Особливості призначення уповноваженої особи
Уповноважена особа - службова (посадова) чи інша особа, яка є працівником замовника і визначена відповідальною за організацію та проведення процедур закупівлі/спрощених закупівель згідно з Законом України «Про публічні закупівлі» на підставі власного розпорядчого рішення замовника або трудового договору (контракту).
Уповноважена особа повинна мати вищу освіту. Це питання регулюється Законами України “Про освіту” та “Про вищу освіту”.
Уповноважена особа визначається або призначається замовником одним із способів:
- На штатного працівника (працівників) покладаються функції уповноваженої особи, як додаткова робота з відповідною доплатою згідно із законодавством. Доплата в даному випадку є обов'язковою. Проте, розмір доплати визначається замовником самостійно.
- До штатного розпису організації додається окрема посада, на яку покладаються обов’язки уповноваженої особи. Таких посад і, відповідно, уповноважених осіб може бути декілька. В даному випадку уповноважена особа буде займатись лише проведенням закупівель.
- Шляхом укладення трудової угоди (контракту) згідно із законодавством. Мова йде тільки про трудовий договір.
Вимоги щодо тестування уповноважених осіб
Відповідно до Закону кількість уповноважених осіб на підприємстві необмежена. Замовник (організація) своїм рішенням визначає повноваження та обов’язки кожної уповноваженої особи, якщо їх декілька.
Згідно з 2 абзацом частини 8 статті 11 Закону «Про публічні закупівлі» , проходження тестування на веб-порталі для уповноваженої особи з метою підтвердження свого рівня володіння необхідними знаннями у сфері публічних закупівель, буде обов'язковим із 1 січня 2022 року.
Відповідно, з 1 січня 2022 року уповноважена особа, яка не пройшла тестування, не може виконувати функції з організації та проведення закупівель.
Як пройти тестування
Тестування можна буде пройти до 01 січня 2022 року на сайті Prozorro, у блоці «Тестування уповноважених осіб».
Ключові умови проходження тестування:
- уповноважена особа проходить ідентифікацію через електронний підпис;
- час проходження тестування 60 хвилин;
- успішне тестування - це мінімум 30 правильних відповідей.
Якщо уповноважена особа не пройшла тестування, спробувати ще раз можна через 72 години. Кількість спроб проходження тестування – необмежена.
Після успішного тестування, уповноважена особа може працювати в системі 36 місяців.
Служба підтримки користувачів майданчику Е-Тендер:
тел.: 0 800 30 77 55 (безкоштовно в межах України), e-mail: support@e-tender.ua