Назад до каталогу статей
Новини

СТАРТ «ЗЕЛЕНИХ АУКЦІОНІВ» - У НАСТУПНОМУ РОЦІ

24 Червень 2020

Аукціони з розподілу квот підтримки відновлюваної енергетики відбудуться в наступному році. На сьогодні вже маємо підписаний Меморандум про взаєморозуміння щодо врегулювання проблемних питань в сфері відновлюваної енергетики та Меморандум щодо удосконалення умов підтримки виробників електроенергії з поновлюваних джерел. Про це у новині – більше.

Аукціони з розподілу квот підтримки відновлюваної енергетики (так звані "зелені" аукціони) відбудуться в наступному році. Про це заявили у Міністерстві енергетики.

І перше, що мають для цього зробити – затвердити квоти за різними технологіями поновлюваних джерел енергетики.

Квоти підтримки відновлюваної генерації

Такі квоти мають бути визначені після прийняття закону про зміни умов розвитку ВДЕ, розробленого на основі меморандуму, підписаного з рядом інвесторів.

«Зелені» аукціони проводити раніше не могли, оскільки міністерство не знало, як надалі буде працювати зелена генерація, з якого періоду зможуть зупинити нове будівництво, скільки зможуть інтегрувати в енергосистему. І не могли визначити квоту, яку слід би виставляти на електронний аукціон. Та саме після внесення змін, зможуть визначити квоти.

Меморандуми щодо «зелених аукціонів» підписані  

Так, Уряд 10 червня підписав «Меморандум про взаєморозуміння стосовно врегулювання проблемних питань в сфері відновлюваної енергетики». В документі, зокрема, зазначається, що держава повинна визначити і затвердити квоти підтримки розвитку альтернативної генерації в рамках аукціонів протягом двох місяців з дня вступу в силу закону на основі меморандуму, забезпечити проведення аукціонів з розподілу квот до кінця 2020-го.

Серед внесених в меморандум умов – припинення після 31 липня цього року введення в експлуатацію нових об'єктів сонячної генерації в рамках діючої системи підтримки за «зеленим» тарифом.

Як повідомили, далі їхня підтримка буде визначатися на «зелених» аукціонах.

Також 10 червня Українська вітроенергетична асоціація (УВЕА) і Європейсько-українське енергетичне агентство підписали Меморандум з урядом щодо удосконалення умов підтримки виробників електроенергії з поновлюваних джерел.

Разом з тим УВЕА відмовилася підписувати меморандум в нинішньому його вигляді, пропонує доопрацювати ряд положень.

Ми нагадаємо, що «зелені аукціони» будуть проводити через електронні аукціони у системі Прозорро.Продажі. Вже із запуском цього ринку в системі, майданчик Е-Тендер,як авторизований майданчик прозоро, також буде повідомляти про перші аукціони та лоти.

Залишайтеся із нами, читайте та будьте в курсі новин!

Якщо виникають будь-які запитання щодо участі в аукціоні або роботи на майданчику, звертайтеся до нас:

 (044) 390 52 46, (067) 223 11 93

support-auction@e-tender.ua

З повагою Е-Тендер!

Зацікавила інформація статті?
Отримати додаткове розʼяснення

схожi новини

Новини
При визначенні відліку строків у тій чи іншій тендерній процедурі на Prozorro застосовується “відлік з наступного дня”. Учасники державних закупівель отримали трохи більше часу на подання пропозицій, отримання роз'яснень, оскарження та подібні дії в електронній системі закупівель.
Новини
Вже завтра буде оголошено аукціон з приватизації Немирівського спиртзаводу. Чому його вважають одним з найцікавіших об'єктів Укрспирту? Немирівський спиртзавод - це більше 30 об’єктів нерухомості, майже 29 га землі, тисяча одиниць устаткування.
Новини
До завершення прийому пропозицій по деяким лотам Укрпошти залишились лічені дні. Перегляньте на майданчику E-Tender повний перелік найгарячіших аукціонів, щоб не пропустити вигідний шанс придбати або орендувати державне майно.