Назад до каталогу статей
Новини

УРЯД ЗАТВЕРДИВ ПОРЯДОК ПЕРЕДАЧІ В ОРЕНДУ ДЕРЖАВНОГО ТА КОМУНАЛЬНОГО МАЙНА

16 Червень 2020

Сьогодні, 16 червня, Уряд опублікував постанову, якою затвердив Порядок передачі в оренду державного та комунального майна. Постанова набрала чинності, окрім додатку 4 Порядку, який набере чинності у місячний строк з дня опублікування Постанови.

Деякі моменти, які передбачає Постанова

Постановою установлено, що до правовідносин, які регулюються договорами експлуатації газорозподільних систем, або їх складових, власником яких є держава, а також газорозподільних систем або їх складових, які перебувають на балансі «Нафтогаз України» та його дочірніх підприємств, застосовують положення відносин оренди, передбачених Порядком.

Фонд державного майна є органом, уповноваженим на скасування або зміну рішення балансоутримувача або орендодавця про включення/відмову у включенні об’єкта до одного з Переліків відповідного типу.

Майно, щодо якого до введення в дію нового закону «Про оренду державного та комунального майна» були укладені договори про передачу права на експлуатацію, після закінчення строку їхньої дії, але не пізніше ніж через шість місяців з дня набрання чинності цією постановою включаються до Переліку першого типу та передаються в оренду за цим Порядком.

Орендар, що уклав договір оренди до введення в дію вказаного закону, здійснив невід’ємні поліпшення орендованого майна та умов договору оренди, дія якого продовжена з чинним орендарем за результатами аукціону на продовження договору оренди, має право на зарахування визначеної відповідно до пункту 164 Порядку частини вартості здійснених ним невід’ємних поліпшень у рахунок нової орендної плати рівними частинами щомісячними платежами протягом строку дії продовженого договору, але не довше ніж протягом п’яти років. При цьому розмір зменшеної в такий спосіб місячної орендної плати не може бути меншим за розмір орендної плати, яку сплачував такий орендар на місяць, що передував даті проведення аукціону на продовження договору оренди.

До початку роботи системи Прозорро.Продажі Порядок у частині внесення (включення) та оприлюднення інформації в електронній торговій системі Прозоро.Продажі, надсилання інформації про потенційний об’єкт оренди, подання заяв, у тому числі заяв на оренду, в електронній торговій системі, оприлюднення в ній Переліків, договорів оренди, укладених без проведення аукціону, змін і доповнень до договорів оренди, застосовують у такий спосіб:

  • шляхом оприлюднення на офіційних веб-сайтах орендодавців, а також у друкованих засобах масової інформації, якщо це передбачено рішенням представницького органу місцевого самоврядування або уповноваженого ним органу;
  • шляхом внесення, подання, надсилання в паперовій або в електронній формі (без використання електронної системи Прозорро.Продажі).

Надсилання інформації про потенційний об’єкт оренди до початку роботи електронної торгової системи може здійснюватися через систему Прозорро.Продажі в разі наявності такої технічної можливості.

Балансоутримувачам та уповноваженим органам управління згідно із новою Постановою:

Протягом десяти робочих днів з дня набрання чинності цією постановою передати інформацію про об’єкти оренди, передбачені пунктом 4 розділу «Прикінцеві та перехідні положення» вказаного закону, відповідним уповноваженим органам управління таким майном.

Протягом двох місяців з дня набрання чинності цією постановою передати Фонду державного майна (органам, уповноваженим представницькими органами місцевого самоврядування) інформацію про об’єкти оренди, передбачені п. 4 розділу «Прикінцеві та перехідні положення» Закону, в обсязі, передбаченому п. 26 Порядку.

У місячний строк з дати набрання чинності Постановою:

  • оприлюднити на власних офіційних веб-сайтах договори, передбачені підпунктом 3 пункту 3 Постанови, а також інші цивільно-правові договори, включаючи договори безоплатного користування, договори про спільну діяльність та договори позички;
  • подати Фонд Держмайна (органам, уповноваженим представницькими органами місцевого самоврядування) інформацію щодо таких договорів в обсязі згідно з додатком 2 Постанови.

Зауважимо, що відтепер усі договори оренди державного та комунального майна за новим законом мають бути публічною та розміщуватися через системі Прозорро.Продажі, зокрема, й через майданчик Е-Тендер. Який є авторизованим та офіційним майданчиком системи Прозорро. Усі нові договори оренди будуть укладати тільки через дану систему, усі комерційні договори оренди – через онлайн аукціони.

Більше про нову оренду комунального та державного майна можете прочитати у наших статтях:

            Звертайтеся:

(044) 390 52 46, (067) 223 11 93

support-auction@e-tender.ua

З повагою команда Е-Тендер!

Зацікавила інформація статті?
Отримати додаткове розʼяснення

схожi новини

Новини
Команда E-Tender продовжує допомагати благодійним та громадським організаціям проводити ефективні та прозорі закупівлі необхідних товарів під час війни
Новини
З квітня 2022 року на період воєнного стану земельні торги з оренди с/г земель були скасовані. Але не очікуючи завершення війни, Верховна рада ухвалила повернути електронні земельні торги в Прозорро.Продажі та E-Tender, закон вже підписано та опубліковано.
Новини
E-Tender офіційно акредитований щодо проведення аукціонів з продажу майна банків, які ліквідуються та перебувають в управлінні ФГВФО. Відтепер в меню майданчика ще більше комерційної нерухомості, авто, квартир та іншого майна.