Назад до каталогу статей
Новини

В Мінекономіки роз'яснили порядок оскарження процедури закупівель у Prozorro

12 Серпня 2020

Якою є плата за скаргу? Як швидко її розглядають? Чи повернуть кошти, якщо скаргу задовольняють? Відповіді в офіційному роз'ясненні міністерства.

В Мінекономіки роз'яснили порядок оскарження процедури закупівель у Prozorro

В Новій редакції закону про публічні закупівлі змінився порядок оскарження результатів тендеру у системі Прозоро. Змінилася оплата: порядок і сума. Проте, в новому законі передбачено повернення плати, якщо скарга учасника була задоволена органом оскарження.  Мінекономрозвитку підготувало відповіді на найактуальніші питання учасників публічних торгів щодо порядку оскарження:

Якою є плата за скаргу?


Оскарження тендерної документації

0,3 % очікуваної вартості предмета закупівлі

але не менш 2 тис. грн та не більш як 85 тис. грн

Оскарження прийнятого рішення, дій чи бездіяльності замовника

0,6 % очікуваної вартості предмета закупівлі

але не менш 3 тис. грн та не більш як 170 тис. грн

Як швидко розглядають скаргу?

Строк розгляду скарги органом оскарження становить 10 робочих днів з дати початку розгляду скарги, який може бути аргументовано продовжено органом оскарження до 20 робочих днів.

Повернення плати за скаргу суб'єкту оскарження 

Плата за подання скарги повертається суб'єкту оскарження у випадках задоволення або часткового задоволення скарги, залишення скарги без розгляду або припинення її розгляду в разі усунення замовником порушень, зазначених в скарзі. Адміністратор перераховує плату за подання скарги суб’єкту оскарження протягом двох робочих днів з дня оприлюднення в електронній системі закупівель рішення органу оскарження.

Щодо обов’язковості виконання рішень органу оскарження 

Якщо рішення органу оскарження, прийняте за результатами розгляду органу оскарження, не було оскаржене до суду, таке рішення має бути виконано не пізніше 30 днів з дня його прийняття органом оскарження.

Рішення органу оскарження може бути оскаржене суб'єктом оскарження, замовником до окружного адміністративного суду, територіальна юрисдикція якого поширюється на місто Київ, протягом 30 днів з дня його оприлюднення в електронній системі закупівель

Більше відповідей можна знайти у документі Мінекономрозвитку № 3304-04_49140-06_від 07.08.2020.pdf


Джерело 


Корисні матеріали:

НОВИЙ ЗАКОН ПРО ЗАКУПІВЛІ: ТЕОРІЯ ТА ПРАКТИКА ОСКАРЖЕННЯ ЗАКУПІВЕЛЬ

ОСКАРЖЕННЯ ЗАКУПІВЕЛЬ: ЩО ПЕРЕДБАЧАЄ ПРОЄКТ ПОСТАНОВИ УРЯДУ

НОВЕ ОСКАРЖЕННЯ ТЕНДЕРІВ ТА СПРОЩЕНА ЗАКУПІВЛЯ: ПРО ВСЕ У РОЗДІЛІ «НАВЧАННЯ» НА МАЙДАНЧИКУ Е-ТЕНДЕР 


Для того, щоб прийняти участь у тендерах або почати їх публікувати потрібно пройти реєстрацію  на майданчику E-Tender. Якщо у вас залишились питання, звертайтеся до наших менеджерів.

Вдалих закупівель без оскаржень!

Зацікавила інформація статті?
Отримати додаткове розʼяснення

схожi новини

Новини
Оголошено аукціон з продажу комерційної нерухомості у місті Чернігів. Гарна можливість для інвестування. Можна купити приміщення під власний бізнес, адже об'єкт має низьку стартову ціну. Взяти участь в аукціоні можна на електронному майданчику E-Tender.
Новини
У Прозорро.Продажі можна купити ресторан на воді. За вигідною ціною продається ресторан-пароплав, який пришвартовано в затоці р. Дніпро у зоні відпочинку Гідропарк міста Києва. Взяти участь в аукціоні можна на електронному майданчику E-Tender. До 16 грудня триває період уточнень, протягом якого об'єкт можна подивитися. Аукціон відбудеться 17 грудня.
Новини
Вже 1 грудня відбудеться аукціон з продажу лікувально-оздоровчого комплексу, що в с. Біласовиця Воловецького району Закарпатської області. Доволі низька стартова ціна на об'єкт, який розташований у самому серці Карпат. Взяти участь в аукціоні можна на електронному майданчику E-Tender.