Назад до каталогу статей
Корисні статті

СТРОКИ ПРОВЕДЕННЯ ПУБЛІЧНИХ ЗАКУПІВЕЛЬ СКОРОТИЛИСЯ УДВІЧІ

22 Грудня 2022

З моменту, коли замовники почали проводити закупівлі за особливостями, загальна очікувана їх вартість склала 238 млрд грн, сума укладених договорів - 133,52 млрд грн. А середня тривалість процедури сьогодні складає 18 днів

Як повідомляє Мінекономіки, після змін порядку проведення публічних закупівель з особливостями, удвічі збільшилася швидкість укладення угод за процедурою «Відкриті торги з особливостями». 

1

Також збільшився обсяг закупівель через Prozorro Market. Так, за статистикою, цієї осені:

  • загальна очікувана вартість закупівель склала 238 млрд грн;
  • рівень економії - 7,65 млрд грн;
  • сума укладених контрактів - 133,52 млрд грн;
  • кількість учасників закупівель - 96,7 тис;
  • середня кількість пропозицій на торги - 1,8.

Після внесення змін більш гнучким інструментом став Prozorro Market. Урядом було знято обмеження щодо максимальної суми закупівлі в каталогах. Тому такі типові товари, зокрема, як:

  • пальне,
  • електроенергію,
  • продукти харчування, 
  • ліки та медвироби

стали купувати за принципом електронного магазину або використовувати запит цінових пропозицій. Такий крок значно зменшив адміністративне навантаження на закупівельників.

Загальний обсяг закупівель через Prozorro Market перевищив 1 млрд грн.

За підрахунками фахівців Centre of Excellence in Procurement Київської школи економіки, конкурентні процедури в Prozorro Market дозволяють економити до 10% коштів замовників, тендерні процедури забезпечують економію понад 5%.

Також були змінені правила відкритих торгів з особливостями, якими було знято цілу низку обмежень, які раніше призводили до переоголошення тендеру чи розірвання договору. Тепер тендер може бути завершено з одним постачальником (а не двома, як раніше), також замовник може зреагувати на зміну ціни: відсутнє обмеження в 10% при піднятті ціни за одиницю в разі обґрунтованого коливання цін на ринку.

«Ефект від цього нововведення був таким, що вдвічі збільшилась швидкість проведення тендерів. Якщо раніше середня тривалість процедури складала 36 днів (у спрощених закупівлях - 20 днів), то зараз вона становить 18 днів», - пояснює Надія Бігун.

Міжнародні партнери теж високо оцінили ефективність українських державних закупівель. Система електронних закупівель Prozorro, включаючи електронні каталоги Prozorro Market, нещодавно була визнана такою, що відповідає вимогам до електронних закупівель для операцій, що фінансуються Світовим банком.

За інформацією сайту Мінекономіки України

Зацікавила інформація статті?
Отримати додаткове розʼяснення

схожi новини

Корисні статті
Закупівлі через Prozorro Market набирають популярності. Придбати товари першого вжитку оперативно у час війни стало можливим саме завдяки електронному каталогу. Ми провели аналіз попиту та пропозиції, а також аргументували таку динаміку та навели плюси такого способу закупівлі для замовника
Корисні статті
Запрошуємо учасників на вебінар. Отримайте поради щодо складання тендерної пропозиції за вимогами Постанови № 1178 та підтвердження відсутності підстав для відмови у тендері
Корисні статті
10 наголосів про зміни до Постанови №1178, які замовнику слід знати