Назад до каталогу статей
Дайджест

УМОВИ ТА ПРОВЕДЕННЯ АУКЦІОНУ З ПРОДАЖУ МАЙНА БОРЖНИКІВ

24 Вересня 2019

Зміни сфери банкрутства спричинили й зміни у продажі майна банкрутства. Кодекс, який з жовтня розпочинає діяти, заклав основи для проведення електронного аукціону з продажу такого майна. У статті проаналізували умови продажу, оголошення процедури та протокольні рішення

Умови продажу майна боржників визначає арбітражний керуючий та погоджує їх з комітетом кредиторів. У разі, коли майно є предметом забезпечення, погоджує ще й з забезпеченим кредитором.

Умови продажу майна, яке НЕ є предметом забезпечення 

Обов'язковими умовами продажу такого майна, є:

 • лот;
 • початкова ціна;
 • крок аукціону.

Арбітражний керуючий направляє умови продажу членам комітету кредиторів та протягом 20 д. з дня, коли вони їх одержали, скликає комітет кредиторів.

Умови продажу майна, що Є предметом забезпечення

Обов'язковими умовами продажу майна, що є предметом забезпечення окрім лоту, початкової ціни та кроку аукціону є, витрати за його утримання, збереження та продаж, які підлягають відшкодуванню з коштів, отриманих від реалізації такого майна.

Арбітражний керуючий направляє умови продажу такого майна забезпеченому кредитору.

Може статися так, що до складу майна боржника входить майно, що не є предметом забезпечення. Тоді, умови продажу розглядає комітет кредиторів та забезпечені кредитори. При цьому в початковій ціні окремо має бути початкова ціна обох зазначених видів майна. Кошти, отримані від продажу такого лота, розподіляють пропорційно між кредиторами до початкової ціни майна.

Які рішення приймають кредитори

Комітет кредиторів та забезпечений кредитор можуть прийняти рішення про надання згоди на продаж майна:

 • на запропонованих умовах;
 • змінивши умови продажу;

Або ж відмовити у наданні згоди, обґрунтувавши причини.

Якщо кредитори не прийняли жодного рішення, або арбітражний керуючий не згоден з прийнятими, останній має звернутися до суду, який і визначить умови аукціону.

 Оголошення та повідомлення про аукціон

Про проведення аукціону з продажу права вимоги, обов'язково повідомляють боржника. Якщо аукціон має бути з продажу нерухомого майна, тоді на ньому також розміщують оголошення про це.

Так інформація про продаж майна в електронній торговій системі є відкритою та доступною.

В оголошенні про проведення аукціону на електронному майданчику зазначають, зокрема:

 • розмір винагороди оператора майданчика;
 • реквізити рахунку, на який вносять гарантійний внесок;
 • дату, час, крок пониження аукціону;
 • характеристику майна, що продають;
 • інформацію про продавця із зазначенням контактних даних;
 • початкову ціну майна;
 • спосіб отримати додаткову інформацію та можливість переможця отримати видаткову накладну.

При продажі землі, ТЗ, акцій, квартири чи іншої будівлі в оголошенні зазначають додаткові характеристики.

Після аукціону електронна система формує протокол про проведення аукціону, який отримують усі учасники аукціону. Оригінал протоколу підписує оператор електронного майданчика та переможець. Після чого його розміщують в системі.

Також кожен учасник аукціону може вимагати надати йому копії протоколу, яку мають надати у день звернення. Інформацію про результати аукціону розміщують на електронному майданчику.


Також читайте на тему:

похожие новости

Дайджест
Фонд держмайна запускає віртуальну кімнату даних щодо об’єктів приватизації. Про це детально далі
Дайджест
Огляд новин з 25 грудня 2019 – 12 січня 2020. Проєкт внесення змін до Закон «Про публічні закупівлі». Перелік актуальних рахунків за подання скарги щодо процедур закупівлі. Нова форма платіжного доручення і номер рахунку за стандартом IBAN. Старт монетизації послуг в Prozorro Market для постачальниківЛист Мінекономіки «Щодо набрання чинності та введення в дію нової редакції Закону». Звітування бюджетних установ та підприємств. Електронні аукціони з продажу деревини стартують у 2020. Оренда державного та комунального майна по-новому в системі Прозорро. Нові рахунки для зарахування надходжень до державного бюджету. Планування та розрахунки потреби в лікарських засобах: методрекмендації від МОЗ. Уряд затвердив платформу «Є-контракт». Prozorro заощадила українським платникам податків 100 млрд гривень
Дайджест
Огляд новин з 16 – 23 грудня. Прозорро: підсумки 2019 та плани 2020. Графік роботи кол-центру майданчика Е-Tender у святкові дні. Зразки протоколів тендерного комітету та уповноваженої особи про затвердження річного плану. Платформа Apolitical визначила Прозорро.Продажі та Prozorro як одних із найкращих світових державних сервісів. Графік роботи Держказнайчейства у святкові дні. Дозволи на видобуток бурштину продаватимуть в Prozorro.Продажі. Підприємства Укроборонпром будуть проводити закупівлі через Прозоро. Функції в особистому кабінеті системи комерційних тендерів на майданчику Е-Tender. Інвестиційний атлас надрокористувача. У 2020 технічний нагляд за будівництвом та ремонтом доріг будуть здійснювати зарубіжні компанії. Статус НКРЕКП змінять. Чи можна на одну особу отримати декілька КЕП. Тариф на послуги постачальника «останньої надії» в I кварталі 2020. НКРЕКП запропонувала знизити «зелені» тарифи. Найпривабливіші лоти від малої приватизації. Реалізації товарів на митних аукціонах через електронну систему Прозоро.Продажі