Назад до каталогу статей
Корисні статті

ТИПОВІ ПОМИЛКИ УЧАСНИКІВ ЗАКУПІВЕЛЬ - ЯК ЇХ УНИКНУТИ І ПЕРЕМОГТИ У ТЕНДЕРІ

16 Березня 2021

Тендерна пропозиція має відповідати тендерній документації - це головне правило учасника публічних закупівель, вважає заступниця генерального директора ДП "Прозорро" Наталя Шимко. Дотримуючись лише цього правила, можно уникнути багатьох підстав, через які замовники відхиляють пропозиції учасників у тендерах.

16 березня відбувся онлайн бізнес-сніданок, організований Prozorro. Наталя Шимко відзначила типові помилки учасників закупівель та дала поради, які допоможуть їх уникнути:

1. Учасники, які починають працювати у Прозорро, намагаються брати участь у великих закупівлях, де стикаються з високою конкуренцією і більш досвідченими постачальниками. У разі програшу, роблять висновок, що ЕТС погана. Порада: почніть з невеликих закупівель, де менша вартість предмета закупівлі і не такі жорсткі вимоги.

2. Учасники самі намагаються додумати та інтерпретувати ті чи інші вимоги замовника. Відповідно, готують невірну тендерну документацію. На цій підставі пропозицію учасника замовник  може відхилити.  Порада: якщо щось незрозуміло, ставте запитання до замовника у Прозорро - система це дозволяє. Якщо ви вважаєте, що вимога дискримінаційна - можна звернутись до замовника і попросити змінити вимогу, або ж скласти скаргу до АМКУ, яка теж подається через систему. 

3. Неправильна поведінка під час аукціону. В азарті боротьби з конкурентами, учасник може зробити ставку, яка йому не вигідна.  Порада: перед аукціоном визначте для себе максимальну, оптимальну і мінімальну ставки. Ніколи не робіть ставку нижче мінімальної.

4. Помилки при підготовці документації. Найчастіші з них:

  • Потрібно надавати товар, який повністю відповідає технічним вимогам, що вказує замовник. Іноді підприємці думають, що можна запропонувати товар з кращими характеристиками. Але замовник може вважати це помилкою тендерної документації і відхилити пропозицію;
  • Недотримання форм документів, що встановлені замовником;
  • Документи не перекладені на державну мову.
  • Подання лише частини документу. Наприклад, якщо замовник вимагав весь документ, але учасник подав лише окремі сторінки;
  • Недотримання вимог щодо завірення чи підпису документу.

Порада: готуйте документи чітко до вимог замовника; розкладайте їх по правильних папках в системі (технічні, кваліфікаційні, конфіденційні); намагайтесь не подавати пропозицію в останню годину. 

5. Неповне використання можливостей системи. Прозорро дозволяє зібрати більше інформації про замовників і конкурентів і краще оцінити свої можливості.   Порада: вивчайте причини з яких конкретний замовник відхиляв учасників раніше; вивчайте своїх конкурентів.

Запис онлайн бізнес-сніданку можна подивитись за посиланням.

Корисні матеріали: 

Якщо виникають будь-які запитання щодо роботи в системі публічних закупівель, звертайтеся до нас:

0 800 30 77 55 (в межах України безкоштовно), support@e-tender.ua.

З повагою - Е-Тендер!

Зацікавила інформація статті?
Отримати додаткове розʼяснення

схожi новини

Корисні статті
В системі Е-Тендер можна швидко сформувати звіт про закупівлі використовуючи зручну фільтрацію. Можна відібрати закупівлі за певний період часу, відфільтрувати їх по статусу процедури та типу, регіону постачальників та інших параметрах. Ці дані легко експортувати в Excel, опрацювати та сформувати з них звіт
Корисні статті
Розповідаємо як зручно організувати роботу уповноважених осіб у вашій організації
Корисні статті
Як замовнику подати таку вимогу, а учаснику відповісти на неї - реалізація функціоналу на майданчику Е-Тендер.