Назад до каталогу статей
Дайджест

Тендери на поставку продуктів харчування для шкіл: предмет та способи проведення

11 Лютого 2019

Тендер на послуги зі шкільного харчування: про якість, предмет та способи проведення процедури закупівлі на Prozorro

ТЕНДЕР НА ПОСЛУГИ ЗІ ШКІЛЬНОГО ХАРЧУВАННЯ:

ПРО ЯКІСТЬ, ПРЕДМЕТ ТА СПОСОБИ ПРОВЕДЕННЯ

За організацію харчування в навчальних закладах відповідають їх засновники та керівники. Є два способи, як організувати харчування.

1. наявність їдалень у навчальному закладі зі штатними працівниками.

2. укладення контрактів на надання послуг з організації харчування.

Зазвичай, вартість таких послуг більша 200 тис грн. Тому замовник проводить процедуру закупівлі згідно із Законом.

Така категорія замовників, як органи державної влади та місцевого самоврядування зобов’язані забезпечити безоплатним харчуванням учнів державних та комунальних закладів освіти, які знаходяться у їх підпорядкуванні. (ч. 3. ст. 56 Закону № 2145).

Слід пам’ятати, замовник визначає предмет закупівлі згідно з п. 17. ч. 1 ст. 1 Закону «Про публічні закупівлі» та ДК 021:2015 за показником 4 цифри. У дужках замовник вказує конкретну назву послуг. Підстави:

* стаття 1 Закону;

* ДК 021:2015;

* Порядок визначення предмета закупівлі, (наказ МЕРТУ № 454).

Важливо зазначити, що послуги організації харчування можна умовно розділити на дві категорії:

* Харчування у приміщенні навчального закладу

* Харчування в їдальнях.

Відповідно від цього і залежить обрання коду предмета закупівлі.

Якщо замовник організовує харчування у першому випадку, то код предмета за ДК 021:2015 визначає - 55520000-1 «Кейтерингові послуги». І в дужках зазначає – послуги з організації шкільного харчування.

У другому випадку, обирають код «55510000-8 Послуги їдалень» і вказує також – послуги з організації шкільного харчування.

Замовник може обрати будь-який код. Та вважаємо, що для такої більш притаманний код 55520000-1 «Кейтерингові послуги». Оскільки він дає можливість учаснику самостійно визначати, як йому організувати процес харчування – з доставкою готових страв, чи безпосередньо в школі.

Також у ДК 021:2015 є підкод 55524000-9 «Кейтерингові послуги для шкіл. «Послуги їдалень» теж варіант вибору, якщо у замовника є обладнана всім необхідним їдальня.

Замовник має врахувати також, що учасники, зокрема, мають надати документи, які засвідчують якість та походження харчових продуктів і продовольчої сировини. Підтвердженням відповідності якості таких товарів, зокрема, можуть бути, сертифікат відповідності (якості), ветеринарні документи тощо.

Зауважимо, з вересня 2015-го санітарно-епідеміологічний висновок на харчову продукцію не видають, а надають - «Звіт оцінки результатів випробування проб продовольчої сировини або продуктів харчування».

Для підтвердження якості постачальники також можуть мати і сертифікат відповідності УкрСЕПРО. Такий документ видають на партію продукції або ж на серійну.

Також важливо знати, з 2018-го виробники мають впроваджувати систему НАССР, мати протоколи випробувань, необхідні документи щодо технічних умов, технологічні інструкції та маркування.

Ті компанії, що перевозять, зберігають харчові товари зобов’язані впровадити систему НАССР.

А ось висновок санітарно-епідеміологічної експертизи з кінця 2015-го є не обов’язковим. Крім випадків, зокрема, проведення розслідування щодо інфекційними захворюваннями та отруєннями. Що ж стосується імпортерів, то вони мають отримати згаданий вище Звіт і оформити добровільний сертифікат УкрСЕПРО на реалізацію товару.

Ще одним важливим питанням у проведенні закупівлі послуг з харчування є те, що при закупівлі таких послуг операції в межах затверджених норм харчування у грамах та тих, для яких визначені у межах грошової норми, звільнені від сплати ПДВ.

Також замовник має пам’ятати, що умови тендерної документації не можуть відрізнятися від умов договору про закупівлю.

схожi новини

Дайджест
Огляд новин з 12 по 19 жовтня 2020. Порушникам правил роботи на Prozorro Market відключатимуть доступ до каталогу. У Prozorro.Продажі оголошено аукціони з приватизації двох виробничих майданчиків ДП Укрспирт на Тернопільщині. Аукціони з оренди за новою процедурою: E-Tender на першому місці за кількістю поданих пропозицій та доходу. На майданчику E-Tender працює функціонал публікації об'єктів оренди у Прозорро.Продажі. Аналітичний матеріал Аліни Каневської: Приватизація спиртзаводів 2020. Верифікація у комерційних закупівлях на E-Tender. Секрети економії на комерційних закупівлях від ТВК "ЛЬВІВХОЛОД".
Дайджест
Огляд новин з 5 по 11 жовтня 2020. Оновлення на майданчику Е-Тендер: валідація кроку пониження ціни та інший відлік кінцевих термінів. Прийнято примірну методику визначення вартості життєвого циклу закупівлі у Prozorro. Роз`яснення Мінекономіки щодо застосування переговорної процедури у публічних закупівлях. Спецтехніка для транспортування молочної продукції та напоїв: розпродаж на Прозорро.Продажі. У Prozorro.продажі оголошено аукціон з приватизації Хоростківського МПД. У Prozorro.Продажі оголошено аукціон з продажу Лужанського виробничого майданчику ДП Укрспирт. У Prozorro.Продажі оголосять продаж 27 українських в'язниць. Фонд держмайна опублікував форму акту приймання-передачі держмайна в оренду.
Дайджест
Огляд новин з 28 жовтня по 4 вересня 2020. Приватизація Укрспирту: у ProzorroПродажі оголошено аукціон з продажу Бершадського МПД. Житомирський ЛГЗ підготують до приватизації. У ProzorroПродажі оголошено аукціон з приватизації Лопатинського спиртзаводу. Перші аукціони з оренди державного та комунального майна у Києві. Приватизація спиртзаводів у Prozorro.Продажі. Комерційні закупівлі на E-Tender: передача у фрахт пасажирських теплоходів