Назад до каталогу статей
Дайджест

Спрощення виконання будівельних робіт: останні зміни

07 Травня 2019

У статті обговоримо останні зміни у будівельному бізнесі...

СПРОЩЕННЯ ВИКОНАННЯ БУДІВЕЛЬНИХ РОБІТ: ОСТАННІ ЗМІНИ

Сьогодні активно проводять деякі зміни у сфері будівництва. Так, нещодавно було прийнято постанови та закони, які дещо полегшують життя будівельних компаній, а разом й замовників їх послуг.

У статті обговоримо останні зміни у будівельному бізнесі:

- введення єдиного порядку присвоєння поштової адреси об’єктам будівництва

- скасування дозволу на реконструкцію і техпереоснащення електромереж 

- вдосконалення сейсмічного районування для підвищення безпеки будівель

- перепланування об’єктів без дозволу ДАБІ

- обов’язковості вищої освіти для відповідальних виконавців робіт

- скасування отримання технічних умов від ДСНС.

 

Нове у присвоєнні адрес об’єктам будівництва

За новим правилами отримати адресу об’єкту будівництва та нерухомого майна можна буде за 5 днів. Для спрощення умов для ведення бізнесу вводиться єдиний, чіткий та прозорий порядок присвоєння поштових адрес будівельним об’єктам. Їх надаватимуть автоматично до початку будівництва разом із містобудівними умовами та обмеженнями або будівельним паспортом.

До змін не було чіткого порядку отримання адреси, а сам термін в середньому складав 30 діб. Зміни, які визначають спрощення у присвоєнні адресі мітить постанова КМУ № 367 «Деякі питання дерегуляції господарської діяльності». Вона набрала чинності 28 квітня 2019-го.

Передбачають, що це має значно покращити бізнес-клімат та підвищити позиції нашої країни у рейтингу легкості ведення бізнесу Doing Business за напрямом «Отримання дозволів на будівництво».

Проте, такий Порядок визначення реквізитів адреси об’єкта будівництва або нерухомого майна ще має розробити Мінрегіоном. Крім того, міністерство також розробить перелік лінійних об’єктів інженерно-транспортної інфраструктури, яким не присвоюють поштових адрес.

 

Дозвіл ДАБІ на реконструкції або технічного переоснащення електричних мереж скасували

Уряд затвердив зміни до Переліку будівельних робіт, які не потребують документів, що дають право на їх виконання, та після закінчення яких об’єкт не підлягає прийняттю в експлуатацію. Отже, відтепер не потрібен дозвіл ДАБІ для реконструкції або технічного переоснащення електричних мереж напругою до 10 кВ включно. Тобто, перепланування всіх житлових і нежитлових будинків та приміщень в них (СС1, СС2, СС3) можна здійснювати без дозволу.

Зміни затверджені постановою КМУ № 236 від 20 березня, а чинні вони від 23 березня.


Вдосконалили сейсмічне районування для підвищення безпеки будівель

Тепер для проектування висотних будівель та всіх об’єктів зі значним класом наслідків — великі стадіони, лікарні, ЖК, ТРЦ, школи та інші будівлі, які не ідентифікують як об’єкти підвищеної небезпеки, використовують нову карту сейсмічного районування.

Це дозволить зменшити інтенсивність сейсмічного впливу на 1 бал та, за підрахунками експертів, сприятиме підвищенню безпеки будівель до 15% та більш якісному їх проектуванню.

Відповідні зміни у ДБН «Будівництво у сейсмічних районах України» діють з 1 травня. Так, новими змінами для проектування житлових і громадських будівель заввишки від 73,5 м і вище та для всіх об’єктів будівництва із значним (СС3) класом наслідків, які не ідентифікують як об’єкти підвищеної небезпеки, використовують карту  3СР-2004-В, що дозволить зменшити інтенсивність сейсмічного впливу на 1 бал.


Вища освіта обов’язково для: архітекторів, проектувальників, інженерів технагляду та експертів

Для отримання кваліфікаційних сертифікатів відповідальні виконавці робіт – архітектори, інженери-проектувальники, інженери технічного нагляду та експерти – повинні обов’язково мати вищу освіту за освітньо-кваліфікаційним рівнем не нижче бакалавра та стаж роботи за фахом не менше 3-х років. Це підвищить якість контролю будівельних робіт.

Норма міститься у Законі № 2020-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо поліпшення умов ведення будівельної діяльності».


Скасували отримання техумов від ДСНС для будівельних об’єктів

Тепер для реалізації проектів будівництва не потрібно окремо отримувати технічні умови у Державній службі із надзвичайних ситуацій. Адже вимоги щодо пожежної і техногенної безпеки вже прописані у ДБН.

Зміни вступили в дію та містяться у Законі № 2020-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо поліпшення умов ведення будівельної діяльності.


Статті на тему:

 

схожi новини

Дайджест
З початком воєнного стану законодавець обмежив проведення земельних торгів щодо передачі в оренду земель с/г призначення. Але 19 жовтня 2022 року ці зміни були скасовані та земельні ділянки всіх категорій відтепер передаються в оренду через електронні аукціони в Прозорро.Продажі та E-Tender.
Дайджест
На електронному майданчику E-Tender важливе технічне доопрацювання щодо публікації звітів без використання ЕСЗ
Дайджест
Команда E-Tender продовжує здійснювати доопрацювання електронної системи закупівель для компаній приватного сектора. Пропонуємо вам ознайомитися із добіркою останніх оновлень.