Назад до каталогу статей
Корисні статті

ТИПОВІ ПОМИЛКИ УЧАСНИКІВ ЗАКУПІВЕЛЬ - ЯК ЇХ УНИКНУТИ І ПЕРЕМОГТИ У ТЕНДЕРІ

16 Березня 2021

Тендерна пропозиція має відповідати тендерній документації - це головне правило учасника публічних закупівель, вважає заступниця генерального директора ДП "Прозорро" Наталя Шимко. Дотримуючись лише цього правила, можно уникнути багатьох підстав, через які замовники відхиляють пропозиції учасників у тендерах.

16 березня відбувся онлайн бізнес-сніданок, організований Prozorro. Наталя Шимко відзначила типові помилки учасників закупівель та дала поради, які допоможуть їх уникнути:

1. Учасники, які починають працювати у Прозорро, намагаються брати участь у великих закупівлях, де стикаються з високою конкуренцією і більш досвідченими постачальниками. У разі програшу, роблять висновок, що ЕТС погана. Порада: почніть з невеликих закупівель, де менша вартість предмета закупівлі і не такі жорсткі вимоги.

2. Учасники самі намагаються додумати та інтерпретувати ті чи інші вимоги замовника. Відповідно, готують невірну тендерну документацію. На цій підставі пропозицію учасника замовник  може відхилити.  Порада: якщо щось незрозуміло, ставте запитання до замовника у Прозорро - система це дозволяє. Якщо ви вважаєте, що вимога дискримінаційна - можна звернутись до замовника і попросити змінити вимогу, або ж скласти скаргу до АМКУ, яка теж подається через систему. 

3. Неправильна поведінка під час аукціону. В азарті боротьби з конкурентами, учасник може зробити ставку, яка йому не вигідна.  Порада: перед аукціоном визначте для себе максимальну, оптимальну і мінімальну ставки. Ніколи не робіть ставку нижче мінімальної.

4. Помилки при підготовці документації. Найчастіші з них:

  • Потрібно надавати товар, який повністю відповідає технічним вимогам, що вказує замовник. Іноді підприємці думають, що можна запропонувати товар з кращими характеристиками. Але замовник може вважати це помилкою тендерної документації і відхилити пропозицію;
  • Недотримання форм документів, що встановлені замовником;
  • Документи не перекладені на державну мову.
  • Подання лише частини документу. Наприклад, якщо замовник вимагав весь документ, але учасник подав лише окремі сторінки;
  • Недотримання вимог щодо завірення чи підпису документу.

Порада: готуйте документи чітко до вимог замовника; розкладайте їх по правильних папках в системі (технічні, кваліфікаційні, конфіденційні); намагайтесь не подавати пропозицію в останню годину. 

5. Неповне використання можливостей системи. Прозорро дозволяє зібрати більше інформації про замовників і конкурентів і краще оцінити свої можливості.   Порада: вивчайте причини з яких конкретний замовник відхиляв учасників раніше; вивчайте своїх конкурентів.

Запис онлайн бізнес-сніданку можна подивитись за посиланням.

Корисні матеріали: 

Якщо виникають будь-які запитання щодо роботи в системі публічних закупівель, звертайтеся до нас:

0 800 30 77 55 (в межах України безкоштовно), support@e-tender.ua.

З повагою - Е-Тендер!

Зацікавила інформація статті?
Отримати додаткове розʼяснення

схожi новини

Корисні статті
Закупівлі через Prozorro Market набирають популярності. Придбати товари першого вжитку оперативно у час війни стало можливим саме завдяки електронному каталогу. Ми провели аналіз попиту та пропозиції, а також аргументували таку динаміку та навели плюси такого способу закупівлі для замовника
Корисні статті
Запрошуємо учасників на вебінар. Отримайте поради щодо складання тендерної пропозиції за вимогами Постанови № 1178 та підтвердження відсутності підстав для відмови у тендері
Корисні статті
10 наголосів про зміни до Постанови №1178, які замовнику слід знати