16 березня відбувся онлайн бізнес-сніданок, організований Prozorro. Наталя Шимко відзначила типові помилки учасників закупівель та дала поради, які допоможуть їх уникнути:
1. Учасники, які починають працювати у Прозорро, намагаються брати участь у великих закупівлях, де стикаються з високою конкуренцією і більш досвідченими постачальниками. У разі програшу, роблять висновок, що ЕТС погана. Порада: почніть з невеликих закупівель, де менша вартість предмета закупівлі і не такі жорсткі вимоги.
2. Учасники самі намагаються додумати та інтерпретувати ті чи інші вимоги замовника. Відповідно, готують невірну тендерну документацію. На цій підставі пропозицію учасника замовник може відхилити. Порада: якщо щось незрозуміло, ставте запитання до замовника у Прозорро - система це дозволяє. Якщо ви вважаєте, що вимога дискримінаційна - можна звернутись до замовника і попросити змінити вимогу, або ж скласти скаргу до АМКУ, яка теж подається через систему.
3. Неправильна поведінка під час аукціону. В азарті боротьби з конкурентами, учасник може зробити ставку, яка йому не вигідна. Порада: перед аукціоном визначте для себе максимальну, оптимальну і мінімальну ставки. Ніколи не робіть ставку нижче мінімальної.
4. Помилки при підготовці документації. Найчастіші з них:
- Потрібно надавати товар, який повністю відповідає технічним вимогам, що вказує замовник. Іноді підприємці думають, що можна запропонувати товар з кращими характеристиками. Але замовник може вважати це помилкою тендерної документації і відхилити пропозицію;
- Недотримання форм документів, що встановлені замовником;
- Документи не перекладені на державну мову.
- Подання лише частини документу. Наприклад, якщо замовник вимагав весь документ, але учасник подав лише окремі сторінки;
- Недотримання вимог щодо завірення чи підпису документу.
Порада: готуйте документи чітко до вимог замовника; розкладайте їх по правильних папках в системі (технічні, кваліфікаційні, конфіденційні); намагайтесь не подавати пропозицію в останню годину.
5. Неповне використання можливостей системи. Прозорро дозволяє зібрати більше інформації про замовників і конкурентів і краще оцінити свої можливості. Порада: вивчайте причини з яких конкретний замовник відхиляв учасників раніше; вивчайте своїх конкурентів.
Запис онлайн бізнес-сніданку можна подивитись за посиланням.
Корисні матеріали:
- Чи можуть відхилити тендерну пропозицію, якщо вона підписана УЕП?
- У системі E-Tender можна захистити документ водяним знаком
- Новий етап розвитку Prozorro: критерії доброчесності переводять в електронний формат
Якщо виникають будь-які запитання щодо роботи в системі публічних закупівель, звертайтеся до нас:
0 800 30 77 55 (в межах України безкоштовно), support@e-tender.ua.
З повагою - Е-Тендер!