Назад до каталогу статей
Корисні статті

ТЕСТУВАННЯ УПОВНОВАЖЕНИХ ОСІБ: ВІДПОВІДІ НА ПОШИРЕНІ ЗАПИТАННЯ ПРО ПІДГОТОВКУ ТА ПРОХОДЖЕННЯ

06 Березня 2023

У статті детально пояснюємо, як проходить тестування уповноважених осіб, хто і коли має його пройти. Де знайти перелік питань для тестування уповноважених осіб, які затвердило Мінекономіки. Та інші важливі організаційні питання, повязані із тестуванням уповноважених осіб прозоро

Уповноважена особа розпочала свою діяльність із першого січня 2022 року. Саме від тоді вона є відповідальною за організацію та проведення процедур закупівль, спрощених закупівель та закупівель у час війни. Поміж того, уповноважена особа перш ніж приступити до своїх функцій, має пройти тестування, визначене Мінекономікою, відповідно до Порядку організації тестування уповноважених осіб (далі - Порядок). Тож, для того щоб, вчасно приступити до виконання своїх обов’язків, радимо не відкладати тестування. Технічну реалізацію тестування забезпечує ДП «Прозорро» як адміністратором електронної системи закупівель ProZoro.

ВАЖЛИВО

Тестування, яке визначене Мінекономіки є обов'язковим для проходження уповноваженою особою.

Тестування від E-Tender та ТОВ Агентство Консалт

Тестування не є обов’язковим, а як додаткова можливість для покращення своєї роботи, перевірки навиків та знань про публічні закупівлі. Ми врахували у тестових запитаннях останні зміни законодавства, що відбулися у час дії воєнного стану. 

Тестування від Е-Тендер можете пройти в любий час за посиланням. Після успішного проходження ви отримаєте сертифікат.

Діяльність уповноваженої особи з публічних закупівель: чим регулюється

Діяльність уповноваженої особи регулюється Законом України “Про публічні закупівлі” (далі - Закон про закупівлю). Також Мінекономіки затвердило Примірне положення про уповноважену особу, яке рекомендувало використовувати для замовників під час розроблення положення про уповноважену особу.

Що таке уповноважена особа, визначає Закон про закупівлі. Це службова (посадова) чи інша особа, що є працівником замовника і визначена відповідальною за організацію та проведення процедур закупівлі/спрощених закупівель згідно з Законом про закупівлі на підставі власного розпорядчого рішення замовника або трудового договору.

Закон про закупівлі вимагає, щоб уповноважена особа пройшла відповідне тестування. Це необхідно для того, щоб уповноважена особа змогла приступати до здійснення своїх функцій, визначених Законом. Уповноважена особа має підтверджує свій рівень володіння необхідними (базовими) знаннями у сфері публічних закупівель, пройшовши безкоштовне тестування.

Тестування уповноважених осіб Прозоро: як проходить

Як вже згадували вище, тестування уповноважених осіб проводять відповідно до Порядку, який затверджений наказом Мінекономіки № 376-21. Як він передбачає, таке тестування здійснюється на вебпорталі Мінекономіки.

Якщо ви уповноважена особа, яка бажає пройти відповідне тестування.  Вам потрібно мати електронний підпис та ознайомитися із Порядком. Це може бути КЕП або УЕП. Його слід буде вставити або вибирати файловий носій і система автоматично зчитає з вашого ключа ідентифікаційний код, відповідно до нього й будуть прив'язані результати тестування. Після того, як ви введете свій електронний ключ — у вас з'явиться можливість розпочати тестування.

За годину тестування, ви маєте відповісти на 50 запитань. Запитання обираються автоматично з переліку тестових, кожне з яких має чотири варіанти відповіді, одне - правильне. Ви можете відповідати на них у довільному порядку. Якщо маєте 30 та більше правильних відповідей, - ви склала тест. Результати тестування уповноважених осіб зберігаються в електронному вигляді адміністратором електронної системи закупівель.

Та, якщо сталося так, що ви відповіли на 29 та менше запитань, тоді не хвилюйтеся. Ви маєте право на повторну спробу тестування. Так, не раніше ніж через три дні з дня завершення першої спроби у таких трьох випадках:

  • якщо тестування було перервано уповноваженою особою самостійно;
  • якщо тестування не відбулося з технічних причин, незалежних від уповноваженої особи (відключення електроенергії, відсутність доступу до інтернету тощо);
  • якщо уповноважена особа визнана такою, що не склала тест (у випадку надання правильних відповідей на 29 і менше запитань).

Також зауважимо, ви можете оскаржити результати свого тестування до суду.

Перелік питань для тестування уповноважених осіб: де знайти

Перелік тестових питань для тестування з варіантами відповідей затверджений наказом Міністерства економіки України від 01.11.2021 № 873-21 та розміщений на порталі Мінекономіки у розділі «Публічні закупівлі» у рубриці «Професіоналізація».

ДОВІДОМА. При підготовці до тестування, уповноважені особи можуть використовувати відкриті джерела та матеріали щодо публічних закупівель.

Тестування уповноважених осіб: кому проходити, а кому - ні

Часто замовників цікавить, чи має обов'язково пройти тестування особа, яку вони призначили тимчасово виконувати функції уповноваженої особи. Якщо так сталося, то так. Оскільки цього вимагає Закон про закупівлі. Особа, яка виконує функції уповноваженої особи не залежно від того, тимчасово, чи ні, має підтвердити знання у сфері публічних закупівель, пройшовши тестування.

А ось особам, яким замовники призначили відповідальними виключно за закупівлі, вартість яких не перевищує 50 тисяч гривень, проходити тестування не потрібно. Та зважайте, у такому разі, функціонал в ProZZoro та на майданчику Е-Тендер для вас буде обмежений.

Тестування уповноважених осіб Прозорро

1

Законодавство про закупівлі зазначає частих змін. Аби бути в курсі новин та отримувати відповіді на гарячі запитання, підписуйтеся на наш YouTube канал та слухайте поради та вебінари від наших експертів.

Зацікавила інформація статті?
Отримати додаткове розʼяснення

схожi новини

Корисні статті
Надаємо відповіді на найпоширеніші запитання від замовників про закупівлі у воєнний час. Відповідаємо як застосовувати положення Особливостей про здійснення публічних закупівель на Е-Тендер
Корисні статті
Закупівля газу 2023 в електронному каталозі Прозорро Маркет. Відкриті торги на закупівлю газу та запит цін пропозицій
Корисні статті
Де взяти довідку про несудимість онлайн та безкоштовно. Алгоритм дій для отримання витягу про відсутність судимості, про це розповіли на сайті - E-tender.ua