Назад до каталогу статей
Дайджест

УМОВИ ТА ПРОВЕДЕННЯ АУКЦІОНУ З ПРОДАЖУ МАЙНА БОРЖНИКІВ

24 Вересня 2019

Зміни сфери банкрутства спричинили й зміни у продажі майна банкрутства. Кодекс, який з жовтня розпочинає діяти, заклав основи для проведення електронного аукціону з продажу такого майна. У статті проаналізували умови продажу, оголошення процедури та протокольні рішення

Умови продажу майна боржників визначає арбітражний керуючий та погоджує їх з комітетом кредиторів. У разі, коли майно є предметом забезпечення, погоджує ще й з забезпеченим кредитором.

Умови продажу майна, яке НЕ є предметом забезпечення 

Обов'язковими умовами продажу такого майна, є:

 • лот;
 • початкова ціна;
 • крок аукціону.

Арбітражний керуючий направляє умови продажу членам комітету кредиторів та протягом 20 д. з дня, коли вони їх одержали, скликає комітет кредиторів.

Умови продажу майна, що Є предметом забезпечення

Обов'язковими умовами продажу майна, що є предметом забезпечення окрім лоту, початкової ціни та кроку аукціону є, витрати за його утримання, збереження та продаж, які підлягають відшкодуванню з коштів, отриманих від реалізації такого майна.

Арбітражний керуючий направляє умови продажу такого майна забезпеченому кредитору.

Може статися так, що до складу майна боржника входить майно, що не є предметом забезпечення. Тоді, умови продажу розглядає комітет кредиторів та забезпечені кредитори. При цьому в початковій ціні окремо має бути початкова ціна обох зазначених видів майна. Кошти, отримані від продажу такого лота, розподіляють пропорційно між кредиторами до початкової ціни майна.

Які рішення приймають кредитори

Комітет кредиторів та забезпечений кредитор можуть прийняти рішення про надання згоди на продаж майна:

 • на запропонованих умовах;
 • змінивши умови продажу;

Або ж відмовити у наданні згоди, обґрунтувавши причини.

Якщо кредитори не прийняли жодного рішення, або арбітражний керуючий не згоден з прийнятими, останній має звернутися до суду, який і визначить умови аукціону.

 Оголошення та повідомлення про аукціон

Про проведення аукціону з продажу права вимоги, обов'язково повідомляють боржника. Якщо аукціон має бути з продажу нерухомого майна, тоді на ньому також розміщують оголошення про це.

Так інформація про продаж майна в електронній торговій системі є відкритою та доступною.

В оголошенні про проведення аукціону на електронному майданчику зазначають, зокрема:

 • розмір винагороди оператора майданчика;
 • реквізити рахунку, на який вносять гарантійний внесок;
 • дату, час, крок пониження аукціону;
 • характеристику майна, що продають;
 • інформацію про продавця із зазначенням контактних даних;
 • початкову ціну майна;
 • спосіб отримати додаткову інформацію та можливість переможця отримати видаткову накладну.

При продажі землі, ТЗ, акцій, квартири чи іншої будівлі в оголошенні зазначають додаткові характеристики.

Після аукціону електронна система формує протокол про проведення аукціону, який отримують усі учасники аукціону. Оригінал протоколу підписує оператор електронного майданчика та переможець. Після чого його розміщують в системі.

Також кожен учасник аукціону може вимагати надати йому копії протоколу, яку мають надати у день звернення. Інформацію про результати аукціону розміщують на електронному майданчику.


Також читайте на тему:

похожие новости

Дайджест
Огляд новин з 18 – 23 лютого 2020. Аномально низька ціна – інструмент протидії із демпінгом у закупівлях. Як перевірити учасника торгів на E-Tender за даними YOUCONTROL. Зміни до Порядку та умов надання субвенції на соціально-економічний розвиток регіонів. Майданчик Е-Тендер взяв участь у семінарі в Харкові щодо новацій у закупівлях і системі Прозорро. Як працює Prozorro Market для допорогових закупівель. Уряд затвердив Положення про Офіс фінансового контролю. Залишки освітньої субвенції використовуватимуть на протипожежні заходи у школах. Мінекономіки презентувало концепцію державної політики з розвитку публічних закупівель. З 12 лютого пандуси будуть будувати по-новому
Дайджест
Огляд новин з 10 – 16 лютого 2020. Об’єкти малої приватизації, які можна купити у держави в 2020-му. Оренда державної і комунальної власності: як було і як буде? Строки у закупівлях після 19 квітня: нові та змінені. Як замовнику працювати через Prozorro Market на E-Tender. ДАБІ запроваджує низку інструментів, які унеможливлять безпідставні відмови на дозволи з будівництва. Обговорення Порядку передачі в оренду державного та комунального майна. Інформація щодо порядків використання коштів державного бюджету та затвердження паспортів бюджетних програм. Із 28 квітня всі раніше зареєстровані юрособи зобов’язані повідомити про бенефіціарів. Скасована умова про обов’язкове отримання дозволу від ДАБі для капітального ремонту доріг.
Дайджест
Огляд новин з 03 – 09 лютого 2020. Закупівлі через Prozorro Market за новим законом «Про публічні закупівлі". Особливості довгострокових догорів про закупівлю: експертні поради. Важливі 15 фактів про закупівлі через ЦЗО. Е-Тендер та Прозорро.Продажі провели тренінг щодо приватизації у Запоріжжі. Зміни в оренді державного та комунального майна. Зміни для надрокористувачів: що нового? Необроблену деревину будуть продавати через Прозорро.Продажі