Назад до каталогу статей
Новини

Тендерні пропозиції обов'язково підписуються КЕП або УЕП

19 Квітня 2021

З 12 квітня учасники публічних закупівель підписують свої пропозиції електронним підписом - новий функціонал на Е-Тендер.

Електронний підпис при подачі пропозицій через E-Tender

Під час публікації пропозиції, після редагування чи її активації, тепер обов’язково потрібно накладати електронний підпис. Така вимога діє в системі Прозорро з 12 квітня 2021 року і застосовується до всіх видів конкурентних закупівель:

 • Спрощені закупівлі;
 • Відкриті торги; 
 • Відкриті торги з публікацією англійською мовою; 
 • Відкриті торги для закупівлі енергосервісу (esco);
 • Відкриті торги для укладання рамкової угоди;
 • Відбір для закупівлі за рамковою угодою;
 • Переговорна процедура для потреб оборони; 
 • Спрощені торги із застосуванням електронної системи закупівель; 
 • Конкурентний діалог (1-ий та 2-ий етапи)
 • Конкурентний діалог з публікацією англійською мовою (1-ий та 2-ий етапи)

Вимога щодо електронного підпису не обов'язкова:

 • для  допорогових закупівель;
 • для пропозицій учасників-нерезидентів.

Система Е-Тендер нагадає постачальнику, коли потрібно накласти електронний підпис (див. малюнок). 

1

Який електронний підпис буде коректним

Наразі діють два види електронних підписів: удосконалені (УЕП) та кваліфіковані (КЕП).

УЕП - для масового використання. КЕП застосовують у ситуаціях, коли потрібен підвищений захист. В обов'язковому порядку з КЕП працюють держслужбовці, посадові особи органів місцевого самоврядування, керівники держпідприємств. Ключі КЕП зберігаються в токенах — носіях, що захищені паролем доступу, з обмеженою кількістю спроб підбору пароля. Ключ з токена неможливо скопіювати.

Під час подання тендерної пропозиції на Е-Тендер, приватні постачальники можуть підписувати її як КЕП, так і УЕП. Використання УЕП дозволено до 31 грудня 2021 року, відповідно до Постанови КМУ № 193. Проте, замовник може вказати у тендерній документації, що постачальник має підписати документи саме КЕП. У такому випадку, якщо підписати УЕП - пропозиція може бути відхилена.

Як отримати або перевірити електронний підпис

Який у вас електронний підпис, можна перевірити на сайті Міністерства цифрової трансформації України. Потрібно зайти у вкладку “Довірчі послуги” та обрати “Перевірити підпис”. Для УЕП буде вказаний тип носія – незахищений.  Для КЕП буде вказаний тип носія – захищений.

Ключ КЕП можна отримати в акредитованому центрі сертифікації ключів (АЦСК). З переліком діючих акредитованих центрів можна ознайомитись тут.

Корисні матеріали: 

Якщо виникають будь-які запитання щодо роботи в системі публічних закупівель, звертайтеся до нас:

0 800 30 77 55 (в межах України безкоштовно), support@e-tender.ua.

З повагою Е-Тендер!

Зацікавила інформація статті?
Отримати додаткове розʼяснення

схожi новини

Новини
В електронному каталозі Прозорро Маркет для замовників з'явиться можливість завантажувати проєкти договорів та використовувати готові шаблони договорів
Новини
В системі Прозорро.Продажі та E-Tender оголошені перші аукціони з продажу непрацюючих кредитів державного банку АБ “Укргазбанк”. Це продаж прав вимог за кредитними договорами, що забезпечені заставою (іпотекою), а придбати їх можуть лише фінансові установи.
Новини
До уваги замовників! Внесли зміни до Порядку реєстрації та обліку бюджетних зобов’язань, затвердженого наказом Мінфіну № 309. Прокоментували, що саме замовнику врахувати