Назад до каталогу статей
Новини

Участь нерезидентів в публічних закупівлях

19 Квітня 2018

19 квітня у Києві відбувся бізнес-сніданок для польських компаній

19 квітня пройшов бізнес-сніданок для польських підприємців за участю експертів публічних закупівель та співпраці з міжнародними ринками. Тема зустрічі: “Практика публічних закупівель в Україні. Проблемні аспекти для українських та польських компаній”.

Публічні закупівлі — інструмент співпраці іноземних компаній з українськими державними та комунальними підприємствами, що є вигідним обом країнам. Передусім, іноземний учасник отримує доступ до стійкого ринку збуту товарів, робіт та послуг. Завдяки тому, що нерезиденти створюють додаткову конкуренцію в тендерах — підвищуюється ефективність закупівлі.

 

Олег Новинський, старший юрист PLP Law Group, акцентував увагу на юридичних аспектах участі у закупівлях, зокрема нерезидентів. У виступі визначив перелік дискримінаційних умов в публічних закупівлях на практичних прикладах співпраці з іноземними компаніями. Замовники застосовують такі умови проти нерезидентів: країна-виробник, наявність обладнання та матеріально-технічної бази, аналогічні договори. Якщо знати, як оперувати даними, та правильно подавати їх замовнику, то проблем з публічними закупівлями не має бути, адже замовник просто намагається діяти в рамках законодавства і не має на меті дискредитувати іноземну компанію. Проте через необізнаність обох сторін можуть виникнути суперечливі результати тендеру.


Наступним розглянули питання легалізації іноземних документів в українських тендерах, що також є важливим аспектом та потребує детального вивчення. Так, іноземні компанії в публічних закупівлях України беруть участь на рівних умовах з вітчизняними компаніями. Проте документація країн може відрізнятись, що викликає незручності у потенційних учасників. Серед видів визнання офіційних документів іноземної країни є:

  • Консульська легалізація - апостиль.

  • Міжнародні договори.

  • консульська легалізація.


Іванна Мельник, директор торговельного майданчика Е-Tender розповіла учасникам заходу про заплановані законодавчі зміни у публічних закупівлях, що стосуватимуться перед усім нововведень для процедури оскарження та обов’язкового застосування Замовниками спрощеної закупівлі від 50 тисяч гривень, а також про інші новели передбачені проектом Закону про Публічні закупівлі, який наразі розглядається у Верховній Раді України. 


Іванна Мельник “Зміни до закону про публічні закупівлі очікувані, та все ж проект може відрізнятись від зрештою затвердженого. Маємо надію, що все те хороше з чим звикли ефективно працювати замовники та постачальники в законі залишиться.


Інформовані, означає готові! Дякуємо організаторам за корисну зустріч, що сприяє розвитку польського бізнесу та закупівель України”.


Організатори заходу: PLP Law Group, Międzynarodowe Stowarzyszenie Przedsiębiorców Polskich na Ukrainie, Олег Новинський, Андрій Попко та Іванна Церковняк.

похожие новости

Новини
Огляд новин з 03 – 10 листопада. Казначейству обмежили строк опрацювання документів. Для промислових споживачів ціна на газ збільшиться майже на 20%. Побільшає інформації про ФОП у відкритому доступі
Новини
Огляд новин з 28 жовтня – 02 листопада: Майно державних підприємств продаватимуть через електронні аукціони; Лист Мінекономіки щодо контролю у сфері публічних закупівель; Як врахувати матеріали замовника в інвесторській документації; Prozorro інтегрували з реєстром Державної податкової служби і т. ін.
Новини
21 жовтня запрацював Кодекс з процедур банкрутства, який започаткував, зокрема, інститут банкрутства фізичної особи та продаж майна банкрутів через електронні аукціони. Реалізація якого відбувається на офіційно акредитованих майданчиках. Саме таким є майданчик Е-Теnder. А ще – з моменту дії Кодексу в системі є вже оголошений перший лот. Більше деталей – у статті.