Назад до каталогу статей
Новини

Участь нерезидентів в публічних закупівлях

19 Квітня 2018

19 квітня у Києві відбувся бізнес-сніданок для польських компаній

19 квітня пройшов бізнес-сніданок для польських підприємців за участю експертів публічних закупівель та співпраці з міжнародними ринками. Тема зустрічі: “Практика публічних закупівель в Україні. Проблемні аспекти для українських та польських компаній”.

Публічні закупівлі — інструмент співпраці іноземних компаній з українськими державними та комунальними підприємствами, що є вигідним обом країнам. Передусім, іноземний учасник отримує доступ до стійкого ринку збуту товарів, робіт та послуг. Завдяки тому, що нерезиденти створюють додаткову конкуренцію в тендерах — підвищуюється ефективність закупівлі.

 

Олег Новинський, старший юрист PLP Law Group, акцентував увагу на юридичних аспектах участі у закупівлях, зокрема нерезидентів. У виступі визначив перелік дискримінаційних умов в публічних закупівлях на практичних прикладах співпраці з іноземними компаніями. Замовники застосовують такі умови проти нерезидентів: країна-виробник, наявність обладнання та матеріально-технічної бази, аналогічні договори. Якщо знати, як оперувати даними, та правильно подавати їх замовнику, то проблем з публічними закупівлями не має бути, адже замовник просто намагається діяти в рамках законодавства і не має на меті дискредитувати іноземну компанію. Проте через необізнаність обох сторін можуть виникнути суперечливі результати тендеру.


Наступним розглянули питання легалізації іноземних документів в українських тендерах, що також є важливим аспектом та потребує детального вивчення. Так, іноземні компанії в публічних закупівлях України беруть участь на рівних умовах з вітчизняними компаніями. Проте документація країн може відрізнятись, що викликає незручності у потенційних учасників. Серед видів визнання офіційних документів іноземної країни є:

  • Консульська легалізація - апостиль.

  • Міжнародні договори.

  • консульська легалізація.


Іванна Мельник, директор торговельного майданчика Е-Tender розповіла учасникам заходу про заплановані законодавчі зміни у публічних закупівлях, що стосуватимуться перед усім нововведень для процедури оскарження та обов’язкового застосування Замовниками спрощеної закупівлі від 50 тисяч гривень, а також про інші новели передбачені проектом Закону про Публічні закупівлі, який наразі розглядається у Верховній Раді України. 


Іванна Мельник “Зміни до закону про публічні закупівлі очікувані, та все ж проект може відрізнятись від зрештою затвердженого. Маємо надію, що все те хороше з чим звикли ефективно працювати замовники та постачальники в законі залишиться.


Інформовані, означає готові! Дякуємо організаторам за корисну зустріч, що сприяє розвитку польського бізнесу та закупівель України”.


Організатори заходу: PLP Law Group, Międzynarodowe Stowarzyszenie Przedsiębiorców Polskich na Ukrainie, Олег Новинський, Андрій Попко та Іванна Церковняк.

схожi новини

Новини
В електронному каталозі Прозорро Маркет для замовників з'явиться можливість завантажувати проєкти договорів та використовувати готові шаблони договорів
Новини
В системі Прозорро.Продажі та E-Tender оголошені перші аукціони з продажу непрацюючих кредитів державного банку АБ “Укргазбанк”. Це продаж прав вимог за кредитними договорами, що забезпечені заставою (іпотекою), а придбати їх можуть лише фінансові установи.
Новини
До уваги замовників! Внесли зміни до Порядку реєстрації та обліку бюджетних зобов’язань, затвердженого наказом Мінфіну № 309. Прокоментували, що саме замовнику врахувати