Назад до каталогу статей
Дайджест

УМОВИ ТА ПРОВЕДЕННЯ АУКЦІОНУ З ПРОДАЖУ МАЙНА БОРЖНИКІВ

24 Вересня 2019

Зміни сфери банкрутства спричинили й зміни у продажі майна банкрутства. Кодекс, який з жовтня розпочинає діяти, заклав основи для проведення електронного аукціону з продажу такого майна. У статті проаналізували умови продажу, оголошення процедури та протокольні рішення

Умови продажу майна боржників визначає арбітражний керуючий та погоджує їх з комітетом кредиторів. У разі, коли майно є предметом забезпечення, погоджує ще й з забезпеченим кредитором.

Умови продажу майна, яке НЕ є предметом забезпечення 

Обов'язковими умовами продажу такого майна, є:

 • лот;
 • початкова ціна;
 • крок аукціону.

Арбітражний керуючий направляє умови продажу членам комітету кредиторів та протягом 20 д. з дня, коли вони їх одержали, скликає комітет кредиторів.

Умови продажу майна, що Є предметом забезпечення

Обов'язковими умовами продажу майна, що є предметом забезпечення окрім лоту, початкової ціни та кроку аукціону є, витрати за його утримання, збереження та продаж, які підлягають відшкодуванню з коштів, отриманих від реалізації такого майна.

Арбітражний керуючий направляє умови продажу такого майна забезпеченому кредитору.

Може статися так, що до складу майна боржника входить майно, що не є предметом забезпечення. Тоді, умови продажу розглядає комітет кредиторів та забезпечені кредитори. При цьому в початковій ціні окремо має бути початкова ціна обох зазначених видів майна. Кошти, отримані від продажу такого лота, розподіляють пропорційно між кредиторами до початкової ціни майна.

Які рішення приймають кредитори

Комітет кредиторів та забезпечений кредитор можуть прийняти рішення про надання згоди на продаж майна:

 • на запропонованих умовах;
 • змінивши умови продажу;

Або ж відмовити у наданні згоди, обґрунтувавши причини.

Якщо кредитори не прийняли жодного рішення, або арбітражний керуючий не згоден з прийнятими, останній має звернутися до суду, який і визначить умови аукціону.

 Оголошення та повідомлення про аукціон

Про проведення аукціону з продажу права вимоги, обов'язково повідомляють боржника. Якщо аукціон має бути з продажу нерухомого майна, тоді на ньому також розміщують оголошення про це.

Так інформація про продаж майна в електронній торговій системі є відкритою та доступною.

В оголошенні про проведення аукціону на електронному майданчику зазначають, зокрема:

 • розмір винагороди оператора майданчика;
 • реквізити рахунку, на який вносять гарантійний внесок;
 • дату, час, крок пониження аукціону;
 • характеристику майна, що продають;
 • інформацію про продавця із зазначенням контактних даних;
 • початкову ціну майна;
 • спосіб отримати додаткову інформацію та можливість переможця отримати видаткову накладну.

При продажі землі, ТЗ, акцій, квартири чи іншої будівлі в оголошенні зазначають додаткові характеристики.

Після аукціону електронна система формує протокол про проведення аукціону, який отримують усі учасники аукціону. Оригінал протоколу підписує оператор електронного майданчика та переможець. Після чого його розміщують в системі.

Також кожен учасник аукціону може вимагати надати йому копії протоколу, яку мають надати у день звернення. Інформацію про результати аукціону розміщують на електронному майданчику.


Також читайте на тему:

схожi новини

Дайджест
Огляд новин з 07 по 13 вересня 2020. На майданчику E-Tender удосконалено процедуру завантаження документів до пропозиції. Відслідковувати тендери ДП «Медичні закупівлі України» у Prozorro стало простіше. Рекомендації Мінекономіки щодо планування закупівель державними замовниками у Prozorro. Роз`яснення Мінекономіки: визначення предмета закупівлі при публікації оголошення у Прозорро. Команда E-Tender першою опублікувала аукціони в оновленій процедурі продажу необробленої деревини. 45 одиниць спецтехніки виставлені на аукціони у Прозорро.Продажі. Ще 36 бурштинових ділянок виставлять на аукціони у Prozorro.Продажі. Оренда державного та комунального майна у Прозорро.Продажі: які нормативні документи чинні. Що планує змінити ФДМУ у законах про оренду та приватизацію державного та комунального майна
Дайджест
Огляд новин з 31 серпня - 06 вересня 2020. Ольга Терещенко: Закупівельник - не «снабженєц». Інструмент, який буде корисний учасникам публічних закупівель у Prozorro. Секрети перемог на Prozorro від Ашан Рітейл Україна. У Фонді держмайна розповіли про успіхи малої приватизації. В Clarity Project зібрано всю інформацію про аукціони з продажу майна у Prozorro.Продажі. Prozorro.Продажі - вигідно купити або орендувати державне майно . Арештоване майно відтепер будуть реалізовувати через Prozorro.Продажі. Перші аукціони у Prozorro.продажі з приватизації спиртзаводів проведуть у середині вересня. Продаж необробленої деревини має відбуватись на аукціонах у Prozorro.Продажі.
Дайджест
У Київській школі економіки удосконалили аналітичний онлайн-сервіс, який допомагає швидко визначити CPV-код та спланувати закупівлю