Відео-огляд з поясненням процедури п’яти найчастіших оман щодо приватизації об’єктів у держави та місцевої влади. Спростовує їх наша експертка з приватизації електронного майданчика E-Tender Аліна Каневська.
Міф 1 – усі аукціони куплені, а переможець зарання вже відомий. Але насправді – усі учасники знаходяться у рівних умовах, а переможцем стає той, хто запропонував найвищу ціну.
Міф 2 – організатор спеціально завищує стартову ціну аукціону. Але, ціну аукціону визначають двома способами, які ґрунтується на офіційних документах:
- залишкова балансова ціна об’єкту, який ви купуєте
чи
- незалежна оцінка суб’єкта оцінювання.
Міф 3 - для аукціону обов’язково потрібна присутність двох учасників.
Але, якщо ви один, хто подав заявку на аукціон і більше немає учасників, може бути прийняте рішення про викуп вами, як єдиним учасником, об’єкту аукціону.
Міф 4 - землю приватизують разом із об’єктом, який знаходиться на нього. Це не так. Ви купуєте тільки об’єкт, а землю буде потрібно додатково згідно із Земельним кодексом оформляти у право користування чи купівлю-продаж.
Міф 5 - купувати майно у держави чи місцевої влади можуть тільки юрособи. Згідно з законодавством це можуть робити такою фізичні особи та нерезиденти. Усі вони мають рівні права.