Назад до каталогу статей
Корисні статті

СТРОКИ У ЗАКУПІВЛЯХ ПІСЛЯ 19 КВІТНЯ: НОВІ ТА ЗМІНЕНІ

12 Лютого 2020

Строки оприлюднення інформації про закупівлі у системі Прозорро. Річний план закупівль, додаток до річного плану. Скарга до АМКУ

До введення у дію нового закону* залишилося 9 тижнів. Це говорить про те, що зовсім скоро ми почнемо працювати по-новому. І з освоєнням нових типів процедури, понять, важливим є інформація про нові та змінені строки у публічних закупівлях. Наприклад, щодо строків розміщення інформації в системі Прозоро, саме їх недотримання найчастіше органи державного фінансового контролю розглядають як порушення порядку оприлюднення інформації й складають протокол про притягнення до адміністративної відповідальності членів тендерного комітету або керівника замовника. Ба більше, новий закон на відміну від нинішньої редакції закону, містить конкретизований перелік складових порушень за недотримання строків оприлюднення вказаної інформації.

І так, спершу нагадаємо, коли саме розпочинається строк перебігу за цивільним законодавством.  Як говорить останнє, перебіг строку починається з наступного дня після відповідної календарної дати, або настання події, з якою пов’язано його початок.

Також зауважимо, що строки оприлюднення інформації майже не змінилися, тільки деякі зазнали зміни в сторону збільшення. І частина змін пов’язана із заміню календарних днів на робочі днів. Про це детальніше далі. 

Які строки в якій частині закону про публічні закупівлі, змінилися

Змін зазнали строки, які стосуються:

  • проведення процедури закупівлі;
  • оприлюдення документів у системі прозоро;
  • оскарження процедури закупівлі.

Окрім у новому законі з’явилися й нові строки.

Зміни в строці розгляду скарги АМКУ

Скоротили мінімальний строк розгляду скарги на тендер. Так, після 19 квітня строк розгляду скарги складає 10 р.д. з дати початку розгляду скарги. Він також може бути продовжений АМКУ  до 20 р.д.

Зміни в оприлюднення інформації про закупівлю: як стало – як було

ЯК СТАЛО                                                                               ЯК БУЛО

Договір про закупівлю

Треба буде опубліковувати з усіма його додатками протягом 3 р.д. з дня його укладення.
Оприлюднювали протягом 2 к.д. з дня його укладення.

Повідомлення про внесення змін до договору

Протягом 3 р.д. з дня внесення змін.
Протягом 3 к.д. з дня внесення змін.

Звіт про виконання договору

Протягом 20 р.д. з дня закінчення строку його дії або його виконання чи розірвання сторонами.
Протягом 3 к.д. з дня закінчення його строку, виконання чи розірвання.

Звіт про укладений договір

Протягом 3 р.д. з дня укладення договору про закупівлю.
Публікували протягом 1 к.д. з дня укладення договору.

Повідомлення про відміну торгів

Протягом 1 р.д. з дня ухвалення відповідного рішення.
Протягом 1 к.д. з дня ухвалення замовником відповідного рішення.

Щодо планування

Річний план та зміни до нього протягом 5 р.д. з дня їх затвердження.
Річний план, додаток до річного плану та зміни до них оприлюднювали у системі прозоро протягом 5 к.д. з дня їх затвердження.

Нові строки нового закону

У розгляді та оцінці тендерних пропозицій

Якщо замовник під час розгляду тендерної пропозиції виявив невідповідность в інформації та/або документах, що подані учасником, він розміщує повідомлення з вимогою про усунення таких невідповідностей в системі прозорро у строк, який не може бути меншим ніж 2 р.д. до закінчення строку розгляду пропозицій.

У разі продовження строку розгляду тендерної пропозиції замовник оприлюднює повідомлення в системі прозоро протягом 1 к.д з дня прийняття відповідного рішення.

Щодо проведення моніторингу

Замовник зазначає в електронній системі закупівель про відкриття провадження у справі протягом наступного робочого дня з дня отримання інформації про його відкриття та номер такого провадження.

*Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про публічні закупівлі» та деяких інших законодавчих актів України щодо вдосконалення публічних закупівель» від 19.09.2019 № 114-IX.


Більше про зміни у новому законі "Про публічні закупівлі" читайте у статтях:

Зацікавила інформація статті?
Отримати додаткове розʼяснення

схожi новини

Корисні статті
Що таке велика приватизація, як працюють онлайн торги у Прозорро Продажі. Які умови участі в торгах великої приватизації. Лоти великої приватизації. Електронні торги великої приватизації на майданчику Е-Тендер
Корисні статті
Як учасникам Прозорро подати тендерну пропозицію на тендер, який обсяг інформації та вимоги до оформлення у воєнний час. Які права учасника у відкритих торгів з особливостями та що врахувати при подачі документів пропозиції
Корисні статті
До вашої уваги - інтерв'ю з Наталею Шимко, заступницею директора ДП “Прозорро”. Закупівельнику про закупівлі в електронному каталозі, законність такого способу, отримання потрібного товару та інші важливі нюанси закупівлі - послухаєте в нашій розмові, яку провела Іванна Занюк, директорка із розвитку публічних закупівель на Е-Тендер.