Назад до каталогу статей
Новини

ТЕНДЕРНА ПРОПОЗИЦІЯ У PROZORRO: ЕЛЕКТРОННИЙ ПІДПИС ДЛЯ ПОСТАЧАЛЬНИКА ОБОВ'ЯЗКОВИЙ

09 Квітня 2021

З 12 квітня, пропозиція не підписана електронним підписом (КЕП чи УЕП) - підстава для її відхилення замовником

Електронний підпис під час подачі пропозицій  

Для всіх видів конкурентних закупівель, обов’язковим буде накладання електронного підпису на пропозицію. Нагадуємо, що така вимога дятиме в системі Прозорро з 12 квітня 2021 року. Розширену інформацю про нововведення можна прочитати на infobox.prozorro.org  

Вимога щодо електронного підпису не обов'язкова: 

  • для  допорогових закупівель; 
  • для пропозицій учасників-нерезидентів.  

Який електронний підпис буде коректним

Наразі діють два види електронних підписів: удосконалені (УЕП) та кваліфіковані (КЕП).  

УЕП - для масового використання. КЕП застосовують у ситуаціях, коли потрібен підвищений захист. В обов'язковому порядку з КЕП працюють держслужбовці, посадові особи органів місцевого самоврядування, керівники держпідприємств. Ключі КЕП зберігаються в токенах — носіях, що захищені паролем доступу, з обмеженою кількістю спроб підбору пароля. Ключ з токена неможливо скопіювати

Використання УЕП дозволено до 31 грудня 2021 року, відповідно до Постанови КМУ № 193 Протезамовник може вказати у тендерній документаціїщо постачальник має підписати документи саме КЕП. У такому випадкуякщо підписати УЕП - пропозиція може бути відхилена.  

Як отримати або перевірити електронний підпис       

Який у вас електронний підписможна перевірити на сайті Міністерства цифрової трансформації УкраїниПотрібно зайти у вкладку “Довірчі послуги” та обрати “Перевірити підпис”. Для УЕП буде вказаний тип носія – незахищений.  Для КЕП буде вказаний тип носія – захищений. 

Ключ КЕП можна отримати в акредитованому центрі сертифікації ключів (АЦСК). З переліком діючих акредитованих центрів можна ознайомитись тут.

Корисні матеріали:  

Якщо виникають запитання щодо роботи в системі публічних закупівель та на майданчику Е-Тенедерзвертайтеся до нас: 

0 800 30 77 55 (в межах України безкоштовно), support@e-tender.ua. 

З повагою Е-Тендер!  

Зацікавила інформація статті?
Отримати додаткове розʼяснення

схожi новини

Новини
З квітня 2022 року на період воєнного стану земельні торги з оренди с/г земель були скасовані. Але не очікуючи завершення війни, Верховна рада ухвалила повернути електронні земельні торги в Прозорро.Продажі та E-Tender, закон вже підписано та опубліковано.
Новини
E-Tender офіційно акредитований щодо проведення аукціонів з продажу майна банків, які ліквідуються та перебувають в управлінні ФГВФО. Відтепер в меню майданчика ще більше комерційної нерухомості, авто, квартир та іншого майна.
Новини
В статті розглядаємо особливості здійснення оборонних закупівель на період дії правового режиму воєнного стану.