Назад до каталогу статей
Новини

Типові помилки, які роблять організатори у земельних торгах

05 Січня 2022

Розповідаємо як уникнути помилок на етапах оголошення аукціону, підписання протоколу та договору

16 грудня 2021 року відбувся онлайн вебінар “Аналіз помилок при проведенні земельних торгів у Прозорро.Продажі”. Керівник напряму земельних аукціонів на E-Tender Юрій Шпак розповідає на яких  етапах організатор аукціону може допустити помилку і як цього уникнути.


Помилки при оголошенні земельного аукціону

1) Невірно визначена дата проведення аукціону

Це найбільш критична помилка, адже потім виправити дату буде неможливо: якщо ви невірно визначили дату, доведеться скасовувати та переоголосити аукціон!  

Дату аукціону визначає організатор на етапі оголошення торгів. Аукціон може бути проведений не раніше як за 30 днів, але не пізніше 45 днів із дня оприлюднення оголошення.  Важливо пам'ятати, що строки рахуються з дня наступного за днем публікації оголошення.  Кілька порад щодо визначення дати аукціону:  

  • рахуйте від завтрашнього дня;  
  • намагайтесь призначати аукціон не в крайні дні у вказаному діапазоні;  
  • якщо останній день строку припадає на вихідний день - аукціон відбудеться у перший робочий день.  

2) Помилки в описі аукціону

Ніхто не застрахований від  формальних помилок або описок під час внесення інформації в електронні поля. Досвід показав, що такі помилки трапляються доволі часто. Це не проблема - протягом двох днів організатор може вносити правки в оголошення.  

Проте потрібно знати, як вносяться правки. Будь-яке виправлення в оголошенні відбувається шляхом завантаження сканованого документа, що містить інформацію про виправлення.  

Ми радимо не поспішати і уважно перевіряти інформацію, яку додаєте в оголошення, адже потім виправлення помилок може забрати більше часу та ускладнить роботу з вашою документацією для учасника.

3) Неточності у роботі з чернетками та шаблонами

Багато організаторів використовують раніше створені чернетки аукціонів, як шаблони для оголошення нових торгів. Це зручно, адже багато даних (наприклад, номери рахунків) повторюються у різних оголошеннях.  Але потрібно бути уважними, щоб не перенести неправильну інформацію про лот зі старого оголошення у нове. Особливо уважно перевіряйте такі дані: дата аукціону, кадастровий номер (до останньої цифри), площа ділянки, нормативна грошова оцінка, стартова ціна).

Помилки при підписанні протоколу  

Після завершення торгів, в системі Прозорро.Продажі автоматично формується протокол торгів, який мають підписати переможець та організатор. На підписання відведено 6 робочих днів: спочатку підписує переможець протягом 3 днів, потім організатор - також упродовж 3 днів. Одна з помилок - протерміновано строк підпису.  Щоб не відбулося порушення строків публікації протоколу, на майданчику Е-Тендер налагоджено такий процес:  

  • Спочатку погоджуємо проект протоколу з організатором;  
  • Надсилаємо протокол на підписання учаснику;  
  • Учасник передає підписаний документ менеджеру Е-Тендер;  
  • Документ ще раз перевіряється та передається організатору;  
  • Організатор підписує та завантажує протокол на майданчику. 

Корисна інструкція: Підписання протоколу у земельних торгах   

Помилки у використанні КЕП  

Багато помилок пов'язані з використанням електронного підпису. Щоб зменшити їх кількість, ми розробили спеціальну інструкцію, яка дає відповіді на більшість запитань організаторів та учасників.  

Помилки при підписанні договору

1) Вчасно поставити підпис на договорі  

Договір укладається протягом 20 робочих днів, з дня наступного за днем аукціону або формування протоколу.  Договір обов’язково підписується КЕП.  За бажанням організатора або переможця аукціону, договір може бути підписаний також і у паперовому вигляді. В аукціонах з продажу потрібен паперовий договір.  

2) Вчасно сплатити за лот  

На сплату коштів за ділянку відведено 5 робочих днів після підписання договору. Земельний аукціон вважається завершеним лише після підтвердження організатором факту отримання повної оплати за лот. Оплата підтверджується в особистому кабінеті на майданчику.  

Якщо виникають питання, звертайтесь за контактами:  

 0 800 30 07 05 (безкоштовно в межах України) або пишіть на e-mail support-auction@e-tender.ua

Зацікавила інформація статті?
Отримати додаткове розʼяснення

схожi новини

Новини
В електронному каталозі Прозорро Маркет для замовників з'явиться можливість завантажувати проєкти договорів та використовувати готові шаблони договорів
Новини
В системі Прозорро.Продажі та E-Tender оголошені перші аукціони з продажу непрацюючих кредитів державного банку АБ “Укргазбанк”. Це продаж прав вимог за кредитними договорами, що забезпечені заставою (іпотекою), а придбати їх можуть лише фінансові установи.
Новини
До уваги замовників! Внесли зміни до Порядку реєстрації та обліку бюджетних зобов’язань, затвердженого наказом Мінфіну № 309. Прокоментували, що саме замовнику врахувати