Назад до каталогу статей
Новини

УКРЗАЛІЗНИЦЯ ВИКОРИСТОВУЄ ГОЛЛАНДЕЦЬ ДЛЯ ОРЕНДИ ВАГОНІВ

24 Лютого 2020

Укрзалізниця почала використовувати голландські аукціони для реалізації вагонів через Прозорро.Продажі. У чому їх суть та для чого вони – у статті

Для здачі в оренду вагонів через систему Прозоро.Продажі Укрзалізниця затвердила використання голландських аукціонів. Голландський аукціон вже вдало використовують для продажу активів ФГВФО*, об’єктів малої приватизації, оренди та майна боржників у справах про банкрутство тощо. Також використання  такого аукціону передбачено й при проведенні продажу спеціальних дозволів. Усі ці об’єкти також реалізовують через Прозорро.Продажі. Їх перелік можете знайти тут.

У чому унікальність та перевага голландських аукціонів?

Він дозволяє отримувати прибуток від активів, які зазвичай простоюють та потребують витрат на своє утримання. Прозоро.Продажі, окрім, використовують унікальну розроблену спільно з ФГВФО та Київською школою економіки модель їхнього проведення. Так, після етапу, коли учасник голландського аукціону зупиняє зниження стартової ціни на тій сумі, яку він хоче сплатити за лот, інші учасники можуть запропонувати більшу ціну. У практиці були ситуації, коли на таких аукціонах ціна продажу зростала в порівнянні зі стартовою.

Яка різниця з іншими аукціонами?

Основна відмінність – автоматичне пониження стартової ціни лота, доки хтось з учасників аукціону не зупинить пониження. Тобто,  коли буде готовий купити лот за цю суму. На відміну від англійських аукціонів, де учасники поступово підвищують ціну своєї пропозиції, голландські працюють з пониженням ціни.

Голландський аукціон більш ефективний для певного типу активів. Так, скажімо, для тих, для яких важко визначити ринкову ціну, її визначають самі учасники. А ще за ним можливо продавати набагато швидше. Також, на відміну від аукціонів за англійською моделлю, голландець відбудеться навіть тоді, коли на один лот прийде всього один покупець. Обмежень щодо кількості учасників немає.

Нагадаємо, що оренда вагонів від Укрзалізниці в системі Прозорро.Продажі триває з кінця 2018-го. Лоти з реалізації вагонів можете знайти тут.

Більше про цей проєкт ми писали у наших статтях:

*Фонд гарантування вкладів фізичних осіб.

схожi новини

Новини
З 8 листопада 2020 року електронні документи та договори можна буде підписувати лише КЕП. Якщо ви використовуєте ЕЦП, то його потрібно замінити на КЕП.
Новини
Дізнайтеся про нові аспекти законодавства, яке регулює процедуру передачі в оренду об'єктів державного та комунального майна у системі «Прозорро.Продажі». Багато корисної та практичної інформації.
Новини
Конкурентні процедури допомагають вигідно продавати та купувати активи спиртової галузі. Завдяки аукціонам Прозорро.Продажі вдалося продати активи трьох виробничих майданчиків на 59 млн грн. дорожче від стартової їх вартості (сумарно). На черзі продаж ще семи МПД. Взяти участь в оголошених аукціонах можна через майданчик E-Tender.