Назад до каталогу статей
Новини

В Мінекономіки роз'яснили порядок оскарження процедури закупівель у Prozorro

12 Серпня 2020

Якою є плата за скаргу? Як швидко її розглядають? Чи повернуть кошти, якщо скаргу задовольняють? Відповіді в офіційному роз'ясненні міністерства.

В Мінекономіки роз'яснили порядок оскарження процедури закупівель у Prozorro

В Новій редакції закону про публічні закупівлі змінився порядок оскарження результатів тендеру у системі Прозоро. Змінилася оплата: порядок і сума. Проте, в новому законі передбачено повернення плати, якщо скарга учасника була задоволена органом оскарження.  Мінекономрозвитку підготувало відповіді на найактуальніші питання учасників публічних торгів щодо порядку оскарження:

Якою є плата за скаргу?


Оскарження тендерної документації

0,3 % очікуваної вартості предмета закупівлі

але не менш 2 тис. грн та не більш як 85 тис. грн

Оскарження прийнятого рішення, дій чи бездіяльності замовника

0,6 % очікуваної вартості предмета закупівлі

але не менш 3 тис. грн та не більш як 170 тис. грн

Як швидко розглядають скаргу?

Строк розгляду скарги органом оскарження становить 10 робочих днів з дати початку розгляду скарги, який може бути аргументовано продовжено органом оскарження до 20 робочих днів.

Повернення плати за скаргу суб'єкту оскарження 

Плата за подання скарги повертається суб'єкту оскарження у випадках задоволення або часткового задоволення скарги, залишення скарги без розгляду або припинення її розгляду в разі усунення замовником порушень, зазначених в скарзі. Адміністратор перераховує плату за подання скарги суб’єкту оскарження протягом двох робочих днів з дня оприлюднення в електронній системі закупівель рішення органу оскарження.

Щодо обов’язковості виконання рішень органу оскарження 

Якщо рішення органу оскарження, прийняте за результатами розгляду органу оскарження, не було оскаржене до суду, таке рішення має бути виконано не пізніше 30 днів з дня його прийняття органом оскарження.

Рішення органу оскарження може бути оскаржене суб'єктом оскарження, замовником до окружного адміністративного суду, територіальна юрисдикція якого поширюється на місто Київ, протягом 30 днів з дня його оприлюднення в електронній системі закупівель

Більше відповідей можна знайти у документі Мінекономрозвитку № 3304-04_49140-06_від 07.08.2020.pdf


Джерело 


Корисні матеріали:

НОВИЙ ЗАКОН ПРО ЗАКУПІВЛІ: ТЕОРІЯ ТА ПРАКТИКА ОСКАРЖЕННЯ ЗАКУПІВЕЛЬ

ОСКАРЖЕННЯ ЗАКУПІВЕЛЬ: ЩО ПЕРЕДБАЧАЄ ПРОЄКТ ПОСТАНОВИ УРЯДУ

НОВЕ ОСКАРЖЕННЯ ТЕНДЕРІВ ТА СПРОЩЕНА ЗАКУПІВЛЯ: ПРО ВСЕ У РОЗДІЛІ «НАВЧАННЯ» НА МАЙДАНЧИКУ Е-ТЕНДЕР 


Для того, щоб прийняти участь у тендерах або почати їх публікувати потрібно пройти реєстрацію  на майданчику E-Tender. Якщо у вас залишились питання, звертайтеся до наших менеджерів.

Вдалих закупівель без оскаржень!

Зацікавила інформація статті?
Отримати додаткове розʼяснення

схожi новини

Новини
При визначенні відліку строків у тій чи іншій тендерній процедурі на Prozorro застосовується “відлік з наступного дня”. Учасники державних закупівель отримали трохи більше часу на подання пропозицій, отримання роз'яснень, оскарження та подібні дії в електронній системі закупівель.
Новини
Вже завтра буде оголошено аукціон з приватизації Немирівського спиртзаводу. Чому його вважають одним з найцікавіших об'єктів Укрспирту? Немирівський спиртзавод - це більше 30 об’єктів нерухомості, майже 29 га землі, тисяча одиниць устаткування.
Новини
До завершення прийому пропозицій по деяким лотам Укрпошти залишились лічені дні. Перегляньте на майданчику E-Tender повний перелік найгарячіших аукціонів, щоб не пропустити вигідний шанс придбати або орендувати державне майно.