Назад до каталогу статей
Корисні статті

ТЕСТУВАННЯ УПОВНОВАЖЕНОЇ ОСОБИ ЗАМОВНИКА: КОЛИ ОБОВ’ЯЗКОВЕ

05 Травня 2020

Тестування уповноважених осіб Уповноваженим органом, Мінекономіки, проведення публічних закупівель уповноваженими особами, спрощені закупівлі, система Прозоро, майданчик Е-Тендер, безоплатне тестування уповноважених осіб

Згідно зі ст.11 нового закону про публічні закупівлі (закон від 19.09.2019 № 114 - IX «Про внесення змін до закону України «Про публічні закупівлі» та деяких інших законодавчих актів України щодо вдосконалення публічних закупівель»), з 19 квітня замовники обов’язково мають призначати уповноважених осіб для проведення та організації ними спрощених закупівель. Оскільки тендерний комітет за такі закупівлі відповідати, не може. А з 2022-го взагалі усі закупівлі переходять до таких осіб.

Зазначимо, що наразі ж, у замовника може бути, як тендерний комітет, так і уповноважена особа, які відповідають за процедури, визначені законом, функціонувати одночасно, або ж хтось один із них. У разі одночасного функціонування, їхні права та обов’язки мають чітко бути розділені та визначені у відповідних положеннях замовника.

Серед вимог, які визначені у законі, до посади уповноваженої особи, є те, що вони обов’язково мають пройти безкоштовне тестування на веб-порталі Уповноваженого органу. У зв’язку із цим, у замовників виникають запитання, що ж робити із тестування, яке визначено у вимогах до уповноважених осіб.

Чи обов'язкове тестування наразі?

Пройти тестування уповноваженим особам слід буде після затвердження відповідного порядку та технічної реалізації такої можливості. Та в будь-якому випадку до початку 2022-го. Оскільки у самому законі визначено, що уповноважені особи мають підтвердити рівень свої знань у сфері публічних закупівель до січня 2022-го.

Що із Порядком про тестування уповноважених осіб

Наразі, такий документ, який має регулювати порядок проходження, ще не прийнятий. Таким чином, пройти таке тестування уповноважені особи зможуть тільки після його прийняття та відповідної технічної реалізації. Та, як повідомляє Мінекономіки,  робота над його розробкою ведеться. Відповідно до закону саме Мінекономіки є тим Уповноваженим органом, який розробляє Порядок організації тестування уповноважених осіб.

Тестування обов’язкове для уповноважених осіб з 2022

Серед вимог, які визначені у закону до посади уповноваженої особи, є те, що із 1 січня 2022 для уповноваженої особи обов'язковим буде проходження безкоштовного тестування на веб-порталі Уповноваженого органу для підтвердження свого рівня володіння необхідними (базовими) знаннями у сфері публічних закупівель. Порядок такого тестування, як вже зазначили вище, наразі в процесі розроблення.

Альтернатива отримання відповідних знань про публічні закупівлі

Ураховуючи вищезазначене, особам, які можуть бути визначені уповноваженими, слід завчасно користуватись наявними безкоштовними джерелами інформації для отримання відповідних знань щодо закупівельного законодавства. Інформація про відкриті джерела, які допоможуть в отриманні необхідних знань та матеріали, які стосуються переходу на новий формат роботи є на сайті Мінекономіки.

Разом з тим, для узгодженого розуміння функцій особи, яка буде відповідальною за організацію та проведення процедури закупівлі, Мінекономіки розробло професійний стандарт для професії «Фахівець з публічних закупівель», який розміщений на сайті міністерства в розділі «Публічні закупівлі» у рубриці «Професіоналізація». Так, професійний стандарт роз’яснює сферу обов’язків особи, яка буде відповідальною за проведення закупівель, а також кваліфікаційні вимоги та професійні компетентності, якими має володіти така особа.

Окрім того, такі особи можуть пройти навчання на інших спеціалізованих ресурсах, в центрах та семінарах. На нашому сайті майданчика Е-Тендер також є розділ навчання, де ми оперативно розміщуємо інформацію про зміни в законі про публічні закупівлі, інформацію для замовників та уповноважених осіб.

Також пропонуємо прочитати статті про спрощені закупівлі та роботу уповноважених осіб:

Зацікавила інформація статті?
Отримати додаткове розʼяснення

схожi новини

Корисні статті
Закупівля газу 2023 в електронному каталозі Прозорро Маркет. Відкриті торги на закупівлю газу та запит цін пропозицій
Корисні статті
Де взяти довідку про несудимість онлайн та безкоштовно. Алгоритм дій для отримання витягу про відсутність судимості, про це розповіли на сайті - E-tender.ua
Корисні статті
Запрошуємо бізнес на безоплатний вебінар. Отримаєте алгоритм дій роботи у маркеті, кейси та поради від досвідченого продавця електронних каталогів. А також - відповіді на свої запитання