Назад до каталогу статей
Новини

Участь нерезидентів в публічних закупівлях

19 Квітня 2018

19 квітня у Києві відбувся бізнес-сніданок для польських компаній

19 квітня пройшов бізнес-сніданок для польських підприємців за участю експертів публічних закупівель та співпраці з міжнародними ринками. Тема зустрічі: “Практика публічних закупівель в Україні. Проблемні аспекти для українських та польських компаній”.

Публічні закупівлі — інструмент співпраці іноземних компаній з українськими державними та комунальними підприємствами, що є вигідним обом країнам. Передусім, іноземний учасник отримує доступ до стійкого ринку збуту товарів, робіт та послуг. Завдяки тому, що нерезиденти створюють додаткову конкуренцію в тендерах — підвищуюється ефективність закупівлі.

 

Олег Новинський, старший юрист PLP Law Group, акцентував увагу на юридичних аспектах участі у закупівлях, зокрема нерезидентів. У виступі визначив перелік дискримінаційних умов в публічних закупівлях на практичних прикладах співпраці з іноземними компаніями. Замовники застосовують такі умови проти нерезидентів: країна-виробник, наявність обладнання та матеріально-технічної бази, аналогічні договори. Якщо знати, як оперувати даними, та правильно подавати їх замовнику, то проблем з публічними закупівлями не має бути, адже замовник просто намагається діяти в рамках законодавства і не має на меті дискредитувати іноземну компанію. Проте через необізнаність обох сторін можуть виникнути суперечливі результати тендеру.


Наступним розглянули питання легалізації іноземних документів в українських тендерах, що також є важливим аспектом та потребує детального вивчення. Так, іноземні компанії в публічних закупівлях України беруть участь на рівних умовах з вітчизняними компаніями. Проте документація країн може відрізнятись, що викликає незручності у потенційних учасників. Серед видів визнання офіційних документів іноземної країни є:

  • Консульська легалізація - апостиль.

  • Міжнародні договори.

  • консульська легалізація.


Іванна Мельник, директор торговельного майданчика Е-Tender розповіла учасникам заходу про заплановані законодавчі зміни у публічних закупівлях, що стосуватимуться перед усім нововведень для процедури оскарження та обов’язкового застосування Замовниками спрощеної закупівлі від 50 тисяч гривень, а також про інші новели передбачені проектом Закону про Публічні закупівлі, який наразі розглядається у Верховній Раді України. 


Іванна Мельник “Зміни до закону про публічні закупівлі очікувані, та все ж проект може відрізнятись від зрештою затвердженого. Маємо надію, що все те хороше з чим звикли ефективно працювати замовники та постачальники в законі залишиться.


Інформовані, означає готові! Дякуємо організаторам за корисну зустріч, що сприяє розвитку польського бізнесу та закупівель України”.


Організатори заходу: PLP Law Group, Międzynarodowe Stowarzyszenie Przedsiębiorców Polskich na Ukrainie, Олег Новинський, Андрій Попко та Іванна Церковняк.

схожi новини

Новини
В квітні 2022 року електронний каталог Prozorro Market відзначив другу річницю свого існування.
Новини
Команда E-Tender продовжує допомагати благодійним та громадським організаціям проводити швидкі та прозорі закупівлі необхідних товарів під час війни.
Новини
Перевезення 18 000 тонн аграрної продукції на 12 баржах до портів Болгарії та Румунії пропонує Українське Дунайське пароплавство.