Назад до каталогу статей
Корисні статті

УРЯД ПОВНІСТЮ АБО ЧАСТКОВО ЗВІЛЬНИВ ОРЕНДАРІВ ДЕРЖМАЙНА ВІД ОРЕНДНОЇ ПЛАТИ

16 Липень 2020

Бізнес отримав преференції по орендній платі. Чи підвищить це інтерес до аукціонів з оренди державного майна у Prozoro.Продажі?

15 липня 2020 року Кабмін ухвалив постанову, яка звільняє на час карантину орендарів державної власності від орендної плати або ж надає знижки в 50% та 75%.

Повністю звільняються від орендної плати на час карантину орендарі приміщень у:

 • закладах освіти державної форми власності;
 • приватних та державних закладах освіти, що частково фінансуються з державного бюджету;
 • закладах освіти, що фінансуються з місцевого бюджету;
 • державних та комунальних закладах позашкільної освіти та закладах дошкільної освіти;
 • фізкультурно-спортивних закладах, діяльність яких спрямована на організацію та проведення занять різними видами спорту;
 • бібліотеках, музеях тощо.

Не потрібно буде сплачувати орендну плату за користування приміщеннями при організації концертів та іншої видовищно-розважальної діяльності, побутового обслуговування населення; здійснення туроператорської та турагентської діяльності.

Орендна плата зменшена на 50% для орендарів приміщень державної власності в яких розміщуються:

 • заклади харчування;
 • комп'ютерні клуби та інтернет-кафе;
 • торговельні об'єкти з продажу промислових товарів і непродовольчих товарів, що були у використанні;
 • виставки образотворчої та книжкової продукції, виробленої в Україні;
 • виставки непродовольчих товарів без здійснення торгівлі;
 • отелі;
 • транспортні підприємства з перевезення пасажирів;
 • офісні приміщення.

Вдвічі меншу орендну плату також будуть сплачувати українські юридичні і фізичні особи, що є суб'єктами малого підприємництва, які провадять виробничу діяльність безпосередньо на орендованих виробничих площах; суб'єкти кінематографічної діяльності (які внесені до Державного реєстру виробників, розповсюджувачів і демонстраторів фільмів).

На 75% знижена орендна ставка для торговельних об'єктів та закладів харчування, які розміщуються на території аеропортів.

Нагадаємо, що у березні 2020 року Кабмін ухвалив постанову “Про затвердження Порядку передачі в оренду державного та комунального майна”. Відповідно до порядку, процедура передачі в оренду об’єктів державного та комунального майна повинна відбуватися на відкритих аукціонах в електронній торговій системі Прозорро.Продажі.

http://www.spfu.gov.ua

Зацікавила інформація статті?
Отримати додаткове розʼяснення

схожi новини

Корисні статті
Команда Prozorro Market підготувала відповіді на поширені запитання щодо того, як придбати товар у першому державному онлайн-магазині. У відповідях розкрито багато важливих нюансів. Наприклад, медичні закупівлі до 50 тис грн, які проводяться в рамках заходів по запобіганню коронавірусної хвороби, можна здійснювати через Prozorro Market, але робити примітку COVID-19 для таких закупівель не обов’язково.
Корисні статті
В рамках пілотного проекту, що стартував у 2020 році, лісгоспи зобов'язали продавати на аукціонах Prozorrо.Продажі не менше 25% запланованих обсягів заготівлі необробленої деревини. Проте, переважна більшість таких аукціонів не відбулися, тому що на них не зареєструвалося жодного учасника. Замовники, здебільшого, купували деревину за прямими угодами та спеціальними тендерами, а прозорі аукціони проігнорували. Чому так важливо, щоб на ринку діяли єдині правила продажу необробленої деревини, дізнайтесь у колонці Аліни Каневської, яка опублікована на Економічній Правді
Корисні статті
Перші результати передачі в оренду об'єктів державного та комунального майна на аукціонах у системі Прозорро.Продажі є дуже оптимістичними. Нова процедура оренди держмайна повноцінно запрацювала з середини вересня. “На ходу” доробляється функціонал на Прозорро.Продажі та електронних майданчиках. Проте, щодня в єдиному реєстрі з'являються нові об'єкти оренди. Оголошено 985 аукціонів. 118 аукціонів вже успішно завершились і принесли 2,8 млн гривень доходу.