Назад до каталогу статей
Дайджест

УЧАСТЬ У ТЕНДЕРІ НА БУДІВНИЦТВО ЧИ РЕМОНТ ДОРІГ

11 Липень 2019

Розповідаємо, хто є замовниками з будівництва доріг, які види послуг і робіт закупають, де знайти актуальні оголошення тендерів та які документи вимагає замовник.

УЧАСТЬ У ТЕНДЕРІ НА БУДІВНИЦТВО ЧИ РЕМОНТ ДОРІГ


У статті відповідаємо на такі питання:

Хто є замовниками з будівництва доріг

Які види послуг, робіт закупають

Де знайти актуальні оголошення тендерів

Які документи вимагає замовник.

 

Хто вони – замовники з будівництва доріг

Сьогодні замовниками будівництва доріг є:

 • Укравтодор;
 • місцеві державні адміністрації.

На початку минулого року 122 667 км доріг перейшли до органів місцевої влади. Місцеві мережі автодоріг тепер в управлінні обласних держадміністрацій.

А під контролем Укравтодору залишилися 46 985 км основних доріг державного і міжнародного значень.

Які види послуг і робіт закупають

Укравтодор та місцеві державні адміністрації є замовниками робіт на:

 • нове будівництво,
 • реконструкцію автомобільних доріг.

Та послуг з:

 • експлуатаційного утримання,
 • поточного дрібного та середнього ремонтів,
 • капітального ремонту,
 • розроблення проектної документації.


Статистика укладених та успішно проведених  закупівель

Протягом 2018 року у закупівлях взяли участь та уклали договори про закупівлю із замовниками 334 нових підрядники. Це ті компанії, які не брали участі у торгах, пов'язаних з будівництвом (ремонтом, реконструкцією) доріг та не мали договірних відносин із замовниками у попередні роки.

Сума оголошених торгів у минулому році з ремонту, експлуатаційного утримання та будівництва доріг збільшилася десь на 36 відсотків, а сума оголошених тендерів від служб автомобільних доріг – на 6 відсотків.

Тобто, для нового постачальника це є сигналом перспективної участі в актуальних тендерах.


Актуальні оголошення про тендера

На майданчику можете побачити плани замовників на будівництво/ремонт доріг й актуальні тендери.

Список останніх можете знайти на сайті нашого майданчика тут.

Окрім, маємо зручний пошук закупівель. Фільтр працює за широким параметром і ви можете ввести дані за: замовником, діапазоном дат, статусом закупівель, кодом CPV тощо. А також вести у стрічці пошуку просто ключові слова із назви тендера.

Якщо раніше не працювали у системі ProZorro та не були зареєстровані на майданчику, для участі у торгах це необхідно зробити обов'язково. Реєстрація на майданчику E-Tender – всього три кроки і ви – користувач електронної системи закупівель.

Саме реєстрація на майданчику й налаштування кабінету користувача є першими кроками до участі в публічних закупівлях.


Коди ДК 021:2015

Найчастіше замовники організовують закупівлі за такими кодами ДК 021:2015 (CPV):

Роботи

Послуги

45233120-6 – Будівництво доріг

45233142-6 – Ремонт доріг

45316212-4 – Встановлення світлофорів

63712200-5 – Послуги з експлуатації автомобільних доріг

45453000-7 – Капітальний ремонт і реставрація

71630000-3 – Послуги з технічного огляду та випробовувань (обстеження мостів)

45210000-2 – Будівництво будівель

71330000-0 – Інженерні послуги різні71310000-4 – Консультаційні послуги у галузях інженерії та будівництва71520000-9 – Послуги з нагляду за виконанням будівельних робіт71240000-2 – Архітектурні, інженерні та планувальні послуги


Типові документи для участі у тендерах

Найперші документи, які надають учасники – установчі. Окрім, переважна більшість замовників у тендерній документації поміж всього вимагають документи по трьом кваліфікаційним критеріям, які передбачені в Законі*. Так, довідки учасники мають надати про:

 1. наявність матеріально-технічної бази учасника. Чим підтверджують наявність машин, механізмів та техніки, необхідних для надання послуг. Крім того, замовники можуть передбачити надати оригінали (копії) техпаспортів або свідоцтва про державну реєстрацію транспортного засобу або листи-підтвердження від орендодавців.
 2. наявність працівників (основних спеціалістів інженерно-технічних працівників), які мають необхідні знання, досвід та кваліфікацію з виконання заявлених робіт.

Також замовники у більшості вимагають і підтвердження виконання аналогічного договору. Зазвичай на його підтвердження просять надати лист-відгук про співпрацю за договором від замовника.

Зазначимо, у статті навели лише частину документів, які можуть вимагати замовники. Точний перелік можете переглянути у конкретній відібраній закупівлі.

Важливим також є те, що учасники при підготовці пропозиції мають враховувати заходи щодо захисту довкілля. Інформацію подавати слід у формі довідки за підписом уповноваженої особи. Ще одним моментом є надання тендерного забезпечення. Ця вимога присутня у всіх надпорогових відкритих торгах.

Також пам'ятайте, якщо у складі пропозиції буде відсутній хоча б один з документів, зазначений у документації, таку пропозицію замовник відхилить, як таку, що не відповідає її умовам.


Методична та консультаційна допомога

Якщо у вас виникнуть запитання щодо участі у закупівлях чи  роботи на майданчику, звертайтеся за консультацією до наших менеджерів:

 • тел.: 044 392 36 82/223 68 92;
 • e-mail: support@e-tender.ua.

До того ж на майданчику є велика база навчання. І якщо ви – новачок у публічних закупівлях, то на майданчику знайдете детальну інструкцію про подачу тендерної пропозиції.


Моніторинг витрачених коштів на ремонти доріг

Також для додаткової інформації про стан закупівель по областям можете користуватися порталом моніторингу фінансування будівництва і ремонту автомобільних доріг. Зокрема, на ньому є інформація про:

 • ремонт доріг областей та державного, місцевого значень.
 • закупівлі, оголошені та проведені в областях.
 • гроші, які фактично витрачені замовниками.

схожi новини

Дайджест
З початком воєнного стану законодавець обмежив проведення земельних торгів щодо передачі в оренду земель с/г призначення. Але 19 жовтня 2022 року ці зміни були скасовані та земельні ділянки всіх категорій відтепер передаються в оренду через електронні аукціони в Прозорро.Продажі та E-Tender.
Дайджест
На електронному майданчику E-Tender важливе технічне доопрацювання щодо публікації звітів без використання ЕСЗ
Дайджест
Команда E-Tender продовжує здійснювати доопрацювання електронної системи закупівель для компаній приватного сектора. Пропонуємо вам ознайомитися із добіркою останніх оновлень.