Назад до каталогу статей
Дайджест

УЧАСТЬ У ТЕНДЕРІ НА ЗАКУПІВЛЮ ЛІКІВ

06 Серпня 2019

Стаття для постачальників та фармвиробників лікарських засобів, які бажають знати про державні тендери все і більше. Ми говоримо про те, як знайти закупівлю, хто і за що купує, які документи від вас, як учасника можуть вимагати.

Замовники закупівлі ліків

  • МОЗ,
  • Лікарні усіх рівнів,
  • Департаменти охорони здоров'я обласних державних адміністрацій,
  • Санаторії, лабораторії, будинки відпочинку тощо.

Окремим пунктом у закупівлі лікарських засобів виділимо міжнародні закупівельні організації. На сьогодні три таких компанії: ЮНІСЕФ, ПРООН та Crown Agents організовують закупівлі за державними програмами МОЗ України. Їх тендери відкриті для всіх. Українські виробники на рівні з іншими беруть участь в них. Так, наприклад, у 2016 році кожна четверта компанія-виробник серед переможців тендерів була українська. 60% ліків, придбаних для лікування туберкульозу за кошти бюджету у 2015 році закуплено у вітчизняного виробника. Проте такого роду закупівлі організації не проводять через систему Прозорро.

Коди ДК 021:2015

Найпоширеніший код ДК 021:2015 закупівлі лікарських засобів – фармацевтична продукція 33600000-6.

Звертаємо увагу, що заклади і установи охорони здоров'я, що фінансуються з державного і місцевих бюджетів, проводять публічні закупівлі тих ліків, які включені до нового Національного переліку основних лікарських засобів.

Крім того, Нацперелік у цьому році став основою для усіх державних закупівель ліків. Така вимога законодавства дала фармавиробникам можливість прогнозувати об'єм споживання ліків державою та перспективи виходу на ринок нових компаній та підвищення рівня конкуренції.

Замовники досить часто оголошують лотові закупівлі. Ви, як учасник, маєте право подавати пропозицію на окремий лот. Замовник визначатиме переможця за кожним окремим лотом.

Скільки готовий платити замовник

Насправді, у системі замовники оголошують закупівлі на різні суми. Від малозначних 3-5 тисяч грн, до великих мільйонних сум. Все залежить від їх потреби.

Врахуйте, у системі ви знайдете і закупівлі, оголошені на допорогові суми (до 200 тис грн.), так звані допорогові закупівлі, які проводять без процедури закупівлі, визначеної законодавством. І, звичайно, надпорогові, це і є саме ті, які зазвичай оголошують на значні мільйонні суми і найпоширеніша процедура – відкриті торги.

Основні вимоги до пропозицій

Пропозицію подаєте через електронну систему Прозорро, використовуючи для цього електронний майданчик Е-Тендер. Також не забувайте, якщо у вас є запитання до вимог замовника, або вам не зрозумілі його умови, ви як учасник маєте право не пізніше ніж за десять днів звернутися до замовника щодо роз'яснень його тендерної документації. Та пам'ятайте, маєте це зробити до закінчення строку подання тендерних пропозицій!

Типові документи від постачальника

Як правило, замовники від учасників вимагають копії документів, які підтверджують повноваження особи, яка підписала пропозицію, або є уповноважена на підписання договору про закупівлю. Також замовники будуть вимагати й надати копії установчих документів.

Важливим розділом у тендерній документації ви зустрінете підтвердження відповідності кваліфікаційним критеріям. Зазвичай, замовники від вас можуть вимагати надати такі документи:

  • довідку в довільній формі, про наявність обладнання та матеріально-технічної бази, необхідної для виконання поставок товарів. Наприклад, виробнича база, транспортні засоби.
  • копії відповідних документів, що підтвердять наявність транспорту – власного чи орендованого;
  • копію договору оренди або свідоцтва про реєстрацію транспортних засобів, або копія договору про надання послуг з перевезення вантажів тощо;
  • довідку про досвід виконання аналогічного договору в довільній формі.

Учасник має підтвердити такий досвід виконання аналогічного договору щодо постачання товарів, що входять до відповідної групи ДК 021:2015 (Фармацевтична продукція та/або лікарські засоби), згідно з яким замовник визначив предмет закупівлі. Зазвичай, просять надати підтвердження повного або часткового виконання не менше ніж одного такого договору. Тож, ви маєте подати копію не менше одного договору разом з копіями документів, що підтверджують факт поставки товару за договором (видаткова накладна тощо) та відгук від одного із замовників щодо його виконання.

Медико-технічні вимоги

Важливим в поданні пропозиції, на що звертають особливо увагу замовники – це підтверджені документи про відповідність вашої продукції вимогам: технічним, кількісним та якісним. Тож, замовник може попросити вас надати, зокрема:

  • гарантійний лист про термін придатності товару на момент поставки із вказанням того відсотку від загального терміну придатності;
  • копію ліцензії на оптову та роздрібну торгівлю товаром згідно з законодавством. Тут радимо бути уважними і читати вимоги щодо таких документів прискіпливо. Ось наприклад, замовник може зазначити ще й те, що такий документ надаєте чинним на дату проведення аукціону.

Також у багатьох тендерах учасників зобов'язують надати й документи, що підтверджують якість та безпеку ліків.

Де знайти оголошення про тендер 

Актуальні тендери на закупівлю ліків знайдете на майданчику Е-Тендер. Також тут же можете побачити та оцінити потреби кожного цікавого вам замовника. Про потреби замовника говорить його річний план закупівель, який також є у системі.

Список актуальних торгів тут. 

Також ми пропонуємо ефективну пошукову систему. Фільтр, що є на майданчику має широкі параметри, де можете визначити такі дані: замовник, статус торгів, дата їх проведення (діапазон), код ДК тощо. Чи просто ввести у пошукову стрічку слова із держтендера.

Ви ще не брали участі в тендерах і не зареєстровані на майданчику, тоді для участі слід зробити це обов'язково. На Е-Тендер реєстрація займе у вас не багато часу. Знайте, саме із неї та налаштування власного профілю й розпочинається ваш шлях до участі й перемоги у держтендерах. 

Наша професійна допомога

Маєте запитання – звертайтеся до нас за тел.: 044 392 36 82/223 68 92.

Або пишіть на e-mail: support@e-tender.ua.

Завжди раді й готові вам допомогти!

Зверніть увагу, для вас напрацювали величезну базу навчання (статті, рекомендації, новини, інструкції, відео, вебінари тощо). Все це знайдете на головній сторінці нашого сайту.

А, якщо ви – учасник-новачок в подачі тендерної пропозиції, у нас знайдете детальну інструкцію про це. 

схожi новини

Дайджест
З початком воєнного стану законодавець обмежив проведення земельних торгів щодо передачі в оренду земель с/г призначення. Але 19 жовтня 2022 року ці зміни були скасовані та земельні ділянки всіх категорій відтепер передаються в оренду через електронні аукціони в Прозорро.Продажі та E-Tender.
Дайджест
На електронному майданчику E-Tender важливе технічне доопрацювання щодо публікації звітів без використання ЕСЗ
Дайджест
Команда E-Tender продовжує здійснювати доопрацювання електронної системи закупівель для компаній приватного сектора. Пропонуємо вам ознайомитися із добіркою останніх оновлень.