Назад до каталогу статей
Новини

У PROZORRO З’ЯВИТЬСЯ МОЖЛИВІСТЬ ПРОВОДИТИ ЗАКУПІВЛІ ЗА КОШТИ СВІТОВОГО БАНКУ ДЛЯ ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ

21 Грудня 2022

У Prozorro вже у березні 2023 року реалізують можливість проводити закупівлі відповідно до вимог міжнародних тендерних процедур World Bank

Система електронних закупівель Prozorro відповідає вимогам до електронних закупівель для операцій, що фінансуються Світовим банком. Про це свідчать результати оцінки, проведеної командою World Bank.

Автори оцінки дійшла висновку, що система Prozorro, включаючи Prozorro Market, загалом відповідає вимогам до електронних закупівель для операцій, що фінансуються Світовим банком.

«Українська електронна система довела, що відповідає найвищим міжнародним стандартам проведення закупівель. А безперебійна робота в умовах широкомасштабного вторгнення та здатність гнучко реагувати на потреби держави доводить, що Prozorro має стати єдиною системою для здійснення всіх закупівель по проєктах відбудови — як за бюджетні кошти, так і за кошти міжнародних партнерів та інвесторів», —  підкреслила заступник Міністра економіки України Надія Бігун.

Відповідно до рекомендацій Світового банку, ДП «Прозорро» розпочало адаптацію системи Prozorro до особливих стандартів та умов, затверджених World Bank, включно з механізмом оскарження. Можливість використовувати систему Prozorro відповідно до вимог World Bank буде доступна вже у березні 2023 року.

Крім того, розглядається можливість адаптації системи Prozorro для специфічних потреб відбудови. Наприклад, щодо закупівлі послуг консультантів, проєктних та архітектурних робіт, потреба в яких під час відбудови буде величезною. Мова йде про двоетапну процедуру:

  • на першому етапі розглядаються технічні пропозиції учасників тендеру (склад робіт, підходи тощо);
  • на другому — цінові пропозиції.

В цілому позиція Світового банку також полягає в тому, що починаючи з 2023 року Prozorro має використовуватись в усіх проєктах відбудови, які фінансує Банк.

Як відзначила Барбара Зіолковська, головна спеціалістка з питань закупівель World Bank, підтримка Світового банку допоможе надати потужний імпульс відновленню економіки України. Великі міжнародні інвестиційні проєкти допоможуть Україні не тільки відновити зруйновані об’єкти, але й відновити економічні зв’язки в регіонах, що постраждали, надати поштовх розвитку регіонального бізнесу, виробництва. Залучення міжнародного капіталу, участь українських компаній в тендерах — як самостійно, так і  в консорціумі з міжнародними партнерами — дозволить максимально реалізувати амбітні плани відбудови.

За інформацією сайту Prozorro

Зацікавила інформація статті?
Отримати додаткове розʼяснення

схожi новини

Новини
В електронному каталозі Прозорро Маркет для замовників з'явиться можливість завантажувати проєкти договорів та використовувати готові шаблони договорів
Новини
В системі Прозорро.Продажі та E-Tender оголошені перші аукціони з продажу непрацюючих кредитів державного банку АБ “Укргазбанк”. Це продаж прав вимог за кредитними договорами, що забезпечені заставою (іпотекою), а придбати їх можуть лише фінансові установи.
Новини
До уваги замовників! Внесли зміни до Порядку реєстрації та обліку бюджетних зобов’язань, затвердженого наказом Мінфіну № 309. Прокоментували, що саме замовнику врахувати