Назад до каталогу статей
Новини

Ставки плати за приєднання до електричних мереж, якість послуг з електропостачання...

08 Січня 2019

Дайджест новин: ставки плати за стандартне та нестандартне приєднання до електричних мереж у 2019-му, стандарти якості послуг з електропостачання та компенсації споживачам і т.д.

ДАЙДЖЕСТ НОВИН ПУБЛІЧНИХ ЗАКУПІВЕЛЬ ТА ПРОДАЖІВ

08 січня 2019

Огляд новин з 03 -07 січня 2019


Ставки плати за стандартне та нестандартне приєднання до електричних мереж у 2019-му

НКРЕКП затвердила ставки плати у 2019-му році за:

  • стандартне приєднання, 

  • нестандартне приєднання потужності 

  • лінійну частину приєднання.

Прийняття таких ставок сприятиме забезпеченню:

  • можливості визначення вартості послуги з приєднання на етапі планування створення бізнесу;

  • рівноправного доступу до електричних мереж;

  • позиції України в рейтингу сприятливості ділового середовища Світового Банку «Doing Business», що дозволить залучити додаткові інвестиції в економіку нашої держави.

Детальніше про ставки за посиланням http://www.nerc.gov.ua/?news=8589

 

Універсальні послуги бюджетним установам з 01.01.2019 – 31.12.2020

З першого січня цього року набрали чинності зміни до Закон України «Про ринок електричної енергії». Нагадаємо зміни внесені були Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів» від 23.11.2018 № 2628-VIII. Так, згідно зі змінами, тимчасово, на період з 01.01.2019 – 31.12.2020 включно, універсальні послуги також надають бюджетним установам незалежно від розміру договірної потужності та іншим споживачам, електроустановки яких приєднані до електричних мереж з договірною потужністю до 150 кВт. 

У зазначений період на бюджетні установи, поширюються всі права та обов’язки, передбачені Законом України «Про ринок електричної енергії» для малих непобутових споживачів щодо отримання універсальних послуг, передбачених статтею 63 Закону.

Зазначимо також, що у разі необхідності в отриманні універсальної послуги споживач має право на укладення договору про постачання електричної енергії з постачальником універсальної послуги на всі площадки вимірювання, договірна потужність кожної з яких, визначеної окремо відповідно до паспорта цієї точки розподілу, який є додатком № 2 до договору про надання послуг з розподілу (передачі) електричної енергії та не перевищує 150 кВт (на період з 01.01. 2019-го р. – 31.12.2020-го р.) та 50 кВт (на період після 31.12.2020-го р.).

Детальніше: https://www.facebook.com/nerc.gov.ua/posts/1003823529826920?__xts__%5B0%5D=68.ARAaKfBmYx3_LZbmcoUqUAapm8j1WXvqbr0eDLDGAZaGIJ3AaIcy_9G4FT8EEZv3rcQhwYKhJ95fFAYQxvPwl9JhXkrqdtSVTL_GE38Q7I4EFomGeSKmApmFS7MF0v_4I9fZGOqLN0DoJHRap1gSPheMSFoZs_5Uad30Ge5PwlpIyvmHIeuio99X7nzrtPO6axYCZFCTGLWlctGbbyP2yftoZtsWsMKxNCXmT2LapUewZoczIzddtPQNDSUF_v51aapvEtoQH5tM5n_2FjBE_KkqzJ02VZedGom5FQpwAhW49EfMfQZD_TT3VzjCuFBWXGdaCi4K4EkS3fQGWvRwag&__tn__=K-R

 

Рекомендації щодо реалізації первинного переходу споживача до новоствореного електропостачальника та розподільчої компанії

У новій моделі роздрібного ринку електричної енергії споживач укладає договори про: 

  • надання послуг з розподілу електричної енергії споживачу із оператором системи розподілу (розподільчою компанією); 

  • про постачання електричної енергії споживачу із обраним електропостачальником (про постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг - для побутових або малих непобутових споживачів).

Так, оформлення договорів про розподіл з усіма споживачами має відбуватися шляхом надсилання споживачам відповідної заяви-приєднання, в якій будуть відображатися присвоєні об'єкту споживача ідентифікаційні коди (ІЕС-код). Ініціаторами приєднання до договорів про розподіл електричної енергії виступатимуть розподільчі компанії.
Після укладення договорів з розподільчими компаніями старі договори про користування електричною енергією (для населення) та про постачання електричної енергії продовжують свою дію лише в частині наявної заборгованості або переплати.

Побутові та малі непобутові споживачі перейдуть до постачальника універсальних послуг, з яким оформлення договорів про постачання також буде здійснюватися шляхом надсилання споживачам відповідної заяви-приєднання.

Усі інші споживачі, які не потрапляють під визначення побутових та малих непобутових споживачів, можуть повністю реалізувати надане зазначеним Законом право та обрати собі конкурентного електропостачальника.

 

Стандарти якості послуг з електропостачання та компенсації споживачам

НКРЕКП затвердила гарантовані стандарти якості послуг з електропостачання, компенсації споживачам за їх недотримання.

Порядок надання компенсації споживачам затверджений постановою НКРЕКП від 12.06.2018 № 375 та набрав чинності 24.10.2018.Повний перелік гарантованих стандартів можна знайти за посиланням: 


Призначили членів наглядової ради ДП «Прозорро.Продажі»

МЕРТУ затвердило склад наглядової ради державного підприємства «Прозорро.Продажі». Загалом до наглядової ради було обрано п’ять представників. Серед них: три незалежних члени та два представники держави. Незалежними членами наглядової ради обрали Дмитра Сенниченко, Надію Васильєву, Дмитра Крепака.

Представниками в наглядові раді від держави стали  перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі Максим Нефьодов та заступник директора департаменту консолідованого продажу активів Фонду гарантування вкладів фізичних осіб Ілля Михайлов.

Нагадаємо, ДП «Прозорро.Продажі» засноване відповідно до наказу Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 20.03.2018 № 374,  є електронною торговою системою, мета роботи якого, прозора, швидка та ефективна реалізація державного майна, а також запобігання корупції, завдяки громадському контролю та розширенню кола покупців. Наглядова рада підприємства є органом управління підприємством, та виконує покладені на неї обов'язки відповідно до Статуту 

Деталі за посиланням: http://www.me.gov.ua/News/Detail?lang=uk-UA&id=e15f65ee-f977-4354-8a92-ef32a6952784&title=MinekonomrozvitkuPriznachiloChlenivNagliadovoiRadiDerzhavnogoPidprimstvaprozorro-prodazhiсхожi новини

Новини
Уряд затвердив Порядок проведення електронних аукціонів для продажу об’єктів великої приватизації в системі Прозорро.Продажі. У статті розповіли коротко про те, як буде проходити аукціон
Новини
Уряд вніс зміни до Постанови № 1178, яка затверджує Особливості здійснення публічних закупівель. Що це за зміни, прокоментували у статті
Новини
Уряд ухвалив порядок продажу конфіскованих російських активів та майна у системі Прозоро.Продажі. Буде відкритий та абсолютно прозорий продаж такого майна