа «ПІБ»


 Інші зразки протоколів рішень УО можете знайти за посиланням на сайті.

*Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про публічні закупівлі» та деяких інших законодавчих актів України щодо вдосконалення публічних закупівель» від 19.09.2019 № 114-IX.

Для роботи на майданчику E-Tender слід пройти реєстрацію.

Якщо виникають запитання, телефонуйте до нас:

тел.: 0800 30 77 55 (безкоштовно в межах України)

044 392 36 82 / 223 68 92

або пишіть

e-mail: support@e-tender.ua.

Зацікавила інформація статті?
Отримати додаткове розʼяснення

схожi новини

Стаття від експерта
Укладення договору про закупівлю є завершальною стадією всього процесу проведення процедури закупівлі. Замовнику та учаснику слід бути уважними на цій стадії. Допомагаємо розібратися та розповідаємо про усі тонкощі договору про закупівлю у нас на сайті - E-tender.ua
Стаття від експерта
Відповіді на питання від слухачів вебінару, що був проведений 22 грудня, 2022 року по темі «Закупівлі продуктів харчування: що слід враховувати замовнику"
Стаття від експерта
Оренда та продаж землі можуть приносити громадам мільярди гривень. Як правильно організувати процес?